Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként lehet úgy gyereket...

Férfiként lehet úgy gyereket vállalni, hogy ne kelljen a hobbikról lemondani?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok, még nem nősültem meg, de mostanában már látom barátaimon, akik gyereket vállaltak, hogy milyen nehéz nekik. Semmi idejük nincs olvasni, sportolni, jól el is hízott egyikük és álmatlan éjszakák tömege van a hátuk mögött. Nem is akarnak visszamenni irodába, mert azt mondják olyan jó otthon lenni a gyerekkel egész nap.

Ez engem kicsit megriaszt. Nem azt mondom, hogy nem kell áldozatot hozni vagy anyagilag nem is sajnálnék költeni a gyerekre, de azért minden szabadidőmet nem szeretném erre szánni. Azért csak jó néha elmenni barátokkal meginni egy sört, tájékozódni, elolvasni a híreket, kirándulni vagy egyszerűen aludni egy jót. Elmondtam anyukámnak is a kételyeim és azt mondta az éjszakai felkeléseket többnyire az anyukák kell csinálják és apám is inkább átment a másik szobába aludni, csakhogy reggel kipihenten menjen munkába. Ez ma is járható út? Persze néha át kell vállalni a gyereket hogy a feleség is felszabaduljon, menjen el barátnőivel kikapcsolódni vagy nagyszülőkre hagyni. Segítséget kérni nem szégyen szerintem és kell az egyensúly ezen a téren is, de azt látom a társadalom azt várja el, hogy minden idődet feláldozd.



2022. júl. 26. 14:25
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

#30

Ja azt arra értettem, hogy egyik barátom régen sportos volt, de mióta jött a home office és gyereke is született eléggé elhízott. Nem kifejezetten a gyerek miatt, de amikor már újra lehetett volna kijárni többet, pont akkor született meg és végül az addig is meglévő túlsúlyt nem ledolgozta, hanem csak továbbgyarapította. Meg azt mondta nem szeretne visszamenni irodába, mert otthon könnyebb, hogy néha megszakítsa a munkát, a gyerekkel foglalkozzon napközben és estig fejezze be valahogy, minthogy bejárna és délutánig végezne. Nem ítélem vagy ilyesmi, de én nem így gondolom, azért jobb ha reggel bemész, dolgozol, délután hazamész és akkor kicsit átveszed a terheket a feleségedtől. Nem jó így keverni a dolgokat, jobban tudsz fókuszálni és fontos, hogy megtaláld az egyensúlyt.

2022. júl. 27. 10:51
 32/40 anonim ***** válasza:
6%

"a férjem minden probléma és hiszti nélkül megfelel az elvárásaimnak"


És honnan veszed hogy a kérdező nem felelne meg a párja elvárásainak? És hogy minden teendőnél elkezdene hisztizni?


"Senki nem mondta, hogy ne legyen szabadideje, hobbija, de elvárni asszonypajtástól, hogy egyedül keljen éjszaka kicsit igazságtalan."

Ha anyatejes és sokkal gyorsan visszaalszik a gyerek etetés után az anyjával, akkor lehet egyszerűbb, ha a nő kel hozzá, de ez is olyan dolog, ami a gyakorlatban fog kiderülni, nem kell előre pörögni rajta.


"Az apaság nem akkor kezdődik, amikor a gyerek megtanul focizni, hanem az első naptól."

És ki mondta hogy nem venné ki a részét a gyerek gondozásából? Viszont amikor már lehet vele játszani, egy fokkal érdekesebb a dolog, akár a nőknek is, nem csak a gonosz férfiaknak.


"És még valami, a játék a gyerekkel nem gyereknevelés."

Hatalmas szavak! Bárcsak ne látnék olyan sok mobilozó apukát a játszón, volt, akinek meg sör is volt a kezében, amikor a járni alig tudó kislányát kísérgette a játékok között. Igenis nagy dolog ha egy apa játszik is a játszón a gyerekével, meg minden hobbijába beavatja a kicsit, nagyon nagy élmény az neki, ha apa dolgaiban részt vehet. Ez még nem zárja ki azt, hogy neveli is, nem tudom, ezt miből gondolod...


