Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy fiatalabb...

Lehetséges, hogy fiatalabb koromban csak azért akartam gyermeket, mert szeretethiányom volt?

Figyelt kérdés

Egészen 27 éves koromig nem volt komoly kapcsolatom. Mindeközben megvesztem volna egy babáért. Szörnyű hiány, és szomorúság fogott el annak kapcsán, hogy nem leszek anya, mert sosem lesz párom.

Nos, mégis lett párom, már 4 éve együtt vagyunk, most volt az első házassági évfordulónk.

Most minden adott lenne egy babához, de valamiért közel sem érzem azt a hatalmas vágyat, amit szingli, fiatal lányként éreztem. Sőt, a rokon kisbabákkal is úgy vagyok, hogy fél-1 óra elég belőlük. Mostanában nem vágyok gyerekmekre, de azért ott motoszkál bennem a “mi lesz ha megint vágyni fogok rá” tudat, s akkor már idősebbek leszünk és nem lehet?

32 leszek idén, a párom most lett 37.


2022. aug. 2. 20:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
átérzem
2022. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
simán lehet, hogy ez volt az oka
2022. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem vágysz rá annyira, mert mostmár nem elérhetetlen, hanem akár lehetne is, ha belevágtok. Ijesztő tud lenni egy pozitív terhességi teszt még akkor is, ha tervezi az ember, sokakban felmerül a kérdés, mint bennem is anno, biztos ezt akartam én? Nagy felelősség, az életed örökre megváltozik. Nem könnyű a gyereknevelés, sok lemondással jár, de én sosem bántam meg, hogy végül belevágtunk, a kislányom a mindenem.
2022. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 grafno ***** válasza:
81%
Mas gyereke mint egy idegen ember akit a szuleidnek kepzelnel el. Saját az teljesen más. Vele egyutt vagy egesz nap a szuletesetol. Latod majd mit szeret, mit nem. Lassan elkezd jarni es egyre tobbet beszel utana meg gyorsan no és a legnagyobb elmeny amit ember kaphat. Másnak a gyerekeből par perc elég nekem is.
2022. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
Szerencsére egyre többen jönnek rá, hogy nem akarnak gyereket. És szerencsére van választásuk. Ha nem akarsz, kényszerből ne vállalj gyereket. Csakis akkor, ha tényleg nem bírnád ki nélküle. Egy gyerek felforgatja és megváltoztatja az életed örökre és lutri, hogy milyen hatása lesz. Az esetek többségében negatívan érinti a családot. Szóval ha nem akarsz gyereket, akkor ne legyen, különben csak szívsz meg a gyerek is megsínyli.
2022. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy akarok-e. Akarok, csak nem most. Nem tudom megfogalmazni. Szeretnék, de ha most azt mondanák, hogy 9 hónap múlva szülök, rosszul lennék.

Egyszerűen most nincs bennem áhítozás egy baba után. Nem hiányzik az életemből. Azzal éltetem magam, hogy majd lesz.

2022. aug. 2. 23:10
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Inkább azt bánd meg, hogy nem lett, mint azt, hogy lett. Az utóbbit mindenki megsínyli és hatalmasat sérül.
2022. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én azért nem azt látom, hogy a gyermekvállalás tönkretenné az emberek életét.

Bizonyára felforgatja a kapcsolatot a kisgyermekes időszak, de megértéssel áthidalható. Nem egy boldog családot ismerek. Ahogyan az is igaz, hogy tudok olyanokról, akik elváltak a gyermek születése után, de ők lehet, hogy amúgy sem rúgták volna sokáig. Olyat is ismerek, ahol problémás a gyerek, de azt sem kérte senki, és ezt sosem tudni.

2022. aug. 2. 23:24
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Kár volt feltenned a kérdést, a gyerekutálók ugranak az ilyenekre.
2022. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%
meg a kismamák is ugranak hogy lepontozzák a válaszokat.
2022. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!