Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a gyerekfotózás, meg...

Mi ez a gyerekfotózás, meg fotó megosztás ellenesség újabban a szülők körében?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben már a sokadik ilyen facebbok-ra posztolás, meg bölcsődében/óvodában/iskolában fotózás elleni tiltakozós kérdésbe futni bele. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki elgondolkodott, hogy ennek mi értelme van?

Mi az oka, hogy ennyien nem akarnak még egyetlen kulturált fotót se posztolni a gyerekről, az ismerősöknek a közösségi médiás oldalra? A másik, meg hogy miért zavar ennyi embert, hogy esetleg az óvodában, bölcsiben, iskolában stb fotók készülnek a gyerekről? Főleg, ha előre be is jelentik, és csak zárt csoportba kerül ki?

Pontosabban a kérdés: miért félnek ennyire ettől? Miért kell ettől így elzárkózni? Milyen károktól, vagy negatív dolgoktól tart ez a sok szülő?

Nyilván nem kell pucér, meg nemiszerves képeket képeket kitenni, az teljesen érthető, de a kulturált, konszolidált, semmi "problémásat" nem tartalmazó csoport-és családi fotókkal mi a gond? És még ha valami folytán mégis kijut valahova a normális kép, akkor is mi van? Egy sima gyerekfotón nem ütközik meg senki, a gyerek 10 év múlva nem is fog magára ismerni. Akkor mi értelme van az ellenzésnek meg a fotózás ellen tiltakozásnak? Mitől tartotok ennyire?



2022. júl. 12. 20:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
20# és akkor mi van? Ne is engedjem ki a gyerekem az utcára? Strandra? Szóval azért nem posztolhatok egy ártatlan családi fotót mert valaki valahol arra izgul? Hát ez engem halálosan nem érdekel. Nyilván ha megtudnàm nem tenné zsebre de bárhol lefotòzhatjàk titokban. Én mem fogok azért bezàrkòzni. Oda kell figyelni de ez már baromság.
2022. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%

Mert rengeteg a BETEG, ABERRÁLT ÁLLAT. Köztünk vannak!

Óriási tévedés, hogy csak a pucér gyermek képe van veszélyben.


De ha nekem nem hiszel, itt a pedofil bűnözök után nyomozóval készült riport.


[link]

2022. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

"Rendszeresen találkozom olyan képekkel a munkám során, amelyek ruhában lévő gyerekekről készültek, és nem tudjuk, hogyan jutottak el az illetőhöz. Feltehetően a közösségi médiából töltik le...."


"Az elkövetőt egy számára erotikusnak tűnő póz érdekelni fogja, mindegy, hogy a gyermek ruhában van vagy sem."

2022. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
86%
21-es: Ha úgy ítéled meg postolj a gyerekedről, amit szeretnél, max felnőtt korában ezen összevesztek, DE ne postolj más gyerekéről képet az engedélyük nélkül! Se unokádról, se rokonodról, főleg ne ismerősőd gyerekéről. Mit nem lehet ezen megérteni?
2022. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
24# ki mondta h más gyerekéről posztolok az engedélye nélkül? Fárasztóak vagytok.
2022. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
8%
24# nem ez volt a kérdés tárgya de mindegy... Én nem győzködök senkit.
2022. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%
17es vagyok. De abban mi a gond, hogy "az ismerősei sem tudják, hogy gyerekek van"? Nyilván akik olyan ismerősök azok tudják fb meg insta nélkül is, mert láttak terhesen, babakocsival, gyerekkel... A kisboltos nő is ismerősöm, látja a gyereket amikor megyünk vásárolni, de miért kéne mindenhova kirakni a képét ehez? Aki ismer minket tudja, hogy van. Vagy miért érdekes bárkinek, pl hogy a gyerekem az állatkertben simogatta a kecskét? Van fotónk róla, nekünk emlék, neki is biztos jó lesz ha megnézi x év múlva, de a volt osztálytársam, a könyvelőnk, a kisboltos stb miért nézegetné 🤷🏼‍♀️? Néha van kirakva, pl sógornőm esküvöjén koszorús lány volt, tettek ki egy csoportképet, amin szerepel ő is. De van élet a közösségi médián kívül, nem kell mindent kitennünk, aki ismer tudja, látja a gyereket. Attól hogy nincs kipakolva a képe tudnak róla.
2022. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%

Ok, téged pl. nem zavar, hogy esetleg valahol pedofilok ezrei verik a te gyereked cuki, normális ember számára ártatlan karácsonyi fotójára a farkukat. Mert nem tudod, nem fáj, a gyerekedhez sem nyúltak.

