Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeim bele vannak...

A gyerekeim bele vannak betegedve, mert kistesójuk született, mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

10 éves lány és 8 és fél éves fiú. Apukájuknak gyereke született. A fiam várta nagyon, a lányom nem, mert neki egy tesó is bőven elég, főleg hogy egymás agyára mennek sokszor.

A fiam minden láthatásnál levág egy hisztit, hogy nem akar menni, meg kint akar lenni az udvaron, nem akar bemenni a házba. A lányom pedig már 3 hete nem ment az apjához, mondja, hogy hiányzik az apja, de amikor eljön ide, akkor nem akar hozzászólni, megölelni, megpuszilni. Pedig nem lett rosszul kommunikálva, semmilyen ellenérzésem sincs nekem sem se a gyerek anyjával, se a gyerekükkel kapcsolatban.


2022. aug. 11. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Apuka külön programokra vigye őket, ne a másik gyerekhez.
2022. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ezt csinálta 2 hónapon keresztül, de nem lehet folyton programozni.
2022. aug. 11. 19:53
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Ezt el kell fogadnia apukának.
2022. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Apuka ne adja fel, akkor is külön program ha más nem egy fagyi.
2022. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Apuka tartson ki, mert normális. Nem él velük az apjuk és most egy kis jövevény meg ott van és velük lakik és neki mindig van apukája. Félnek, hogy jobban szereti az új gyereket. Szeresd őket, mondogasd, hogy apunak ti ugyanúgy a gyerekei vagytok és szeret titeket. Majd elmúlik, ha az apa nem adja fel. Ez egy nehéz élethelyzet mindenkinek.
2022. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kb. két hónapos a kicsi? Ez nagyon kevés idő, jóval több fog kelleni. Sok idő, türelem, kitartás, és főleg sok szeretgetés a két nagyobbnak.
2022. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Hagyni kell, hogy kifejezzék az érzéseiket, még akkor is, ha negatív. Idővel megszokják a helyzetet. A lányom sem érezte jól magát egy darabig mikor féltestvére született. Az apjáék meg "elvárták", hogy szeresse és örüljön neki, miközben ő nem tudott mit kezdeni a helyzettel. De megoldódott magától.
2022. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom miért gondolod, hogy láthatáson nem lehet kikerülni a másik gyereket.. A láthatásnak a gyerekekről kellene szólnia(kettesben az apjukkal, tehát még új nő sem), testvérezni, új családba beilleszkedni meg azon felül külön programon illene.


Ezzel szerintem senkinek sem lenne baja. Hetente viszi őket akár csak sétálni, aztán minden héten megkérdezni, hogy ezen felül van e kedvetek megnézni a babát, vagy áthozzam-e. A gyerekek a saját otthonukban kevésbé lesznek elutasítóak, mert úgy hozzájuk is tartozik kicsit az új gyerek, de 9-10 évessel tesóként kezeltetni azt a gyereket, aki nem is velük él.. Szóval ne várjatok sokat, ilyet nem lehet elvárni, nem ugyanolyan tesó lesz, mint ők egymásnak. Inkább olyan lesz, mint egy unokatesó, vagy távoli rokon, akivel néha együtt vannak, de nem fogják közelinek érezni.


Még, ha velük élne, akkor oké, bár úgy is nagy a korkülönbség, de így esély nincs rá. Én abbahagynám ezt a tesózást, és "babaként" hivatkoznék a kicsire, és apuka kettesben a babával jöjjön át hozzátok, a gyerekeknek nem is muszáj kijönni a szobájukból, ha nem akarnak, elsősorban hozzád jöjjön. Amúgy láttad már a kicsit? az anyuka elfogadása is sokat számít, ha átmész egy köszöntőajándékkal egyedül, és elmeséled a gyerekeidnek, lehet, hogy ők is akarnak majd menni legközelebb.


Szr helyzet, de normálisnak látszotok, ne várjatok sokat a gyerekektől, pláne ne olyat, amit ti sem csináltok egymással. Nekik még mindig ti ketten vagytok a család, nem az új nő és a baba.. Az esetleg idővel távoli rokon szintre léphet, de ez a max.

2022. aug. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%

Neveletlen kis görcsök! Igen is el kell fogadni, bele kell törődni, hogy született egy testvérük. Nem kell szeretni, de drámázni se kell.

Én az "új nő" vagyok egy hasonló történettel. A két gyerek nem akarta elfogadni a testvérüket. Férjem is akarta volna csinálni, hogy minket hétvégén itthagy, a gyerekekkel meg megy programozni. Fél év után mondtam, hogy elég: le lett ültetve a két gyerek, el lett mondva, hogy nincs minden héten több 10 000 forint fizetős strandra, játszóházra a gyerektartáson kívül. Ahogy az anyjuk se egyedül lakik, úgy az apjuknak is van családja, vagy elfogadják, vagy nem. A kicsi elfogadta, a nagy meg nem jön. Hát akkor ne jöjjön. Hétköznap a férjem pont úgy dolgozik, hogy szinte mindenből kimarad (8-ra megy dolgozni, 9 fele kel a gyerekünk, este 6 fele jön haza, max megfürdetni tudja), nemcsak nekik kell apuka, hanem a gyerekemnek is. Persze, menjenek el sétálni külön is, beszélgessenek, de hogy minden hétvégén strandra menjenek meg játszóházba, a kicsi meg én itthon legyünk folyamatosan egyedül, az nem járja.

2022. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

"....akkor is külön program..."


Tenyleg? Ha együtt lennének a szülők és úgy lett volna testvér, akkor is programozni kellene, mert a nagyok nem akarnak a kicsivel lenni?



Kerdezo, beszelj a gyerekeiddel, mert ennek hamarosan az lesz a vége, hogy apuka nem fog egyáltalán menni

2022. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!