Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lennék én a szemét, ha...

Miért lennék én a szemét, ha odaírnám, hogy minek kellett a rohadt nagy semmire kipotyogtatni öt gyereket?

Figyelt kérdés
Szembejött velem facebookon egy 5 kisgyerekes anya segítségkérése, mert pár nap múlva kirakják őket onnan, ahol eddig laktak. A gyerekek picik és minimális közöttük a korkülönbség, tehát csak jöttek és jöttek... Most a társadalom segítségéért könyörög a nő, de ha odaírnám, hogy talán abba kellene hagyni a szülést - sőt, el sem kellett volna kezdeni -, akkor én lennék az érzéketlen. Miért? Miért nem az az érzéketlen aki a semmibe szül bele öt gyereket és fingja sincs arról, hogy mi lesz majd velük, mit fognak enni, hol fognak lakni, hogy fognak élni, megfagynak-e télen?
2022. aug. 2. 15:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

#7


Te hogyan tudnál egy szellemileg durván alulmaradott, nevét is alig leírni tudó szülőgéppel segítségképpen beszélgetni? Úgy is az lenne, hogy jaj a gazdagok nem segítenek, jaj az orbán viktor keveset ad, jaj de nehéz minden.

2022. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
Igazából teljesen egyetértek veled. De ezt így nyíltan leírni nem szabad. Ez van.
2022. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

#11


Akkor b.szd le őket. Elmondom mi fog történni: elhiheti magával, hogy irigységből támadod, mint mindenki, aki nem tud mit kezdeni a kritikával.

Ugyan már, te sem gondolod, hogy emiatt majd elgondolkodik. Nyilván nem te lennél az első, aki leb.ssza, valószínűleg már immunis rá.

2022. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen nő majd abbahagyja a szülést egy beszólástól.

Valószínűleg mond rád valamilyen átkot, ahogy az ilyen körökben szokás, mert kommentel majd Armandó is, hogy még ma megtalálnak.


Dehogy ezen elgondolkodjanak, meg majd abba is hagyja az ellést... hol élsz te? :D

2022. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek veled abban, hogy a semmire nem szülünk. De semmi se változik attól, hogy írsz neki. Sokan fel sem fogják, max téged szednek szét, hogy nem tudod az okát... Bármi történhetett, hogy oda jutottak (90%-ban az, hogy egyet is neccesen tudtak volna ellátni, de lett 5. Kisebb százalék az, hogy éltek szépen, beütött valami hatalmas baj és elszegényedtek). Tanult tehetetlenség, kapnak pénzt, tárgyakat, élelmiszert, mert a gyerekeket sajnálják (én is, főleg mióta nekem is van), kihúzzák azzal egy darabig és eszükbe sem jut, hogy lehetett volna máshogy. Plusz ők nem tudnak hosszútávú terveket, máról holnapra élnek, ebbe a gondolkozásba vannak beszűkülve. Saját környezetünkből példa: kaptak egy kályhát, mert nem volt mivel fűteni, jött a tavasz így eladták, mert már nem kell 🤷🏼‍♀️. Arra nem is gondoltak, hogy lesz még tél és a gyerekek megfagynak. Kiemelték a gyerekeket, mert tényleg ott fagytak volna halálra. Azóta szidnak mindenkit, hogy rajtuk senki se segít (de, segítettek), csak amiatt, hogy "nem gazdagok" elvették a gyerekeket, pedig hogy szeretik őket. Elkezték helyrehozni az életüket, hogy kihozhassák őket? Nem, úton a következő...

Ezen pár dühös komment nem változtat

2022. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyet én sem fogom sosem megérteni, hogy a semmire miért szülnek, akár egyet is.
2022. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Mert megélhetési gyerekgyàrtók. Borsodban nagyon sok ilyen c típusú csak a családi pótlékért csinálja sorban a gyerekeket..
2022. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Elsődlegesen, hogy a paraszt stílussal nem fogsz sehol célt érni, bármennyire is igazad van, vagy "segítő szándék" vezérel.


Nem fogsz semmilyen módon célt érni egy megélhetési szülő nőnél, mert sajnos ahhoz nincs meg a kellő értelmi képessége, hogy belássa miért nem jó potyogtatni sorban a semmire.


A legnagyobb segítség egy ilyennek nem az, hogy kifizetsz egy számlát, telerakod a hütőt, mert ezek a dolgok csak egyszeri alkalmak.

Az ilyent meg kell tanítani élni/ megélni.

Viccen kívűl írom. Egy családi átmeneti otthon mellett laktunk, ott is a legalapvető dolgoktól kezdve kezdték el megtanítani a mélyszegénységből érkezett családokat. Amolyan életvitel koordinátorok segítették őket.


Lehet bárkit elítelni - ismeretlenül pláne könnyű - de tényleg nem tudod milyen utat jártak be. Manapság bárki lehet fent, mehet nagyon jól a szekér, és lehet másnap ott lesz a gödör alján. 🤷‍♀️

2022. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

#12 <3


Szabadni szabad, csak utálnak érte. :D De menjen, ez egy anonim oldal.

2022. aug. 2. 17:32
 20/27 A kérdező kommentje:
Húha, elolvastam a válaszokat és sajnos le kell dobnom azt az atombombát, hogy a nő, akiről beszélek, hófehér bőrű és az összes gyereke is az. Nem tejeskávék, nem félvérek, nincs bennük 1-2 vonó, stb... És igen, rassztól független a kérdésem.
2022. aug. 2. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!