Ezt értem.

Én meg úgy vagyok vele, hogy erre esélyt sem adok. Meg nem csak a pedofilok miatt, hanem azért sem töltök fel, mert a gyereknek vannak személyiségi jogai, amivel, hiába vagyok a szülője, nem élhetek vissza.

2022. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem érti:

a gyerek, az még csak gyerek. Jogi szempontból cselekvőképtelen. Tehát mi, a körülöttük lévő felnőttek vagyunk felelősek értük. Csak olyat tehetünk velük, ami semmilyen formában nem károsítja őket. Ami már a legegyszerűbb dologgal kezdődik, hogy felrakunk-e egy világhálóra képet róla. Túl sok szempontból aggályos.

Sokan nem tudják, de ugyanez a logika igaz a gyermek esetleges vagyonára. Csak ezt már törvény szabályozza! Ugyanis ha gyerek nevére íratunk valamit, vagy éppen örököl kiskorúként, azzal nem a szülő rendelkezik! Hanem a gyámhatóság! Például nagyon jó ötletnek tűnhet vagyonmentés céljából kiskorú gyermek nevére íratni egy ingatlant, de azt eladni csak gyámhatósági engedéllyel lehetséges, és az érte kapott pénzt is csak a gyámhatóság által kezelt bankszámlán lehetséges tartani.


De óriási adósságba is kerülhet egy gyermek örökség útján. Elhunyt rokon, csak adósság a hagyatéka. Szülők lemondanak róla, de a gyerek nevében is le kell mondani, amit a gyámhatóság hagy jóvá.


Egy szó, mint száz, a fotó is egyfajta tulajdona a gyermeknek, de nem védi senki!

2022. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
86%

Marha egyszerű amúgy, a gyereked cselekvőkeptelen, Te vagy felelős érte és a személyiségi jogaiért.

Kvázi neked kellene vedeni őket, nem pedig lájkgyujtesre használni a gyereket.


Rólad bárki bármilyen kompromittáló képet kitehet? Pl ahogy fagyit nyalsz vagy a 17. Feles után az asztalra hajolva pihensz? Vagy félmeztelenül a papaciciddel füvet nyírsz vagy bikiniben szétfolyva napozol a saját kertedben és jön Anyukád látogatóba, azt gondolja hogy ez tök vicces és feltolja a facebookra, nem kéred számon?

A facebookot meg nem csak erre lehet használni, tele van cikkekkel, hírekkel, és mondjuk nem mondom hogy senkiről semmi nem érdekel de a napi 7. Kép a gyerekedről plusz 6 évre visszamenőleg az összes emlék, ami ugye 6x7 42, plusz a mai... Csináld csak, remélem majd felnő a gyerek azt' jól beperel.

Én annál értelmesebbnek tartom magam, hogy pár lájkért eladjam a gyerekem.

És igen, a rokonok, a boltos, a barátok tudjak, hogy létezik, de a csajnak aki épp bejelölt mert vett tőlem játékot, pont nincs köze a napi rutinunkhoz és kétlem, hogy érdekelné, hogy épp medencézünk.


Röviden, felelős vagy érte, ahogy a testi épségére vigyázol, a mentális egeszségére is kellene, mert ez a cuki kisbaba egyszer kamasz lesz, majd felnőtt, és képzeld el, hogy elmegy a barátja/barátnője szuleihez bemutatkozni 20 évesen, aki mondjuk torténetesen ismerősöd a face-en, és a lennedo anyós, apos azzal fogadja, hogy "jajj hogy megy az idő, mintha tegnap ettél volna macskaszart a homokozóban, emlékszem arra a képre 😊" vagy az első állásinterjújára. Vagy a gyerekek fogást keresnek a tiéden a suliban mert épp valakit ki kell kozositeni és ott van ez, hogy haha, micsoda dagadt kisgyerek voltál, vagy még mindig eszed a fikát? És még ezer ilyen ok, ami miatt nem csinálunk ilyet.

Ahogy a magatehetetlen dédiről sem teszel fel képet, ahogy összefossa magát, csak mert nem tud szólni hogy ne csináld, egyértelmű, nem?..

2022. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!