Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire vágyom...

Normális, hogy ennyire vágyom 23 évesen egy kisbabára? Pedig még nem lehet.

Figyelt kérdés
Én még 2 évig egyetemre fogok járni, ráadásul orvosira járok, ami nem mindig könnyű. Van egy stabil, jó kapcsolatom, amiben nagyon szerelmesnek érzem magam a mai napig, szerintem jól megvagyunk. És nagyon ciki a kérdésem, tudom. De lelkileg annyira megbolygatnak a kisbabák, vagy annak a gondolata, hogy úgy vágynék egyre. Ezt senkinek nem tudom elmondani, mert szerintem még korai, sem az önálló anyagi hátterem, sem az időm a suli mellett nem engedné. A párommal amikor ez szóba jön, mindig arra jutunk, hogy leghamarabb 3 év múlva. Az ő munkája miatt is. Meg ugye még házasságban sem élünk. Hogy nyomhatnám el ezt az érzést magamban? Az egyik barátnőm most szült, egy másik barátnőm pedig most tudta meg, hogy terhes. Persze ők idősebbek nálam. De annyira intenzíven átélem velük a dolgokat. Amikor a szülészeten gyakorlatoztam, minden szülést megkönnyeztem. Egyébként lehet lelki okai vannak bennem ennek. PCOS-em van, és mindig attól félek, hogy nem lehet majd gyerekem. Tudom, még nagyon fiatal vagyok, de szerintem nincs a családtól fontosabb dolog az életben. Szerintetek ez normális? Vagy kellene nekem valami pszichológus? Nem tudom ezt senkinek elmondani

2022. aug. 22. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen rendben van. Hál'Istennek, hogy vannak még, akik így gondolkodnak.

Esetleg a PCOS miatt lehet, hogy a 3 évnél korábban el kellene kezdeni kísérletezni a babával.

2022. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem fogamzásgátlóval "oldod meg" jelenleg a pcos-t, hanem normálisan kezeled, akkor nem fog hátráltatni.

De ezt orvostanhallgatóként talán tudod, nem?

Egyébként racionalitással a legkönnyebb elnyomni. Én annó szamba vettem, hogy mi mindent szeretnék még gyerek előtt. Tökéletes volt a fantáziálgatások ellen. Ettől függetlenül mar kb. 5 évvel az első születése előtt tudtam, hogy milyen szempontokat nézzek babakocsinál, milyen kiságyat szeretnék...stb., annyit olvasgattam a témában.

2022. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Én is nagyon vágytam kisbabára már 20-21 évesen, nekünk akkor már nem lett volna gond, ha összejön a baba, így abbahagytam a fogamzásgátlót. De a menstruációm még fél év után se jött meg. Aztán kiderült, hogy nekem is PCOS-m van. Én nagyon sokat próbálkoztam mozgással, egészséges táplálkozással, étrend kiegészítőkkel helyreállítani a dolgot, de egy év után még mindig nem menstruáltam. Úgyhogy akkor már elmentünk orvoshoz, kaptam gyógyszert és így 4 hónap után sikerült. 23 évesen szültem és nem mondom, hogy mindig minden könnyen megy, de én nagyon örülök, hogy így alakult.

Most 25 éves vagyok és lassan érkezik a második babánk, ő is gyógyszerek segítségével, de nála már egyszerűbb volt, mert tudtuk, hogy mi működött az elsőnél.


Amikor kiderült nálam a PCOS, mégjobban szerettem volna babát, mert tudtam, hogy lehet, hogy nem lehet, vagy lehet, hogy majd nagyon sokat kell rá várni, lehet, hogy nálad is valami hasonló dolog van.

Nekem az a tanácsom, hogy ha eljuttok arra a pontra, amikor már nem lenne baj és nem kell mindennek tökéletesnek lennie, akkor kezdjetek el próbálkozni.

Én még nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy nekünk “csak” másfél évet kellett a babánkra várnunk, mert tudom, hogy sokaknak 5-10 év próbálkozás után se sikerül. Persze amíg a körülmények nem adottak, addig ne vágjatok bele, de egy kisbabához nem kell házasság, nagy kertes ház, sok millió félre tett pénz.

De addig is olvas sokat a PCOS-ről és próbáld amennyire csak lehet rendbe tenni, mert majd ha készen álltok, sokat segíthet nektek az. :)

2022. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg munkával jár egy gyerek, és mást nem fogsz cserébe kapni csak folyamatos hisztit, meg mindig több meg más kell, mint ami van. Az összes rokonod és ismerősöd meg őt fogja eszköznek felhasználni, hogy okoskodhasson, kiélje a lelki nyomorát. A csecsemőt meg három óránként kell etetni, éjszaka is.
2022. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én jelenleg 17 éves vagyok fiú és hasonlóan érzek, egyszerűen gyerekkoromban utáltam a kisgyerekeket és akkor úgy döntöttem nem is szeretnék soha, de 16 éves korom óta minden ellenkezővé vált és mégcsak nem is volt barátnőm :D
2022. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező én is hasonló helyzetben vagyok mint te..ha gondolod írj nyugodtan és beszélgettünk erről 22/N :)
2022. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben a helyzetben vagyok szinte teljesen. 23 évesen, stabil kapcsolattal, PCOS-el és 2 évvel hátra az egyetemből. Kicsit megnyugtato olvasni hogy más is van hasonló helyzetben.
2022. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!