Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek aki azzal az...

Szerintetek aki azzal az indokkal nem tart állatot, mert az pénz-, hely-, időigényes, annak való gyerek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 16:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Nincs állatom, soha nem is volt és valszeg nem is lesz. Ellenben van 4 gyerekem.

Lenne az állatra pénz, hely, idő és energia is, ha akarnám. De nem akarom.

2022. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha valaki avval az indokkal nem tart állatot, hogy pénzigényes, az nem azt jelenti, hogy nincs pénze, hanem azt, hogy nem erre akarja költeni. Idő és hely szintén.

Az embereknek jó esetben van egy fontossági sorrendje, amihez igazodik.

2022. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen más a kettő. Nekem se lenne időm egy kutyára, nem is lett volna. Gyerekem van, vele itthon voltam, persze hogy volt időm rá (egy kölyök kutyával nem maradhat otthon az ember, hogy nevelje). Elötte 12 óráztam, csóri kutya belett volna zárva "éjjel-nappal", max reggel meg este megsétáltattam volna, de ennyire futotta volna, így minek. Mióta ovis a gyerekem még annyi időm se lenne egy kiskutyára. Reggel beadom oviba, elmegyek dolgozni, délután hazaérünk, házimunka, gyerekkel foglalkozás. A legtöbb helyre ahova járunk nem lehet kutyát vinni, se a hobbink se a gyerekes programok nagyrészt nem kutyabarátok. A hely ugyan ez, van egy parkosított udvarunk, ott nincs hely neki, főleg ha unalmában (mert ugye nem tudunk vele érdemben foglalkozni) elkezd kertészkedni, csak emiatt meg n fogjuk az egészet átalakítani, nincs neki hely és kész, a házban meg naphosszat szerintem nem lenne jó neki, hogy mi elmegyünk reggel és 4-4:30ig embert nem lát. A macskával ugyan kevesebbet kell, de kell foglalkozni. Sőt, továbbmegyek: elszoktunk utazni napokra, addig egy állatot sem hagyhatok itthon, nincs aki etesse, itassa, takarítsa és magunkkal sem tudnánk sok helyre elvinni. Panzióba meg nem adnám, neki idegen emberek közé. Szerintem pl hozzánk teljesen felesleges egy állat, nem tudnánk úgy gondoskodni róla, ahogy kell. Annak meg nincs értelme, hogy elhozom és alig marad rá energiánk és időnk, nem kap kellő foglalkozást, nevelést és csak nyűg lesz idővel emiatt, mert meglátszik a viselkedésén, mert nem érzi jól magát az állat sem. Szóval se hely, se idő 🤷🏼‍♀️. Gyerekre van.
2022. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Ostoba a kérdésed!

Én pl. társasházi lakásban soha, semmiképpen nem tartanék kutyát. Már csak a kutya érdekében sem.

Namost, ha nem telne családi házra, akkor máris nem való nekem gyerek?

2022. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

13. Ez teljesen jó, a kérdésem nem ez volt. Te csak azt bizonyítottad, hogy számodra a kettő együtt nem működik.

14. Egy nem jól értelmezted a kérdésem, kettő az állat nem feltétlen kutya.


(Lentebbi kommenteimet olvassátok el, talán segít belőni merre megy a kérdés)

2022. aug. 10. 19:56
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
13 vagyok, és nem. Gyerek nélkül sem fért volna bele, ahogy írtam is. 12óra mellé hova vállaltam volna? Munkát csak a gyerek miatt váltottam (mert azzal sem fért össze). A házunk meg adott, a kert is. Semmi állatnak nem jó és nem lett volna jó.
2022. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
16. Lényegében akkor minden meg van idő, hely, meg pénz. Az állattal semmi egyebet nem akartam kiemelni, csupán azt a különbséget, hogy egy gyerekbe mennyivel többet kell fektetni. (Természetesen kicsit más módon, más feltételekkel, de az alapja akkor is egyezik.)
2022. aug. 10. 20:49
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező azt szeretné tudni hogy olyan miért vállal gyereket aki nem tudna még egy állatot sem eltartani, nem hogy egy gyereket. Mármint ő olyan emberekre gondol akik alig tudnák anyagilag kielégíteni a gyerek szükségleteit és sokat dolgoznak, de mégis gyereket vállalnak.
2022. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Vagy csak simán súlyos allergiás reakciókat vált ki az állat (szőr például), és emiatt sem tart.

A gyermek más, ne emeljük már egyenlő szintre az embert és állatot.

2022. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Az miért elképzelhetetlen, hogy valaki csak szimplán nem szereti az állatokat? Például én. Semmi reakciót nem váltanak ki belőlem. Gyerekeim pedig vannak.

Nem tudom hova akarsz kilyukadni....

2022. aug. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!