Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a gyerekeimmel, ha...

Mit tegyek a gyerekeimmel, ha nem akarnak hozzám jönni láthatásnál?

Figyelt kérdés

Minden második hétvégén itt vannak, vagyis lennének, hogyha jönnének. Nekem született egy kisfiam az élettársamtól, 4 éves. Az a bajuk, hogy amikor ők itt vannak, akkor a kisfiam nincs kizárva a házból, nincs bezárva a pincébe, hanem ugyanúgy nézi velünk a tévét, ugyanúgy jön velünk fagyizni. Kell az együtt töltött idő, mert 14 napból csak kettőn látják egymást, és hiába csak féltestvérek, akkor is testvérek. Van külön töltött idő is, amikor elmegyek velük strandra, de nem lehet folyton külön programokkal bajlódni, főleg hogy csak addig jó, amíg haza nem érünk.


60 km a távolság, én benne lennék abba is, hogy minden hétvégén (persze az anyjuk beleegyezésével) itt legyenek, de így minek, hogyha nem jönnek a kötelezőkre se? Levezetek 120 km-t, hogy a gyerekeim nélkül jöjjek haza, így nem buli.


2022. aug. 7. 16:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
36%
A leírásból egyértelmű, hogy a kis féltestvérükkel van gondjuk. Lehet, hogy alapból nem tudnak mit kezdeni a kisgyerekkel (ez a kiskamaszok többségére igaz), lehet, hogy a te négyévesed az átlagnál idegesítőbb, lehet, hogy elvárás, hogy játsszanak vele, amit ők nem szívesen tesznek. Viszont ha soha nem viszed el őket magadhoz, nem fognak összeszokni soha, és később, ha a kicsi kinövi a hisztis, nyüzsgő korszakot, már nem fognak tudni mit kezdeni egymással. Én a helyedben elhoznám őket, de kompromisszummal, pl szombat reggeltől szombat estig, ott alvás nélkül. Lenne külön program, valami közös is, pl közös ebéd, aztán este visszavinném őket.
2022. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!