Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek a mai helyzetben beválla...

Félek a mai helyzetben bevállalni a másodikat. Túlgondolom?

Figyelt kérdés

Amikor megismerkedtünk, összeházasodtunk, (tízes évek második fele), két gyermekben "egyeztünk meg". 19 végén útnak is indult az első, ám nem sokkal rá jött az első "csapás", a COVID. Volt is nyilván izgalom, és bár szerencsére megúsztuk, nem kívánom vissza azokat az izgalmakat pláne a megbetegedést áldott állapotban.

És a helyzet ugye nem sokat javult, oltások ide-oda, persze felvettünk mindketten három-három oltást de ugye a járványnak azóta sincs vége s nem is lesz talán mostanában.

Aztán egyre többet beszéltek a népességvándorlásról, mi is mozgatja ezeket (kivételesen Soros helyett a keleti területek élhetetlenné válása stb amik zavargást váltottak ki). Most meg háború a szomszédban, energiaválság, minden drágul mint a fene, mintha a pont ugyanazok a problémák utolérték volna a nyugatot is. És legnagyobb kérdés, hogy "mi jön még ezután"? Újfent a vízhiány, kiszáradás a legújabb, és a melegrekordok sorra dőlnek meg. Termés még hazánkban is ugye meg csak zuhanóban.


Summa summárom, noha eddig is lehetett hallani "problémákról", most úgy érzem, még inkább érezhetőek ezek, és egyre inkább a nyakunkon van és már nem lehet elhessegetni hisz immár a fűtés is jó kérdés hogy fog alakulni. A benzint meg már "várom", hogy mikor jelentik be hogy nemhogy drágán nincs hanem ámblokk készlethiány lépett fel.


Ezek után egyszerűen úgy érzem, nem lenne biztonságos még egyet bevállalni, még az is lehet, hogy egy adott háborúban csak még egy éhes gyermek aki csak szenved, neadjisten éhezni fog? Mást is visszafog a jelen helyzet a gyermekvállalásban?



2022. aug. 1. 21:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Valakit igen, mást meg nem.


Én pl nem rég töltöttem a 30-at és úgy érzem kb. mindenről lemondhatok. 😩😭

2022. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez természetes érzés.

Most én sem mernék vállalni, ki tudja, mi a fene lesz itt még.

Hogy ennek az egy gyerekemnek is milyen jövőt tudok majd biztosítani, miben nő fel...

2022. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Pont akkor született a fiam, amikor úgy igazáb berobbant a kovid, 2020 elején. Most várandós vagyoka tesóval, decemberbe jön. Az én agyamon is át-átfut egy egy dolog. De szeretnénk még egy babát. Tudom higy régen más világ volt, mi ebbe szoktunk bele, de dédnagyanyáink is felneveltek 6-7 gyerket, szinte áram, víz stb nélkül. Régen is voltak dúrva betegségek, oltás meg alig. Persze nem erre célzok, hogy ezt kell csinálni, csak mindig meg kell bírkózni az adott helyzettel. Ha nem lesz benzin, ha muszáj, buszozni fog az ember, meg többet sétálni, biciklizni. Élelem mindig lesz, mi speciel tartunk tyúkokat, szóval hús és tojás biztosított, kenyeret lehet sütni, ruha mindig lesz.. ezek most a brutál alapok. Persze foglalkozni kell a "nagy problémákkal", de ne annyira hogy csak azok töltsék ki a gondolatainkat. Ezek az én személyes gondolataim, nem kell együtt érteni velem :)
2022. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3 vagyok, egyetérteni*, elírtam
2022. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
A covid nem tartana vissza, de a válság már annál inkább, pedig nem vagyok egy vészmadár típus. Megőrülnék, ha a gyermekem valamiben hiányt szenvedne, most van egy 4 hónapos kisfiam, nem terveztünk kis korkülönbséget, de ahogy a világ áll, nem is lesz, ha lesz egyáltalán tesó.
2022. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont hasonlóan érzek… csak a 3. Gyerekkel.


2020 karanténban szültem..


Most meg már 36 leszek.


Ha visszamegyek dolgozni, akkor màr nem szülök.

Màr 33 évesen is erősen húztam a számat..

2022. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem gondolod túl, én a lányaimnak is azt mondtam, hogy ne szüljenek. Ami most van, csak a kezdet. Aki legyint a klímaváltozásra,migrációra, energiaválságra, szegénységre, háborúra, az a gyerekét ennek fogja kitenni. Az, hogy mi volt 50 éve, lényegtelen. Ami most következik az a gyerekeket fogja érinteni elsősorban legkésőbb mire felnőnek.
2022. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Én is félek, hogy mi lesz, én nem vállalok többet.
2022. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Mi is kettőt akartunk,megállunk egynél. Így is aggódom,30 év múlva lesz-e még ivóvíz is akár.

A rezsi is sok lesz és nem hiszem,hogy ez rendeződik 1-2 év alatt.

2022. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Nekem egy 8és egy 12 éves fiam van, én pedig azon izgulok,hogy még lesz e, az eddigi színvonal, vagy nemsokára mikre kell nemet mondanom nekik.
2022. aug. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!