"A magyar férfiak igen nagy része minden kellemetlen dolgot igyekszik rálőcsölni a feleségére, ő meg játszik a gyerekkel és ő lesz a szent apa. A kérdező is ilyen típus egyelőre, reméljük változni fog."


Nem ilyen típus a kérdező, csak általánosítotok, mert un block haragszotok a magyar apákra, amiért ilyenek. A kérdező azt kérdezte, hogy minden szabadidő megszűnik-e a gyerek érkezésével. Nem, nem szűnik meg, de a nőnek sem! Csak együtt meg kell oldani a dolgot, tudatosan figyelve arra, hogy mindenkinek megmaradjanak a hobbijai. Nyilván nem marad annyi szabadideje senkinek gyerek mellett, mint előtte, de ez gondolom nem fog senkit meglepetésként érni.

2022. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
84%

32. Hu de ügyesen megcsináltad a házi feladatot, szép kisregényt írtál. Nos:

1. Egy nőt mutass, aki örömmel kel 15x éjszaka még a párja szundizik. Vagy van otthon egyedül heti 4-5x amíg a férfi a hobbijának él.

2. A fiam anyatejes. Amíg kelt éjszaka a férjem felkelt kicserélte a pelust, ha úgy ítélte meg, hogy lehet ringatni, megpróbálta elaltatni, ha nem én szoptattam, ő pedig ment vissza aludni. Csapatként működünk éjszaka is. Fáradtak voltunk mindketten, de nem mosott szarok. Ne akard megmagyarázni, hogy kell csinálni, mert tapasztaltam.

3. Ne az legyen a mérce, hogy vannak még rosszabb apák. Mi a nagy szó ebben? Ha ennyire alacsony az elvárásod a férfiak felé, otthon keresném a problémát, mert igen mentegetés szagú.

4. Nem haragszok az apákra, mert nekem is nagyon jó apukám volt és a férjem is nagyszerű apa. És kicsit erős az önellentmondás, előbb jössz a sörös példával, most meg az a bajod, hogy sok apát egy nagy nullának tartunk?


Ne haragudj, de nem szeretnek vitázni. Leírtam a kérdezőnek én mit gondolok.l és tanácsot adtam neki. Ha nektek máshogy működik és te himnuszt írsz a férjedhez, mert kicseréli a pelenkát nekem teljesen jó, de ne ez legyen a mérce légyszi.

2022. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
16%

Az én férjemről egy szót se ejtettem, te bezzegelsz folyton a tiéddel. Attól mert még a kérdező nem olyan mint a férjed, az miért baj? Nem neked kell megfelelnie hanem az ő társának, nekik kell kialakítaniuk a feladatok megosztását. Nincs is még gyereke, de már éjjeli 15x kelésről beszélsz... majd megoldják azt is. Vagy segít, vagy keres olyan nőt, akinek oké a 15x-i kelés, vagy elválnak.

De itt most a szabadidőről van szó, ami jár a nőnek is, még 15x-i kelés mellett (helyett) is. És azért mert szeretne hobbikat, nem zárja ki azt hogy ne segítene, ezt már csak ti költöttétek hozzá, mert valami harag és frusztráció van felétek az apák felé. Én nem haragszom a sörös apukákra, de igenis értékelem ha valaki játszik a gyerekével.


Mondjuk az olyan nőket is állandóan támadjátok akik hamar visszamennek dolgozni, meg van hobbijuk gyerek mellett is, úgyhogy nem vagyok semmin se meglepődve.

2022. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
34. Hallod, nyugodj már le. Te állandóan jössz, hogy én mit gondolok, meg kiket támogatok, de isten irgalmazzon, hogy én felhozzam a saját példámat. Kérlek, mutasd meg hol támadtam a dolgozó anyákat! Főleg, hogy magam is egy vagyok közülük. Ja sehol, csak így felháborodhatsz valamin. Amúgy korábban írt a kelésről, azért beszéltünk arról, de hát ahhoz vissza kéne olvasni kettőt, nehogy megterheld magad. Ne adj a számba szavakat, mert nekem kellemetlen ahogy itt hisztériázol. Hagyjál kérlek békén, írogass másnak.
2022. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

"de én nem így gondolom, azért jobb ha reggel bemész, dolgozol, délután hazamész és akkor kicsit átveszed a terheket"


De attól még hogy te így gondolod, nem lesz igazad.

