Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engeded fára mászni a gyerekei...

Engeded fára mászni a gyerekeidet?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ma már mindentől féltik a gyerekeket. Egy 20 éves ismerősöm konkrétan egy gyertyát nem mer meggyújtani, vagy felvágni a dinnyét, mert nem engedték neki soha. Ugyanez a helyzet a fára mászással is. Egy napot nem lenne képes túlélni pl az erdőben.

Egyébként én 24 vagyok, nem egy besavanyodott boomer.

Nem provokációnak szánom, de manapság miért jó az a szülőmnek, ha életképtelennek nevelik a gyereket?


2022. aug. 7. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
A nagyobb 7 éves lány, simán felmászik a fára, minden számára elérhető korlátra, átfordul húzódzkodik, piszok erős. Ésszerű keretek között engedjük kibontakozni. A kisebb 5 éves, neki nincsenek ilyen ambíciói, de őt sem féltjük túl.
2022. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen
2022. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

7


Azt a kérdést törölték?

2022. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
10es válaszoló (9es vagyok, a mindenre felmászó anyukája 😅), amúgy teljesen normális, hogy parázol. Én is. Pedig őszintén mondhatom, hogy csodálom anyám idegrendszerét, mert magamra mondhatok ilyet: baromi "rossz" (eleven, határfeszegető stb) gyerek voltam, évente minimum 1x biztos, hogy a balesetin jártunk, mert én csak azért is felfogok mászni (le is estem), csak azért is egykerekezni fogok bringával (csuklótörés volt a jutalmam)... Szóval ha van igazán égetnivalóan eleven gyerek, az én voltam. Az enyém hozzám képest elővigyázatosabb, jobban érzi mik a határai, nem mászik magasabbra pl a fára, mint ahonnan le is tud jönni, engem szedett le apám létrával, nem sokkal voltam nagyobb, mint most ő 😅. A féltés normális, én is hordok ki lábon szívrohamot amikor akrobatázik. De egy (vagy két) aktív gyerekkel ez ilyen.
2022. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A határok és szabályok betartásával mindent is csinálhatnak. 😌
2022. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Elméletben igen, gyakorlatban nem volt még példa rá.

Megkésett mozgásfejlődésű. Az volt az első jóslat, hogy se járni, se beszélni nem fog. Nem volt igazuk, de most sem egy kismajom. Alacsony mászókára felmegy. Fára eszébe se jut. 7 éves.

Mondjuk én se másztam sose, mégis élek.

2022. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Persze, a nagyobbikam fel is mászott mindig mindenre olyan 6-7 éves korától, de még otthon az ajtókeretre is :D

Most már 14 éves, de még mindig van olyan, hogy neki tudnia kell, hogy valamire fel tud-e mászni.

Én az öccsének is engedném, de ő sokkal óvatosabb.

2022. aug. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xp ali ***** válasza:
Engem engedtek, de magasra nem. Estem is le... fűre. Élek.
2022. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!