Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjemmel csak barátként...

Ha a férjemmel csak barátként es szülőtársként élünk együtt, de nincs nagy romantika, az hat negatívan kisgyerekekre?(bővebben kifejtve lent)

Figyelt kérdés
Férjemmel több, mint 8 éve vagyunk együtt, baratsagbol lett szerelem, majd házasság (viszonylag fiatalon, 20-as évek elejen) majd lett 2 babánk, (1 es 3 évesek), azonban az utóbbi hónapok beszélgetései raébresztettek minket, hogy évek óta eltunt a romantika es a vonzalom, en nekem kb fel sem tűnt az évek alatt, hogy alig fogtuk egymás kezet, nem nagyon éltünk házas életet, főleg gyerekek utan, nem volt meg a pezsgés, az izgalom, a szerelem, stb, csak szimpla baratsag, ami nagyon mélyen összeköt minket es ezt nem szeretnénk felrúgni. Az érdeklődési korunk es hobbink is mas lett, “külön nőttünk” egymástól, ő szívesen ismerkedik uj emberekkel, jar el a barátokkal, sportol, engem ezek nem kötnek le es ot se az en érdeklődésem. Ez rendben is van. En hajladno lennék feléleszteni a románcot bar nem tudom hogyan, o azonban mondta h o nem biztos benne es inkább “elni szeretne”, pl este elmenni barátokkal vagy szórakozni, bulizni anélkül h engem megbántana vele es mivel évek óta észrevétlenül úgyis csak mint barátok éltünk együtt, inkább legyen hivatalosan is barát es szülő páros es ne eroltessuk a románc dolgot mert neki jelenleg nem menne es nincs benne a szíve-lelke, de ha kialakul isnet valami akkor oke. Gondoltunk arra, hogy egy kis lakást bérelni neki mellettünk vagy a közelben mert itthonrol is dolgozik es ez is a problema, h nem tud a gyerekektől dolgozni es lenne h ott aludna mert mentálisan is Covid es home office es gyerekek óta kicsit depis is lett es h jo lenne neki az egyedül töltött ido. Egyelőre adtunk magunknak 2 evet, h gyakorlatilag ugyanúgy élünk együtt mint az elmúlt 6-7 évben csak ki vannak mondva a dolgok. Kicsit kuszán hangzik, de a gyerekekre ez lehet rossz hatással? Sosem veszekszunk, elég liberális gondolkodásúak vagyunk, de van h úgy jön ki a lépés h előttük beszélünk ilyen témáról.

2022. aug. 27. 12:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ebből az jön le, hogy lényegében elváltok, csak nem mondjátok ki. Nagyon kényelmes az exednek, hivatalosna együtt maradtok és nem kell fizetni se, de azért a nagy barátság miatt talonban tarthat.

Te meg beveszed hogy a gyerek az első.

Noice.

2022. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%
Még az jutott eszembe, hogy a gyerekek is nőnek és ahogy nőnek úgy esik le nekik a tantusz. Megfognak undorodni. Jogosan.
2022. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az exed nem szemét, nem direkt csinálja, hogy csak a saját érdekeit nézi, egyszerűen ő ilyen ember.


Ezzel te csak szívsz. Figyeld meg, néha dugni fogtok, lehet, csak évente egyszer, de biztos, és zavarni fog, hogy mással is volt előtted/utánad, így járt benned, így csókol meg, stb.. Aztán ha "komolyodik" valami kapcsolata, vagy máshogy költene, észreveszed, hogy a közös kasszából elment 50ezer egy esti bulira(nyilván nőre is), majd együtt mennek wellnessbe, de az semmi komoly, és hasonlók..


Kikészülsz. Rövidtávon jó megoldás neki, hosszútávon annyit fogsz szívni, hogy visszafordíthatatlan sebek lesznek a kapcsolatotokban. Most kell szépen elválni teljesen, hozzászokni a különléthez, amíg még nincs annyi sebed, hogy megutáld.

2022. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam a sztorit, nekem valahogy egyből az volt az érzésem, hogy a férjednek bizony van valakije. Ha csak szexkapcsolat is, de szerintem már nem különböző csajokat döntöget ezekben a bulikban. De mindegy is, a gyerekek a lényeg ugyebár. Nos, ők általában nem hülyék. Fogják érezni, hogy valami nem kerek. És az csak egy dolog, hogy te feléjük kimutatod a szereteted, bizony sajnos abból is tanulnak, hogy egymáshoz hogy viszonyultok. Nem tudom, hogy fiad van vagy lányod, de azon gondolkodj el, hogy nekik majd miféle házasságot, párkapcsolatokat remélsz ha eljön az ideje.
2022. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Nem tudok mindegyikre külön reagálni, csak egy-két dologra, ami megfogott.

