Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjemmel csak barátként...

Ha a férjemmel csak barátként es szülőtársként élünk együtt, de nincs nagy romantika, az hat negatívan kisgyerekekre?(bővebben kifejtve lent)

Figyelt kérdés
Férjemmel több, mint 8 éve vagyunk együtt, baratsagbol lett szerelem, majd házasság (viszonylag fiatalon, 20-as évek elejen) majd lett 2 babánk, (1 es 3 évesek), azonban az utóbbi hónapok beszélgetései raébresztettek minket, hogy évek óta eltunt a romantika es a vonzalom, en nekem kb fel sem tűnt az évek alatt, hogy alig fogtuk egymás kezet, nem nagyon éltünk házas életet, főleg gyerekek utan, nem volt meg a pezsgés, az izgalom, a szerelem, stb, csak szimpla baratsag, ami nagyon mélyen összeköt minket es ezt nem szeretnénk felrúgni. Az érdeklődési korunk es hobbink is mas lett, “külön nőttünk” egymástól, ő szívesen ismerkedik uj emberekkel, jar el a barátokkal, sportol, engem ezek nem kötnek le es ot se az en érdeklődésem. Ez rendben is van. En hajladno lennék feléleszteni a románcot bar nem tudom hogyan, o azonban mondta h o nem biztos benne es inkább “elni szeretne”, pl este elmenni barátokkal vagy szórakozni, bulizni anélkül h engem megbántana vele es mivel évek óta észrevétlenül úgyis csak mint barátok éltünk együtt, inkább legyen hivatalosan is barát es szülő páros es ne eroltessuk a románc dolgot mert neki jelenleg nem menne es nincs benne a szíve-lelke, de ha kialakul isnet valami akkor oke. Gondoltunk arra, hogy egy kis lakást bérelni neki mellettünk vagy a közelben mert itthonrol is dolgozik es ez is a problema, h nem tud a gyerekektől dolgozni es lenne h ott aludna mert mentálisan is Covid es home office es gyerekek óta kicsit depis is lett es h jo lenne neki az egyedül töltött ido. Egyelőre adtunk magunknak 2 evet, h gyakorlatilag ugyanúgy élünk együtt mint az elmúlt 6-7 évben csak ki vannak mondva a dolgok. Kicsit kuszán hangzik, de a gyerekekre ez lehet rossz hatással? Sosem veszekszunk, elég liberális gondolkodásúak vagyunk, de van h úgy jön ki a lépés h előttük beszélünk ilyen témáról.

2022. aug. 27. 12:38
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló: évekig egy baráti társaságban voltunk, együtt is dolgoztunk, ott voltunk egymás előző barátai es barátnői alatt es igen, a baratsag alakult legjobb baratsagga, majd romantikus érzésekig, vonzalomig es tudtuk akkor, h együtt akarjuk leélni az életünket mert megtaláltuk a masik felunket. Nem tudom, mit nehez ezen megérteni. Ez a felallas sokkal jobb mint a “love at first sight” bs, azonban igen, az elso egy ev hazassag utan es az elet által állított próbák utan észrevétlenül múlt el a románc es maradtunk csak barátok anélkül h ez évekig feltűnt volna..
2022. aug. 27. 13:16
 12/34 anonim ***** válasza:
68%
A kolostori élethez elég fiatalok vagytok!
2022. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%

Ez a meglátjuk mi lesz ez kb azt takarja: ha nem találok új csajt akivel...akkor veled is jó lesz néha.

Egyébként azt gondold végig,bírni fogod ha bekerül valaki a képbe? Mert a balhézás az viszont nem jó a gyerekeknek. Most még minden szép és jó,de ha ott alszik majd valaki mi lesz?

2022. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
13%
Bár ilyen házasságom lenne.
2022. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
A férjed max addig lesz ott, míg nem talál más nőt. Ezt borítékolhatod. Addig jó leszel cselédnek, főzni, mosni, takarítani, meg nem tudom szoktatok-e szexelni, ha igen, akkor néha napján üríteni.
2022. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasva, amit írtál, arra gondoltam, oké, a férjednek megvan a maga élete, neki ez így rohadt kényelmes, főleg, amit elvázolt, hogyan is kéne továbbiakban is élnetek, de te hol vagy a történetben?

Hogy neki miért jó, az világos, de neked? Tényleg ennyire azt nézed, ő mit akar?

Szerintem ezzel a tervvel az a baj, hogy totális önbecsapás. És a férjed is, ahelyett, hogy felvállalná, hogy rég a saját életét éli (borítékolható, hogy szexuális kapcsolatai is vannak, és jobb lesz szétmenni, ezt a dolgot találta ki, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.

A társadalom szemében megmarad családapának is férjnek, van asszony a háznál, aki gondoskodik róla (még szerintem a leendő bérelt legénylakását is te rendeznéd), mellette úgy él, ahogy akar. Persze, hogy jó neki.


Te viszont ebben tönkre fogsz menni, szerintem. Ráadásul a gyerekek érdekében teszed állításod szerint, hogy MINDENT eltűrnél a férjedtől. Amíg pedig te akár csak tudatalatt is ebben a mártírszerepben tetszelegsz, biztos lehetsz benne, hogy a gyerekek meg fogják érezni, hogy valami abnormális mederben folyik a szülei házassága.

A gyerekek érdeke, hogy ilyet ne tartsatok fenn. Akkor, ha menthetetlen (úgy érzem, te valószínűleg igen, a férjed nem lenne hajlandó tenni a kapcsolat helyreállításában semmit), akkor ki kell mondani, és véget kell vetni ennek a házasságnak csúfolt kínlódásnak.

2022. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogsz tudni egészséges párkapcsolatot kialakítani amíg a férjeddel élsz együtt, ahogy ő sem. Mèg a közös programozást is nagyon kevés új partner fogja elfogadni. Erre minden új kapcsolatotok rámenne. Szóval vagy minden tabu mindenkinek 2 évig, amit a férjed tuti nem fog tartani vagy ha különköltöztök akkor már el is vàlhattok. Vagy most kerestek még egy pár terapeutát, aki valahogy segít titeket visszarázni.. de mivel a férjed ezt nem akarja sokkal egyszerűbb lenne most elválni.
2022. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Harminc év körül vagytok, és komolyan azt gondolod, hogy egyikőtök él se fog beütni még a nagy szerelem, amiért sokan még a jó házasságot is képesek felrúgni, nem egy ilyen langyos állóvizet…?


Hosszú tavon így nem lehet élni. És igen, előbb utóbb majd ezt a gyerekek is észreveszik.

2022. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként gyönyörűen leírta, hogy mi az ennyire fiatalon kötött házasságok buktatója: “külön nőttünk egymástól”


Pontosan, ennyi évesen az emberek még változnak, és ha nem egy irányba, akkor ez lesz belőle.

2022. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Most így nagyon szépen hangzik, ahogy leírtad hogy mi lesz ha elváltok...

Aztán valahogy a valóságban a legkevésbé lesz így.


Én azt nem értem, hogy ezt megbeszéltétek, egyikőtök sem akar változtatni, de adtok magatoknak 2 évet. Mire? Ha nem tesztek érte, akkor mitől kellene hogy változzon?

2022. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!