Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként lehet úgy gyereket...

Férfiként lehet úgy gyereket vállalni, hogy ne kelljen a hobbikról lemondani?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok, még nem nősültem meg, de mostanában már látom barátaimon, akik gyereket vállaltak, hogy milyen nehéz nekik. Semmi idejük nincs olvasni, sportolni, jól el is hízott egyikük és álmatlan éjszakák tömege van a hátuk mögött. Nem is akarnak visszamenni irodába, mert azt mondják olyan jó otthon lenni a gyerekkel egész nap.

Ez engem kicsit megriaszt. Nem azt mondom, hogy nem kell áldozatot hozni vagy anyagilag nem is sajnálnék költeni a gyerekre, de azért minden szabadidőmet nem szeretném erre szánni. Azért csak jó néha elmenni barátokkal meginni egy sört, tájékozódni, elolvasni a híreket, kirándulni vagy egyszerűen aludni egy jót. Elmondtam anyukámnak is a kételyeim és azt mondta az éjszakai felkeléseket többnyire az anyukák kell csinálják és apám is inkább átment a másik szobába aludni, csakhogy reggel kipihenten menjen munkába. Ez ma is járható út? Persze néha át kell vállalni a gyereket hogy a feleség is felszabaduljon, menjen el barátnőivel kikapcsolódni vagy nagyszülőkre hagyni. Segítséget kérni nem szégyen szerintem és kell az egyensúly ezen a téren is, de azt látom a társadalom azt várja el, hogy minden idődet feláldozd.



2022. júl. 26. 14:25
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Végülis nem ez minden vágyam, hogy családom legyen. Az tény, hogy ha már nagyobb a gyerek akkor lenne kedvem olvasni neki, tanítani és megmutatni milyen szép az erdő meg a természet, de ezeket az éjszakázásokat tényleg a hátam közepére sem kívánom. Ki tudja hogyan alakul, még az is lehet másképp fogom látni.
2022. júl. 26. 17:23
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon sok mindentől függ,mondjuk hogy van-e a párodnak rajtad kívül más segítsége vagy ketten kell boldogulnotok mindig.Vagy hogy mik a hobbijaid.

Nálunk úgy van jelenleg,hogy a férjemnek van egy zenekara,heti egyszer megy próbálni hétköznap.A sportot vagy megoldja úgy,hogy fut egyet a faluban,utána itthon erősít vagy mostanában elkezdett úszni járni,pénteken megy,mikor korán végez,így itthon van a délutáni alvás után.Én most terhes vagyok a második babánkkal,de korábban rendszeresen sportoltam.Én is mehettem,ha akartam,csak szervezés kérdése.Nálunk például nincs napi szintű rokoni segítség,mert messze laknak.De kompromisszumokkal minden megoldható.Egyébként a férjem sokat van a gyerekünkkel is,szívesen is van vele,a háztartásban is segít,ha úgy van,szerintem ő is megérdemli,hogy hobbizhasson.

Amúgy nálunk mindig én keltem a gyerekhez éjjel,úgyis csak én tudtam megetetni,én nem vártam el a férjemtől,hogy keljen.De nyilván míg pici egy baba és sokat kel éjjel,nehezebb nyugodtan aludni,az eleje tényleg tud szívás lenni (nálunk hasfájós baba volt,az első 4 hónap nagyon nehéz volt például).

2022. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
37%

Ez a napi gyerekellenes kérdés.

Várja a megerősítést ezt is, hogy rossz a gyereknevelés.

Már a szóhasználat, fogalomkészlet is árulkodó.

Szokásos sztereotípiák. Ha gyerek, akkor éjszaka felkel ötvenszer. Persze.

Olyan gyerek nem is létezik, aki már hatom hónaposan végig alussza az éjszakát.


Emberek, ne dőljetek be neki!


Egy fiatal srác nem így fogalmaz és garantáltan nem ilyen problémák gyötrik.

2022. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

#23


Miért, hogyan kéne fogalmazni? Pont nyilvánvaló szerintem, hogy csak annyit tudok a témáról, amennyit olvastam vagy mástól hallottam. Én nem vagyok gyerekellenes, de valóban most úgy érzem, hogy kitöltik az életem egyéb dolgok is.

2022. júl. 26. 18:46
 25/40 anonim ***** válasza:
87%
Ha így érzed ne vállalj, nem kötelező dolog az.Nincs ebben szégyen.Van bőven nő aki nem akar szülni.
2022. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem semmi baj veled, sokkal rosszabb férfiak is vannak, akik nem tájékozódnak előre, hanem csak a gyerek születése után sz.rnak bele a gyerekbe. Ha megbeszéled a pároddal hogy mit fogtok feláldozni a gyerekért, mikről nem akartok lemondani, és meg tudtok egyezni, segíteni egymást, akkor működhet, csak nyilván sok türelem kell ilyenkor egymáshoz.

Kellenek a hobbik, a kikapcsolódás, különben be lehet csavarodni. Írtad hogy ez a feleségednek is ugyanúgy járna, akkor nem értem, hol a probléma.

2022. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

Szigorúan a kérdésre ("Férfiként lehet úgy gyereket vállalni"):

igen lehet, de nem javaslom senkinek, mert olyan lesz a gyerek, amin a kérdésben szereplő apa.

2022. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg el vagytok tévedve. Egy férfinek mindig is több szabadideje van gyerek mellett, mint egy nőnek, de ettől még nem rossz apa. Pár évvel később meg együtt csinálhatja a hobbijait a gyerekkel. Ha szerintetek itt kezdődik a rossz apaság, hogy gyerek mellett is igényel valamennyi szabadidőt, akkor nagyon komoly elvárásaitok vannak, és sose lesztek elégedettek. Mint ahogy ugyanúgy nekünk is jár a szabadidő, a hobbi, csak meg kell tudni beszélni a párunkkal.
2022. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
85%
28. Nem vagyok boldogtalan, mert a férjem minden probléma és hiszti nélkül megfelel az elvárásaimnak. Senki nem mondta, hogy ne legyen szabadideje, hobbija, de elvárni asszonypajtástól, hogy egyedül keljen éjszaka kicsit igazságtalan. Az apaság nem akkor kezdődik, amikor a gyerek megtanul focizni, hanem az első naptól. És még valami, a játék a gyerekkel nem gyereknevelés. A magyar férfiak igen nagy része minden kellemetlen dolgot igyekszik rálőcsölni a feleségére, ő meg játszik a gyerekkel és ő lesz a szent apa. A kérdező is ilyen típus egyelőre, reméljük változni fog.
2022. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%

De várjatok, most ki hízott el és ki nem akar visszamenni irodára?

Apa volt otthon a gyerekkel? Vagy mi??? Nem értem a kérdést se.

Azért is a gyerek a hívás mert apa elhízik?

2022. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!