A ferjem többet főz, mint én es o is ugyanúgy kiveszi a részét a háztartásbol, illetve a gyereknevelesbol; minden nap hagy nekem 1-2 órát, amikor elmegy a gyerekekkel, h tudjak a hobbimmal foglalkozni vagy pihenni. A baratsagunkat soha, semmilyen esetben nem fogjuk felrúgni, ez pl kulfoldon, ahonnan mi jövünk, gyakoribb dolog, mint otthon magyarorszagon. Nyilván en sem vagyok szent, évekig tiszta hidegen viselkedtem észrevétlenül, ami saját magamnak sem tűnt fel, mert mindkettőnk csaladja eléggé hideg tipus, főleg az enyém es nálam általában a szerelem maga ideig-óráig tart, azonban vele valóban mindent meg tudunk beszélni, kezdetektől mikor sétáltunk az utcán mondtuk, h melyikünknek melyik pasi, lány szép/néz ki jól. Még viccből annak idején Tinderre is felregisztraltunk együtt poenbol, hogy ki fog több likeot kapni… a ferjemnek nincsen senkije, azonban aznap elmesélte, mikor volt egy kalandja, mert ő azt mondja, (ha félre is lép, stb) legalabb az őszinteség az, ami megmaradt benne es valóban, en lattam is a lányt es a barátaink is tudtak rola es együtt szivattuk, hogy akkor legalabb talált volna egy olyat, aki felér velem… 🙈🤡 mondta, h az, h ő sosem járt el egy koncertre, egy party-ra “fiatalon” most kihozza belőle a második baba utan a korai “eletkozepi válságot” es h lehet, h olyannak kell most lennie mint egy “tékozló fiú”. A legtöbb olyan barát, lány baratja, akiket megismert en is ismerem, vagy legalabb fotókat lattam róluk, sztorikat hallottam, stb.

Igazából kimondatlanul évekig inkább voltunk legjobb barát es volt meg csak az érzelmi kötődés es biztonság es a “bármit meg tudunk beszélni es a masik mellett önmagunk tudunk lenni”, mint egy romantikus házastárs, de en sajnos nem vagyok egy romantikus alkat, hiába szeretném, én ez a tipikus “szerelmes a szerelembe” tipus vagyok… előző kapcsolatomban is amikor meglátogattam a szüleimet az akkori barátommal, észrevétlenül mondtam egy olyat, hogy “olyan, mintha testvérek lennénk”…. Anyukámnak kb ketté állt a füle tole de ezek utan azzal a fiúval is még egy évig együtt voltam… szóval tenyleg nem tudom, mert a férjemmel amugy iszonyat jo csapat vagyunk, kívülről ráadásul mindenki azt hiszi, h mi vagyunk a tökéletes család… eddig kb en is azt hittem, mert nekem / neki is ez kb jo volt…. Csak hat a második baba is elég hirtelen jott, hiába volt tervben h jo lenne kis korkülönbség de lehet h mar másképp döntenének annak ellenére h imádjuk…

Szóval itt nem az van, h megjátszuk magunkat es tettetjuk a nemlétező romantikat, azonban nem is szoktunk veszekedni hanem mindent szepen megbeszélünk.

Azert adtunk két evet, mert akkor a nagyobb kb 4 eves lesz, a kisebb is picit idősebb mar illetve jobban látjuk, h merre tovább. Most minden idonket leköti a munka (ferjemnek) es mindkét nagyszülő páros messze, nincs semmi segitsegunk sem es személyesen igy látjuk a legjobbnak. Amikor szo volt arról, h esetleg külön válunk (separate, de nem válás), akkor is csak azert, hogy ha heti 1x vagy max 2x elmegy valahova egy koncertre vagy buliba es ESETLEG akad egy kaland, akkor en ne érezzem rosszul magamat. Par barátunk kérdezte, h open marriage-ben vagyunk-e, de erre nem tudunk egyöntetű valaszt adni, mert en pl nem ismerkedek mert en nem keresek kalandot es nekem nem hiányzik.

