Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagynátok egy rossz anyának,...

Hagynátok egy rossz anyának, hogy amit anyaként elszúrt, azt nagymamaként tegye jóvá?

Figyelt kérdés

3-4 éves koromig mindig eljátszotta velem, hogy állami otthonba ad, és ha jött a postás, vagy kopogott a jég az ablakon, akkor eljátszotta, hogy értem jöttek a gyámhivataltól.

Folyton a tanulásba volt beleb_zulva, ráköpött az öcsém bizonyítványára, mert csak 4,80-as átlaga volt. Mivel ő órákon keresztül tanult egy oldalt, így mi se tanulhattunk nála gyorsabban. Hiába tanultam meg mindent 10 perc alatt, akkor is ott kellett görnyednem 2-3 órát a könyv és a füzet felett, hiába mondtam fel neki és válaszoltam minden keresztkérdésére, ő szerinte nem tudom az anyagot.

Kikészítette nekünk minden este a ruhát, hogy mit vegyünk fel. Nagyon gázak voltak, főleg a téli cuccok, a nadrágok és a pulóverek nagyrésze vagy nagy volt rám, vagy fiús volt, vagy nagyon gyerekes, pluszba még fel kellett venni hozzá színes harisnyát, ami miatt folyamatosan nevetség tárgya voltam a suliban. Sokszor kijátszottam őt, eldugdostam a ruhákat az ágy háta mögé, alávettem a rendes ruhát, vagy a lépcsőházban átöltöztem. Elkezdett két műszakban dolgozni, ami azért volt rossz, mert ha délelőtt dolgozott, akkor előbb ért haza, mint én, ha délután, akkor meg reggel mindig látta hogy mibe megyek, meg folyton bejött a szobámba ellenőrizni, hogy mit csinálok. Ha meglátta, akkor mindig mondtam, hogy elfelejtett kikészíteni nadrágot, nem láttam, hogy kikészített, nem jött fel rám a nadrág, de már a sokadik ilyen után meggyanusított, hogy k_rválkodom (nem tudom hogy jött ez összefüggésbe), meg elosztogatom a ruháimat.


Na egy ilyen anyának adnátok egy második esélyt?


2022. júl. 15. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha ilyen xar anya volt, akkor 18 éves korodban elkoltoztel, megszakitottal vele minden kapcsolatot, így aztan fel se merül, hogy lenne a gyereknek nagymamája, ugye.
2022. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Most milyen a viszonyotok, miben kellene új esélyt adni neki? Nyilván nem engedném, hogy beleszóljon a gyerekeim nevelésébe.
2022. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nincs olyan, hogy második esély ilyenkor. Neked már nem lehet jó anyád soha. Nagyinak lenni, az más, sokkal könnyebb, semmi felelősség.
2022. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Az én nagyanyám is ilyen mocsok volt, apám mégis kitartott mellette, szóval nem olyan biztos, Mit leírtál.
2022. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki esélyt! Azzal a saját lelkiismeretét nyugtatná! Az ilyen anya pedig megérdemli, hogy bűnhődjön élete végéig.


Az én anyám másokkal mindig kedvesen, nyájasan bánt, vslünk meg úgy, mint a kutyával. Még apám is félt tőle. Ha nem az volt, amit ő akart, akkor mások előtt leszégyenített mindig.


Aztán jött, hogy szánja-bánja. Akkor már késő volt.

2022. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Most milyen viszonyban vagytok??


Azt talán engedném, hogy a jelenlétemben láthassa az unokáját, játszon vele, de ennyi. Nem maradhat vele kettesben, nem viheti el, és nem szólhat bele a nevelésébe.

2022. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Én anyám azt se tudja hogy van unokája,mivel skizofrén,beteg állat.
2022. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Na, nekem a nagymamám ilyen. Sokat laktam nála, ugyanezeket a dolgokat csinálta, mint amiket leírtál. Végigcsinálta anyámmal, (ő se piskóta, csak más szempontból...), illetve a nagynénémmel is. Ha 4-est kaptam valamiből, alig mertem hazamenni. Most se vagyok jó neki, bármit csinálok. Szóval nem változott meg attól, hogy nagymama lett...
2022. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám 4 éves koromban lelépett, onnantól amolyan hétvégi szülőként funkcionált de csak tessék lássék módon. Soha nem anyaként tekintettem rá, inkább barát figura volt amikor éppen jóban voltunk.

Most minden nap jönne unokázni én meg úgy vagyok vele, hogy mivel gazdag az új férje jöjjenek csak aztán max kompenzálja anyagilag amit lelkileg sose tudott… leadom a rendelést mindig mielőtt jönnek.

2022. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ugyanilyen teljesítménykényszeres anyám volt, plusz a kamaszkorom idején masszíval alkoholizált. A szeretetét nem tudta kifejezni.

Sokáig volt bennem harag miatta. Aztán pszichológussal is feltártuk ezeket a dolgokat, saját magam is felismertem, őt hol siklatta ki a nagymamám, aki pl. nagyinak tündéri volt mindig.

Szóval nem a saját sérelmeim szemszögéből néztem, hanem összességében, átértékeltem a dolgokat.

Évekig nem estem teherbe, és pont azután sikerült (lombikkal), miután vele rendeztem a kapcsolatomat.

Annak idején én is terveztem ilyen bosszút, hogy majd apámmal együtt eltiltom a leendő unokájuktól, stb.


Benned is még sok harag van. Próbáld meg feldolgozni. Aztán persze a kapcsolattartásról annak fényében dönts, most mi a helyzet. Mert ha pl. anyám most is masszívan inna, nyilván nem vinném oda a kisgyereket, hogy azt lássa, amit én láttam kamaszként.

2022. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!