Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként lehet úgy gyereket...

Férfiként lehet úgy gyereket vállalni, hogy ne kelljen a hobbikról lemondani?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok, még nem nősültem meg, de mostanában már látom barátaimon, akik gyereket vállaltak, hogy milyen nehéz nekik. Semmi idejük nincs olvasni, sportolni, jól el is hízott egyikük és álmatlan éjszakák tömege van a hátuk mögött. Nem is akarnak visszamenni irodába, mert azt mondják olyan jó otthon lenni a gyerekkel egész nap.

Ez engem kicsit megriaszt. Nem azt mondom, hogy nem kell áldozatot hozni vagy anyagilag nem is sajnálnék költeni a gyerekre, de azért minden szabadidőmet nem szeretném erre szánni. Azért csak jó néha elmenni barátokkal meginni egy sört, tájékozódni, elolvasni a híreket, kirándulni vagy egyszerűen aludni egy jót. Elmondtam anyukámnak is a kételyeim és azt mondta az éjszakai felkeléseket többnyire az anyukák kell csinálják és apám is inkább átment a másik szobába aludni, csakhogy reggel kipihenten menjen munkába. Ez ma is járható út? Persze néha át kell vállalni a gyereket hogy a feleség is felszabaduljon, menjen el barátnőivel kikapcsolódni vagy nagyszülőkre hagyni. Segítséget kérni nem szégyen szerintem és kell az egyensúly ezen a téren is, de azt látom a társadalom azt várja el, hogy minden idődet feláldozd.



2022. júl. 26. 14:25
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nem túl bíztató, amiket írtatok, de azért nem kell ennyire szélsőségesen látni. Szerintem nem csak ez a két véglet létezik, hogy tapló légy vagy minden szabadidőd feláldozd. Éppen ezért írtam, hogy nem szégyen segítséget kérni nagyszülőktől vagy akár külső személyektől is. Az ember kell ismerje a saját határait és annak fényében tervezzen. Persze az igaz, hogy nem ismerem azt az érzést milyen saját gyerekkel, lehet teljesen felülír mindent, de látom a családomban a férfi felmenők azért nem törték annyira össze magukat gyermekgondozás terén.
2022. júl. 26. 15:09
 12/40 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ki írt itt szélsőséget?

Lehet szabadidőd, normális kapcsolatban alapvető, hogy ugyanannyit a párodnak is garantálsz, illetve ha van mama vagy akárki, kettesben is töltötök időt.

Ha azt gondolod, nem reális, hogy bizony az apukák is kiveszik a részüket a gyereknevelésből, jobb lenne, ha te inkább nem terveznél.

2022. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%
11. Persze segítséget lehet kérni, de éjszaka nincs segítség és te elvárod az asszonykától, hogy te tudj szundizni, és keljen ő. Arra épiteni, hogy majd a nagyi segít szerintem nagyon rossz irány. A gyereket magatoknak csináljátok, nem anyádnak. Mégegyszer, nagyon gyerekes még a gondolkozásod, amíg az van benned, hogy én én én nem fog beleférni a gyerek és ezzel nincs baj. Várj még, de ezt a hozzáállást egy magára valamit is adó nő nem fogja tolerálni.
2022. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
72%
Férfiként lehet, nőként viszont nem lehet. Ha te teljesen leszarod az egészet, akkor majd mindent megcsinál a nő, én legalábbis ezt látom a környezetemben. A te döntésed, hogy foglalkozol-e a babával, vagy sem, az anya meg nincs ilyen kedvező helyzetben, mert ha bőg a baba, akkor valakinek fel kell kelni hozzá.
2022. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
32%
Bennem fel sem merült, hogy éjszaka a férjem keljen fel a gyerekhez, mikor ő másnap dolgozik, de az igaz, hogy a házimunkába besegít többet és a heti 4 edzés helyett már csak 2-re jár (neki nevezhetjük ezt a hobbinak). Hétvégén azonban próbálunk olyan programokat szervezni, amik mindnyájunknak (egész család) megfelelnek és ténylegesen élvezhetőek.
2022. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

#15

Ez már teljesen vállalható kompromisszumnak hangzik. 😃

2022. júl. 26. 15:55
 17/40 anonim ***** válasza:
94%

Kompromisszum? Ne tetézd, kérdező, így is nagyon gyerekes a hozzáállásod.

Gondolj már bele, egy nő mit ad fel. Nagyon sok ráadásul panaszkodás nélkül. A testét, sok az egészségét, amíg terhes, jó ideig a munkát, fix bevételt, a kényelmet, a szabadidő javát. Mégsem érzik kompromisszumnak, legfeljebb a mártírkodó anyukák.

Érthető, ha valaki nem tudja, mire vállalkozik, mert látni teljesen más. De azt illik tudni, mi az, hogy közösen vállalni valamit.

2022. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
79%
15. Tényleg? És te mit csinálsz nappal, malmozol? A férjemnek eszébe sem jutna, hogy ne keljen fel éjjel, mert ő csak az irodában ül (irónia), én meg egész nap a gyerekkel melózok. Szuper, hogy nálatok ez működik, de nagyon káros ez a férfi had aludjon mert dolgozik. Ezerszer könnyebb volt dolgoznom járni, mint itthon lenni.
2022. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
89%

"de látom a családomban a férfi felmenők azért nem törték annyira össze magukat gyermekgondozás terén"


Ez csak annyit jelent, hogy generációkra visszamenőleg tapló családból származol. ;)

2022. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
92%

Én 2000-ben születtem, és ez a gondolkodás már akkor ciki volt. Az én apám fizikai munkát végzett, és kint tologatott még hajnali 3-kor az udvaron, hogy anyám tudjon aludni, aztán hajnali 6-kor kezdődött a 12 órás műszak.

22 éves vagyok, és az én édesapám a mai napig fel szokott hívni, hogyha olyat csinál, ami a kedvencem.


Még meg sincs a baba, de már azon gondolkozol, hogy mi lesz a hobbiddal, ne vállalj gyereket!

2022. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!