Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok második gyermeket?

Vállalnátok második gyermeket?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, és tudom, hogy nekünk kell mérlegelni a dolgokat, de én szívesen olvasnék véleményeket a későbbiekre!

Tavasszal született a kisfiunk, igazából nem tervezett babaként, de egyértelmű volt, hogy nagyon fogjuk vàrni, így is lett. Igazából problémamentes, szép terhessèg volt, a szülés sem okozott traumát, viszont nagyon nagyon rossz alvó újszülött volt, matrica baba is, kb.3hónapig tényleg semmit nem tudtam tőle csinálni. Most 5 hónapos, sokkal jobb a helyzet, bár az éjszakák néha még mindig cifrára sikerülnek, de azt gondolom, ez természetes.

Férjem és én is 26 évesek vagyunk, én tulajdonképpen feladtam a kezdődő mérnöki karrierem, de nem bánom. Ugyanakkor nagyon sokszor elgondolkozom, amikor kérdezgetnek a tesóról, hogy akarom-e. Tudom, hogy lesznek még rosszabb időszakok, de úgy-ahogy, nyilván a babával, kezd újra nem-kaotikussá válni az életünk, én is kezdek visszatalálni önmagamhoz, kívül-belül.

Jelenleg saját panellakásban élünk, de szeretnénk családi házba költözni minél előbb.

És folyamatosan azon gondolkozom, hogy ilyen feltételek mellett, érdemes/jó ötlet bevállalni egy kistesót? Nyilván nem most azonnal, hanem pár év múlva csak. Mindig nagy családot szerettem volna, de én jelenleg nem tudom elképzelni, hogy még egy gyerekről tudjak gondoskodni, egyszerűen mentálisan nem gondolom magam alkalmasnak erre. Most. Ez vajon változna idővel? Illetve, mi van, ha később megbánnám ezt a döntést? Kicsit most is fáj a gondolat, hogy a fiam egykeként nőjön fel, de eközben meg úgy érzem, a mostani gazdasági helyzetben épp elég lesz őt normális útnak indítani az életben.

Igazából nem tudom, mit várok, jól esett kiírni magamból, és szívesen olvasnám a véleményeiteket a témában.



2022. aug. 23. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Változna idővel. Belejössz. Egy gyerek mellett általában el se tudja képzelni az ember, mások hogyan bírnak 2-3-mal. Aztán amikor odajut, rájön, hogy működik úgy is az élet. :-)

Szóval én biztatnálak a másodikra.

2022. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ráérsz. Nem kell egy 5 hónapos mellől dönteni. Még alig tapasztaltál valamit a gyereknevelésből.
2022. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Én csak egyet vállaltam, ugyanígy gondolkodtam mint te.


De ezt neked kell tudni. Ennek belülről kell jönni.

2022. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy változik, vagy nem, ezt így nem lehet tudni. De mivel úgyis évek múlva lenne esedékes, addig bőven van idő, hogy eldöntsétek, hogyan legyen a továbbiakban. Nem is kell még evvel foglalkozni, addig még sok minden változhat.
2022. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még az elején vagy, ezt ráérsz később eldönteni
2022. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

A lányom 5 hónapos korában én sem igazán vágytam még a kistesóra. Pedig nekem is szép terhességem volt, álomszüléssel, és nálunk az első 3 hónap is gyönyörű időszak volt, nyugis, békés, csendes. De a hátam közepére nem kívántam ezt megismételni.

Nagyjából 1,5 éves volt a lányom, amikor megért bennem a gondolat, hogy én mégis csak szeretnék egy második babát. A férjemmel eleve úgy beszéltük, hogy több gyereket szeretnénk, de nem erőltette, megvárta ő is, amíg én készen állok az újabb tortúrára :D Szóval most van egy 2 éves dackorszakos kislányunk és novemberben születik a kishúga. De egyre erősebb bennem az érzés, hogy harmadik már nem lesz, hiába volt szó róla korábban, ugyan ez a terhességem is problémamentes, de mégis sokkal rosszabbul viselem, első sorban lelkileg. Na meg az sem segít, hogy nyilván egy 2 éves is még nagyon kicsi, neki is szüksége van rám és nem tudom csak úgy felrakni a polcra, mert én most megint várandós vagyok. Szóval mi bevállaltuk a tesót, de amíg meg nem érik bennünk a vágy az újabb babára, addig nem is gondolkodunk a harmadik gyereken, én legalábbis most a gondolattól is kivagyok, hogy ezt még egyszer végigcsináljam :D Pedig nagy családról álmodoztam én is mindig.

2022. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én mindenképp várnék még a helyedben, a testednek is regenerálódnia kell, szerintem térj vissza a kérdésre a kisfiad egyéves korában (és még akkor se kell feltétlenül eldönteni) :)
2022. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlò szitu, de már 20 hònapos a fiunk, kezdünk belecsöppenni a dackorszakba. Hasfájòs sem volt, sem matrica baba sosem, de rossz alvò volt egy èvig, amibe kikèszültünk ès traumatizált a szülès is, sajnos. Egyèbkènt nem problèmás gyermek, anyagilag is belefèrne, mègis mindig oda jutunk a fèrjemmel, hogy mèg nincs meg a 2.utáni nagy vágyakozás, vègre jobban alszunk, már csak 2 fog hiányzik, utána szeretnènk külön szobába rakni, mire oviba megy. Nèha elfog a nosztalgia, jò volna újra babázni, átèlni mindent újra, de ahh, vègre olajozott minden, mi sem vagyunk a világ legtürelmesebb emberei, ki tudja milyen babát dobna a gèp, viszont elszomorodnánk akkor is, ha egyke maradna ès már sosem tudnánk babázni. Vajon megbirkòznánk vele? Jò kèrdès. Nem akartunk eleve kis korkülömbsègety az igaz, olyan 4-5 èvet. Mi arra jutottunk, várunk. 30 èves vagyok, ha 35 èves koromig sem jön a tesò iránti vágy, elengedjük :)
2022. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha tudtok, vállaljatok minél hamarabb másikat, ha szeretnétek, hogy kicsi legyen köztük a korkülönbség, és tudjanak játszani egymással.
2022. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez nem most aktuális, hanem évek múlva, ezért bármi lehet később.
2022. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!