Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek aki azzal az...

Szerintetek aki azzal az indokkal nem tart állatot, mert az pénz-, hely-, időigényes, annak való gyerek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 16:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Miért gondolod, hogy ugyanannyi ertelme van a kettőnek? A gyerekvallalás nem hobbiallat-tartás.
2022. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De aki állatot csak az miatt nem tart, mert se ideje, se pénze, se férő helye nincs, de a gyerekre többször annyit kell szánni.
2022. aug. 10. 17:01
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Az ember magasabb rangú lény, ráadásul a gyermek az utódunk. Össze se hasonlítható a kettő. Állatom nincs, nem is tervezek később sem (sajnálnám rá az időt és a pénzt is), gyerekem viszont van, rá szívesen költök és az időmet is szívesen töltöm vele.
2022. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Bár én állatbarát vagyok, van három benti cicánk (baba úton), de én sem értem, hogy függ össze a kettő.

Valakinek eszében sincs állatot tartani, vagy mert nem szereti őket vagy mert igen, de nem akarna sajátot.

Ettől még vágyhat gyerekre. Valaki meg állatot tart, de gyereket nem vállalna, mert neki pedig az lenne sok

Meg ne hagyjuk ki azokat sem, akik egyikre sem vágynak.


Szerintem olyan célból senki se tartson állatot, hogy azzal készüljön a gyerekre, feltéve ha utána meg megválik a kiskedvenctől - a gyerekre hivatkozva. Az ilyet undorítónak tartom.

2022. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy ki mire vágyik, mit akar vagy hogy kire mit szán, hanem arról a tényről, hogy ha valakinek nincs annyi ideje, pénze és helye, hogy egy állatot eltartson, ennek ellenére elvállal egy vagy több gyereket, akinek még nagyobbak az igényei, de ettől még a lényeges rész nem változik meg, hogy nincs pénz, idő és hely. Mert lehet, hogy az ember egy értelmesebb lény és egy idő után képes az önnálósodásra, de addig szüksége van a szüleire, a közös időtöltésre, amihez kell pénz, majd egy bizonyos kor után saját szobára, ami meg a hely, tehát aki pl. egy kutyára képtelen és akarattól függetlenül ennyit szánni, az mit akar a gyerekkel?
2022. aug. 10. 17:20
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem már felnőttek a gyerekeim, jelenleg egy 15 éves macskám van. De már én mondogatom a családnak, barátaimnak, hogy ha Ginger meghal, akkor nekem semmiféle állat nem kell többé. Miért?

Mert tudom, hogy

1- lusta vagyok ahhoz, hogy hajnalban felkeljek kutyát sétáltatni

2- nincs időm arra, hogy foglalkozzak az állattal

3- nem akarom újra átélni azt a fájdalmat amikor elveszítjük őket.

2022. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Igazából megindokolni sem kell, miért nem tart valaki állatot. Lehet, hogy erre hivatkozik, hogy nincs pénze rá, de valójában nincs kedve kutya- vagy macskaszőrben úszni. Mondom ezt továbbra is úgy, hogy 3 szobacicám van, és a velük való foglalkozás számomra egyáltalán nem nyűg.

Arra van - jobb esetben - pénzem, amire akarom vagy amire nem sajnálom. Én nem sajnálok több tízezret elkölteni havi szinten a macskáimra (prémium eledel, alom), amitől más szívrohamot kapna, meg azt mondja, hülye lenne ilyesmire költeni. Ő meg lehet olyasmire költ, amire én nem.


Pl. kutyát én sem tartanék, pedig szeretem a kutyákat. A macska ilyen szempontból sokkal egyszerűbb. Az alomba vécézik, pucolom utána, a kutyának ha hajnali 4-kor pisilnie kell, akkor le kellene vinnem, mert lakásban élek. Sétálni kell vele, lefárasztani, nevelni (a cicát is lehet, de ég és föld a kettő). Ehhez meg nekem nem lenne energiám. Erre viszont mondhatnád, mit akarok a gyerekkel, vele is menni kell mindennap sétálni, és ahogy nő, milliószor több figyelmet igényel, mint a kutya. Itt jön a képbe az, hogy ezzel számoltam, és gyereket viszont mégis akarok, így minden nehézségével is vállalom. 🙂

2022. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
7. De akkor nálad nem arról van szó, hogy nem tudod megadni, szimplán csak nem akarod egyéb indokokból.
2022. aug. 10. 17:38
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk azzal a tennyel nem lehet vitatkozni, hogyha valaki naprol napra el es meg egy horcsogot se tudna havi szinten eltartani, annak biztosan nem valo gyerek, mert nincs ra penz.


Ez teny.

De az allattartasnak alapvetoen nincs koze szerintem a gyerekneveleshez. Attol meg, hogy valaki nem tart mondjuk kutyat, mert nem akar/ nem szereti oket, akarmi, lehet jo szulo.

2022. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Állat nem való az ilyennek, nem gyerek. Azt felőlem csináljon nyugodtan, de egy állat se szenvedjen barmok miatt.
2022. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!