Tényleg könnyebb home officban a gyerekeket menedzselni.

Na nem akkor, amikor mondjuk két ovis otthon van betegen és egész nap érted sírnak, miközben te végeznéd a munkádat és nincs más, aki segítsen.

De ha ketten vannak szülők otthon és csak az egyik dolgozik, akkor tényleg jó dolog, hogy pl: ebédidőben nem a munkatársak hülyeségét kell hallgatnod, hanem ebédelhetsz a nejeddel és ha van egy kis üresjárat, játszhatsz a gyerekkel.

Férjem így volt itthon a covid miatt 1,5 évet kötelezően home officban, míg én gyeden az akkor 1 éves nagyobbal.

Nem láblógatós a munkája, sokszor éjszaka is dolgozik, de mégis élvezte.

Nem is ment vissza full time office-ba, csak heti egyszer megy be.

Mondjuk nem hízott el.

2022. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

#36

Én szeretek bejárni heti pár napot az irodába. Mégis jobban telik a nap, ha elhangzik egy-egy vicc vagy jó sztori, a munkatársakkal is személyesebb így a kapcsolat. Emellett jobban is lehet fókuszálni a munkára, ha kicsit kiszakadsz az otthoni közegből, ez ad egy stabilabb keretet a napnak. Én nem szeretném ha úgy összefolyna a napom, hogy éjszaka is kéne dolgoznom, de lehet másnak ez fekszik, nem kötelező így csinálni.

2022. júl. 27. 16:42
 38/40 anonim ***** válasza:
55%

A munkatársak vicce hiányzik a legkevésbé. :)

Általában egyébként a fiatal, egyedülálló embereknek fekszik jobban a "jelenléti" munka, mert nekik home officban hiányzik a szocializáció.

Nekem családosként nem hiányzik. A hátam közepére sem.

Azóta én is újra munkába álltam és nálunk sajnos csak ritka opció a home office, de imádom, ha lehet.

Az irodában frusztrál, hogy ha adódik félóra "szünet", mert áll a munka valamiért (mert nem egyenletesen jön), akkor nem tudom értelmesen felhasználni. Amikor otthon vagyok ilyenkor simán bedobtam egy mosást, vagy kiglancoltam a wc-t és már se munka utánra jutott, amikor otthon voltak a gyerekek is.

Nem beszélve arról, hogy mennyi ingázást megspórolok amikor csak a hálóból a nappaliba kell átsétálnom.

2022. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
59%

Az én páromnak nagyjából semmiben nem változott meg az élete, mióta gyerekünk született.

Ja de, sajnos a sportkocsit le kellett cserélni egy 7 személyes családi autóra, hogy a 3 gyerekkel kényelmesen elférjünk. Meg valamivel kevesebb pénze marad, mivel a gyerek fenntartásába neki is be kell szállnia. De ennyi.

Kamionosként dolgozik, gyakorlatilag itthon sincs csak nagyon ritkán. Ha itthon van sem szoktam nyaggatni, sőt, én szoktam mondani, hogy ne hanyagolja el a barátait! Bármikor elmehet amikor csak szeretne, nem tartozik nekem beszámolóval sem. Külön kasszán is vagyunk, én nem látok bele az ő fizetésébe és költéseibe és fordítva sem. Sajnos volt már negatív tapasztalatom, az exemmel közös volt a kassza és mindenért ugatott ha költöttem, pedig én is ugyanúgy dolgoztam (el mertem menni körmöshöz stb), így legalább senki nem szól bele mire költ a másik. Olyan extrém dologra úgysem szoktunk ami szokatlanul magas kiadással járna. Szóval nálunk ez évek óta működik :)

2022. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
52%
Normális kapcsolatban mindenre van idő ,max kevesebb, mint egyedülállóként.
2022. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!