Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Soha nem leszünk kettesben a...

Soha nem leszünk kettesben a férjemmel már sehol?

Figyelt kérdés

Kislányunk 4 éves. A nagyszülők közül az én szüleim vannak néha a kicsivel, de csak órákat. Azt is főleg akkor, ha beteg és nem megy oviba. Addig vigyáznak rá, amíg amit muszáj elintézek (itthonról dolgozom vállalkozóként).

Nincs bennük hajlandóság, hogy elvigyék 1-1 programra sajnos.

Ami a kislányunk szempontjából is rossz, hiszen nem igazán lesznek közös élmények, közelebbi kapcsolat.

A férjemmel mióta megszületett, sehol nem voltunk kettesben egy kivétellel: múlt hónapban el tudtunk menni egyet ebédelni.

Olyan jó lenne 1-1 éjszaka a gyerek nélkül. Ne értsetek félre, imádjuk a lányunkat. Csak olyan nagy szükségünk lenne egy kis kikapcsra, közös időre.

Tudom, kereshetnénk babysittert, de egyrészt ennek anyagi korlátai is vannak jelenleg nálunk, másrészt éjszaka, azaz több napos felügyelet egyébként sincs.

Nyugtassatok meg, hogy más is jár hasonló cipőben :(


2022. aug. 9. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Erről próbáltál már beszélni a szuleiddel?
2022. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Legkésőbb iskolás korban elkezdődik az egymásnál alvás. Legyetek jóban a gyerek barátainak szüleivel és akkor tök jól meg lehet ezeket szervezni, egyszer nálatok, egyszer náluk. A gyerekek meg imádni fogják.
2022. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze. Próbáltam beszélni velük, milyen jó lenne akár csak egy éjszakára, ha vigyaznanak a lanyunkra.

De nem vállalják..

2022. aug. 9. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Jelen.

Ugyanígy vagyunk, két nagyi van, egyik sen igazán kíváncsi az unokára, max amíg ki kellett pakolni a facebookra-ezt már nem engedem.

Mi sem voltunk évekig sehol.

Aztán mikor nagycsoportos lett, nálunk aludt egy kis barátnője. Na és innen indult az ötlet. Ezzel a kislánnyal azóta is néha egymásnál alszanak, így hol nekünk, hol a másik párnak van egy egy egy szabad napja, hétvégéje, mostmár 8 évesek.

2022. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván van más is így, nálunk minden nagyszülő többszáz km-re van. Megkérdezted a szüleidet, hogy vigyáznának -e egy éjszakát a kicsire, vagy éppen a férjedét?
2022. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze, megkérdeztük.

Férjem szülei nem játszanak, sem a férjemmel, sem az unokaval nem törődnek.

2022. aug. 9. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
És a tieid mért nem vállalják? Semmilyen más rokon nincs? Óvodástárs? A soha az kicsit túlzás, majd fel fog nőni az a gyerek.
2022. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Én szitter ként volt hogy ott aludtam 1-1 éjszakát, a sogórnőm is szokott ott aludni mikor gyerekre vigyáz 1-2 napot.

Keressetek szittert azért 1-2 havonta vagy fél évente gy alkalmat csak megengedhettek.

Ok tudom az is pénz míg odáig eljuttok, hogy rábízd ehy ékszakára, de hátha az egyik ovónő is válal gyerekeket és akkor már nem idegen a gyereknek, pár alkalom után meg már mehettek kicsit.

2022. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

7 év alatt 2-szer voltunk éjjel kettesben. Egyszer, amikor intenzívre került a nagy és ott éjjel nem lehetettünk vele, másodjara amikor a kicsi született.

Ez van. 1 nagyszülő él, ő se egészséges.

Napközben adódik időnként alkalom kettesben. Ha mindkét gyerek oviban (most majd suliban), mi pedig szabin.

2022. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

3 gyerek, egy nagymama 70+os, mar a gyerekeit sem o nevelte, masik nagyszulopar alkoholista, orajuk nem biznam oket anelkul hogy ott vagyok.

Iden a hazassagi evfordulonk alatt en voltam covidos, karantenban, a szulinapom alatt a ferjem, szinten.Tehat meg a "kotelezo" unnepeket sem egyutt unnepeltuk. Ez ilyen.

Estenkent itthon programolunk illetve tervezunk szabit kivenni 1-1napra amikor a gyerekek suliban bolcsiben vannak. Ezt nagyon varom. Nem egy ejszakas buli mashol de azert az napkozben 8ora egyutt, anelkul h figyelni kellene a gyerekekre.

2022. aug. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!