A masik feltevés: tudom, h nem tudja az ember az érzéseit befolyásolni, de a ferjem esze ágában sincs barátnő vagy masik kapcsolat keresése, ő inkább élne egy eldugott kis faluban a tó mellett állatokkal, hogy ne is kelljen amugy embereket látnia 😂 max csak amíg be pótolja az elmulasztott tini is fiatal 20-as éveit… en legalabb tini koromban jártam bulizni illetve gyerekek elott a férjemmel együtt es nekem ennyi elég volt, neki azonban akkor kezdődött “az élet”.

Az meg, h valakit felhozzon hozzank eléggé valószínűtlen, nem csak mert etikátlannak tartja, hanem azert is mert en a délelőttöt kivéve amikor játszótérre járunk a gyerekekkel, mindig otthon vagyok, kivéve mikor este cserélünk es en megyek el “bulizni” vagy ide-oda es ő altat…

2022. aug. 27. 22:32
 26/34 anonim ***** válasza:
85%
8 éve együtt, abból 6-7 év így. Fel se tűnik, de azért két gyereket megcsinálni sikerült?
2022. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, komolyan, mi is ezt beszéltük, h azt hittük, h ez normalis… a “szerelmes” erzes meg a fellángolás szerintem nem tart orokke, legalábbis nálam biztos nem, hanem csak átalakul mely szeretetetté, de ahogy korábban irtam, en elég hideg tipus vagyok. Igen; szerettünk volna családot es gyerekeket es eddig ugy éltünk, h ez teljesen normalis es hétköznapi.


Ha “elméletében” most olyan lenne h elváltunk, akkor szék alapján mar az elso ev utan elvaltunk volna, mert most is ugyanúgy élünk mint eddig, a realizalason kívül semmi sem

Valtozott

2022. aug. 27. 22:40
 28/34 anonim ***** válasza:
40%
Elég szánalmas képet festettél le, de nekem úgy tűnik, ahogy kvázi állítod is, hogy szerinted ez a normális. Szóval egészségetekre. Pontosan ez a hátulütője ennek a nagyon "liberális" gondolkodásnak, hogy valójában nincs elköteleződés senki felé. Ami nekem nem baj, nem én vagyok boldogtalan egy ilyen házasságban. (Amúgy használjuk ám mi is itt a nagy faluban a nyitott házasság kifejezést, így mondják ugyanis magyarul az open marriage-t.) Igen, fontos az őszinteség egy házasságban, és fontos hogy jó barátai, és szövetségesei legyünk egymásnak, de hogy csak ennyi legyen? Én nem ezt szerettem volna látni otthon a szüleimnél, nagyszüleimnél.
2022. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem bizarr, hogy azon viccelődtetek a barátaitokkal, hogy megcsaltak téged. A hányinger kerülget az egésztől és most nem bunkózni akarok, de engem bármiféle megcsalás és hűtlenség fizikailag kikészít.


A szerelem lángolása csitul, stabilabb lesz, szerelmes szeretet lesz belőle amit fenn kell tartani, rakni rá fát, dolgozni érte, mint az igazi tüzet is.

Ha te megtudod bocsátani és nem kerülget a hányinger a megcsalástól az a te dolgod, de lehet nem az a legegészségesebb, hogy ezt adod át.

Mi is megbeszéljük mások külsejét, hogy milyen dögös stb, ezzel nem vagytok egyediek, a legtöbb ember eljut ide pár év alatt.


És az a legrosszabb a leírásodban, hogy itt nevetgélsz, meg győzködsz, hogy ez mennyire oké, meg mennyire jó barátok vagytok, holott ez így már nem csak nem szerelem, de nem is szeretet, hiszen képes volt megcsalni.

Otthon vagy a gyerekkel, ő meg készakarva letolta a gatyáját és beleürített egy nőbe, miközben eszébe se jutottál. Ez nem házasság ez egy komédia.

Nevetgélj nyugodtan, szerintem a barátaid is kínjukban nevetnek, és amint hazamentetek sajnálkoznak rajtad.

Remélem megjön az eszed.

2022. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

Jesszus!

Ez egy komédia, nem házasság! 10 éve vagyunk együtt a Férjemmel, 4 éve házasok vagyunk és még mindig szerelmesek egymásba, de mellette Ő a legjobb barátom, a társam, a szeretőm...ezek nem zárják ki egymást, viszont a hiányuk lehetetlenné teszi a házasságot...és erre vállalatok két gyermeket?

Felelőtlenek vagytok!!!

Nincs gond azzal, hogy már nem szeretitek egymást, ez a Ti gondotok, de a gyerekekre legyetek már tekintettel és váljatok el tisztességgel, ki ki a saját útját járva...

2022. aug. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!