Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nyíltan, vagy burkolt...

Mennyire nyíltan, vagy burkoltan szoktak beszélni arról az emberek, ha esetleg megbánták a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha valaki megbánja a gyerekvállalást, mennyire nyíltan, vagy burkoltan meg utáni beszélni? Mennyire számít ez tabu, vagy titkos témának?

2022. aug. 9. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tabunak számít szerintem. Itt a gyakorin név nélkül könnyű kiírni, de személyesen ismerősöknek (vagy pláne családnak) elmondani, vállalni, hogy hiba volt, hogy nem így képzeltem, hogy nem tudok vele megbirkózni, hát, az baromi nehéz, és respect annak, aki szembenéz ezzel és ki is mondja.
2022. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ mennyire érdekel téged mások véleménye. Én például nyíltan, élőben is felvállalom, hogy mindig is utáltam a gyerekek többségét és eszem ágában sincs szülni. Már ez is sokakat megbotránkoztat. De én legalább beismerem és nem erőszakolom rá magam a társadalmi elvárásokra, hogy aztán sem a gyerek, sem pedig én ne legyünk boldogak. Én előre tudom, hogy idegesítene, nem tudnám úgy szeretni, ahogy megérdemelné. Akik utólag megbánták a gyermekvállalást, nagyrészt ők is ilyen helyzetben voltak, csak fejet hajtottak. Adtak egy esélyt, hátha jóra fordul minden, de az élet nem tündérmese. Mi pedig nem a középkorban élünk már, hogy minden nőnek kötelező legyen elájulni a családtól.
2022. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én csak azt az egyet nem értem, hogy aki rühelli a gyerekeket, és az életben nem akar gyereket, az miért lebzsel ebben a kategóriában?


Az én ismeretségi körömben már többektől hallottam nyílt, őszinte beszédet ebben a témában. Megbánni ugyan nem bánták meg a gyerekvállalást, de van aki pl bevallja, hogy azért sokszor hiányzik a régi élete. Intelligens emberek között nem hinném, hogy tabu téma.

2022. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

És szerintem ez a 2,5 pipás már írta máshol hogy ikrei vannak te szoktad hagyni azt a remek tanácsot, hogy hagyják a gyereket sírni. Minden egyed kérdésnél pofonra biztatod a kérdezőt ha nevelés miatt kérdez....


Ebben az esetben takarodj innen. Nincs létjogosultságod választ írni, ha nemhogy ikreid nincsenek, hanem gyereked se, sőt utálod őket. Tudod hogy hívom az ilyet? Kártevő.

2022. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

“Én csak azt az egyet nem értem, hogy aki rühelli a gyerekeket, és az életben nem akar gyereket, az miért lebzsel ebben a kategóriában?”


Mindenki oda ír, ahová akar.



“És szerintem ez a 2,5 pipás már írta máshol hogy ikrei vannak te szoktad hagyni azt a remek tanácsot, hogy hagyják a gyereket sírni. Minden egyed kérdésnél pofonra biztatod a kérdezőt ha nevelés miatt kérdez....”


Te mit ittál ? Soha nem írtam ilyesmit. Ne kombinálj Magdi anyus.


“Ebben az esetben takarodj innen. Nincs létjogosultságod választ írni, ha nemhogy ikreid nincsenek, hanem gyereked se, sőt utálod őket. Tudod hogy hívom az ilyet? Kártevő.””


De van jogom választ írni. Nem a tiéd a fórum. Szabad vélemény nyilvánítás van. És semmi sértőt nem írtam. Próbáld meg jobban felfogni, amit mondtam. Úgy látom semmit nem sikerült megérteni. És hadd ne írjam le, hogy én hogy hívom az ilyen értelmi képességű embereket.

2022. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan van gyerekem, de megértem ha valakinek nem jön be ez az életmód és nincs hasra esve az anyaságtól, mert nem olyan, mint képzelte. Ez a nép mentalitásban még mindig az 1800-as évek körül jár. Mindenkit lenéznek, aki kicsit is kilóg a sorból.
2022. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Én is azt akartam kérdezni, hogy aki utálja a gyerekeket és nem is akar, az mi a tökéletes keres itt a gyerekvállalás kategóriában? :D.


Persze, oda irkál, ahova akar, de nem gondolkozott még el azon, hogy ez valahol egy beteg dolog?

2022. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokan. De ez tabutéma. Ha bárkinek bevallod, megvetnek érte.
2022. aug. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem reklámoztam, hogy nem akarok gyereket, mert irtózom az egésztől. Így is volt elég kellemetlenségem abból, hogy nincs.
2022. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!