Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hogy lenne...

Mit gondoltok, hogy lenne helyes kezelni ezt a jövőben? Jogosan haragszok?

Figyelt kérdés

Rokon látogatással egybekötött nyaralás lett elrontva, mert az egyik rokon nem szólt hogy beteg csak annyit hogy kapar a torka a légkonditól, mi teszteltünk, mert mentünk volna babát látogatni, és kaparni kezdett a torkunk... covidosak lettünk, most meg nem hajlandó teszteni, mert nem akar ő lenni a hibás.


Szóval városnézés, strand, étterem, legjobb barátnőm és kisfia meglátogatása helyett betegen döglődött a család majdnem végig. Hazamenni már hazatudunk... jee.



2 évig nem voltunk sehol, utazás előtt 1 hétig nem járkáltunk közösségbe, csak amennyit feltétlen kellett, mert pont ettől féltem, hogy lebetegszünk.


Ti haragudnátok a rokonra? Bennem két érzelem dúl, egyrészt tudom mennyire látni akarta a gyereket, másrészt basszus... el lett véve sok munka utáni jól megérdemelt pihenésünk.


A barátnőmmel majd 20 éve legjobb barátok vagyunk, egyidősek a gyerekeink, csak még nem találkoztak mert most utaztunk először a covid óta, legalábbis ilyen nagy távot. Mindketten végig sírtuk az online beszélgetéseket, hogy csak ennyi jutott idén az a 2 óra amikor megjöttünk és nem tudtuk hogy baj van.


Tudom, bagatel, mások haldokolnak, de ti hogy kezelnétek ezt? Kicsit hűvösre sikerült azzal a rokonnal a 2. találka, és nem tudom jogos-e tőlem. Bunkó nem voltam, de eléggé haragszok. Jogos, nem jogos? Vagy jogos, de felejtsem el? Jövőre jövünk legközelebb.


2022. júl. 17. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szívás, de mivel a torokkaparás mindig valami fertőzés, így a nemcovidot is elkaphattátok volna.
2022. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az amúgy nem is lett volna vészes, a bölcsi miatt sokszor taknyolunk, de ugye nem csak ennyi lett végül.


Rokon, a "légkondi" miatt ugye olyan beteg mint még soha, és nálunk én úsztam meg legjobban, a srácok lázasok voltak férjem sokat köhögött, mindenki erőtlenül feküdt 3 napig.

2022. júl. 17. 13:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a vicces hogy még én érzem magam hülyén hogy megmondom egy 50 éves embernek, hogy nem a hidegtől fázik meg az ember, ez csak egy téves elnevezés.... itt is mindenkinek rágom a szájába hogy a megfázás = vírus.
2022. júl. 17. 13:17
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én dühös lennék. Májusban nekem is csak torokkaparásom volt és mégis leküldtem egy gyors tesztért a férjemet, mert aznap indultunk volna a nagyszülei születésnapjára. Nem gondoltam, hogy covidos vagyok, de felelősségteljes akartam lenni. És láss csodát kiderült, hogy covid, szóval maradtunk.

volt vagy 2000 ft egy teszt, akiben ennyi felelősségérzet nincsen, arra dühös lennék. Vagy legalább jelezze előre, hogy szarul van és akkor átgondoltátok volna, hogy mentek-e a közelében vagy sem.


Nyilván elkerülni nem lehet ezt a hülye vírust, de azért nyaralás előtt és nagycsaládi összejövetelek előtt mi is extra figyelmesek próbálunk lenni. Én sem akarom se hogy a saját nyaralásomat le kelljen mondani, sem megfertőzni a családtagjaimat.

2022. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz rá pipa, de ha mondta, hogy kapar a torka, akkor minek mentetek hozzá van akinek ennyi a covid én csak rekedt voltam.

Meg mostmár mindegy, hogy tesztel vagy nem, nem t{kmindegy ez van

2022. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem egyértelmü a helyzet: mikor "kapart" a rokon torka meg mikor lettetek pozitivak? Ugyanis ahhoz, hoyg megfertözzön benneteket, legalább egy hét kell, mire pozitív lesz a tesztetek, az meg még több idö.

Szóval ha akkor találkoztatok vele, amikor odamentetek és pár nap múlva lett pozitív a teszt, akkor garantáltan nem töle kaptátok el.

Másrészt meg a légkonditól kaparhat az ember torka fertözés nélkül is, mert kiszárítja a levegöt, ha nem jól van beállítva, másrészt sok ember túlérzékeny a hüvös levegöre, és mindenféle betegség nélkül is lehet torokkaparása.

2022. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A teszt sem igazán jelent sokat, a lányom napok óta rosszul érezte magát, tudta, hogy volt a munkahelyén covidos, csinált otthon 3 napon keresztül minden nap tesztet, negatív volt, miven nem javult, elment hivatalos tesztet csináltani, az is negatív lett, a következö nap reggel meg kapásból annyira pozitív lett a teszt, amennyire csak lehet. SZóval majd egy hétig voltak tünetei, gondolta, hogy coronás, tesztelgetett szorgalmasan és mégis jó darabig negatív volt a teszt.
2022. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom, hogy az események hogy történtek. Megérkeztünk, és ragaszkodott hozzá, hogy elfuvaroz minket anyukámékig. És az autóban mondta, hogy kapar a torka pár napja. Esélyünk se volt, addigra már egy zárt légtérben ültünk vele.
2022. júl. 17. 14:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Omicron 1-2 nap alatt beüt.
2022. júl. 17. 14:43
 10/13 A kérdező kommentje:
No mindegy, nagyjából megnyugodtam, majd megyünk nyaralni jövőre.
2022. júl. 17. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!