Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családos nőként, férfiként,...

Családos nőként, férfiként, vagyis anyuka és apukaként, hogy állsz az énidővel, a szórakozással, a barátokkal, a család mentes lazulással, amikor csak magaddal foglalkozol?

Figyelt kérdés

Párodat elengeded, szorgalmazod, hogy töltsön ő is "énidőt"?

Életkort is írjatok és azt is, mióta vagy házas!



2022. aug. 27. 14:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha szükségem van rá, akkor van, amennyit csak szeretnék. Heti 3x eljárok edzeni, de a férjem már mondta, hogy felőle mehetek minden nap is, ha úgy érzem, hogy engem az kapcsol ki. Illetve mindig említi azt is, hogy ha nagyon teli a tököm, menjek el nyugodtan anyumékhoz hétvégére, ők ellesznek, de ilyet még nem vettem igénybe 😃 Nála egyedül a munka kizáró ok (nyilván), onnantól hogy otthon van, akármeddig elvan a gyerekekkel egymaga is, ha kell. És természetesen ugyanígy én sem vágom a pofákat, ha ő menne el valahova a haverokkal, vagy ilyesmi, de kb 3-4 havonta egyszer van ilyen. Szóval biztosítjuk mindketten a másiknak az énidőt. Kettesben is vagyunk, olyankor mamáznak-papáznak a gyerekek 🙂 6 éves fiú, 2 éves lány. A nagy szeptember 1-jén kezdi a sulit, a kicsi szeptember végén a bölcsit, én meg október közepétől megyek vissza dolgozni, onnantól mondjuk jóval kevesebb szabadidőnk lesz.
2022. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Öt éves a nagyobbik gyerekünk, 6,5 éve vagyunk egy pár.

Van közös időnk, amikor kettesben vagyunk, és mindkettőnknek van énideje is, ami nem fix, hanem igény szerinti.

Az "elengedés" szó mondjuk irritál engem nagyon, a páromnak is (ő a férfi) mondom, hogy nem kéretőznie kell. Ő inkább elmászkál a haverjaival, isznak egy sört munka után, moziba mennek, kirándulni, koncertre. Nekem meg otthoni énidőre van szükségem, amikor csendben és nyugalomban tudok olvasni.

28N, 36F

2022. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10 honapos a kislanyunk. Harom hetes kora ota megyunk kettesben ide-oda. Ezen kivul hetente ketszer megyek el itthonrol egyedul es szokott ra anyukam is vigyazni, akkor megyunk kettesben a ferjemmel es csinalunk valamit. De ezen kivul minden nap van idonk egymasra es O is szokott magaban lenni itthon vagy epp valami mast talal ki es akkor azt csinalja. Aztan eleg sokat utazunk nyaralni,de oda anyukam is jon es akkor nyilvan egyutt megyunk el ferjemmel es akkor valtozik a "heti program".
2022. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Anyuka vagyok, 33 éves, férjem 36. Kisfiunk 2 múlt. Mindkettőnknek van énideje természetesen, az első pillanattól fogva. Bármelyikünk tud bármelyik este programot csinálni, hétvégén akár egész naposat is, sőt több naposat is, persze mindezt csak felváltva. De én pl heti 2-3szor kora reggel szoktam futni is. Párként heti egy "randink" van, amit most hogy home office-ban dolgozunk mindketten, egy hosszabb ebédszünettel oldunk meg (elmegyünk kirándulni, vagy étteremben eszünk, stb.).
2022. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Páromat elengedem igen (Fradi meccsre megy csak).

Én sehova nem tudok elmenni. 4.5 éve voltam utoljára Quimby koncerten. Azóta semmi. Jó,ők nem is játszanak már együtt. De egy hiperkarmát bevállalnék,ha jönnének erre (nem fognak sajnos).

Ma elmentünk a Vidor Fesztivál keretein belül Kőhalmi Zoltán előadására. 4.5 év után az első kimozdulásom volt.


Ok: a gyerek auti,nem marad el senkivel. Plusz műszakolunk. Valamint "idegen" városban lakunk,nem ismerek senkit.


Nekem az "énidő" az,ha haza vonatozhatok anyukámhoz vasárnaponként. Ott van a kutyám és a kertem. De a gyerekkel természetesen. Ő egy elmaradhatatlan hozzávaló minden programomhoz.

2022. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi 6 eve vagyunk házasok, a kisfiunk másfél eves es úton a kisteso. A ferjem itthonrol dolgozik; sajnos ő napközben csak a mi fejünket latja, ami sokszor nehéz neki, mert a kisfiunk miatt nem tud a munkájára koncentrálni, mert sajnos nincs egy külön szoba ahova el tudna vonulni, igy tavaly kb nyár óta,mióta picit nagyobb a fiunk, az egyetlen alkalma, hogy kicsit kiszakadjon a mókuskerékből, hogy az esti furdetes utan heti 1-2 alkalommal elmegy a barátaival beulni valahova vagy koncertre, esetleg valami buliba néha. Ez az “elengedem” kicsit furcsán hangzik, hisz ok, hogy felelőssége van, de ugyanakkor felnőtt ember es inkább legyen boldog es kikapcsolt ettől, mint “nem elengedni” es depressziós lelki beteg, mert még kollégái sincsenek, akiket lát.

Miután befejezte a munkáját késő délután vagy kora este a vacsora elott, (vagy esetleg ha ugy alakul, napközben vagy reggel is) minden nap szinte kivétel nelkul elviszi a fiunkat 1-2 órára a játszótérre vagy ide-oda, hogy en tudjak pihenni, nyugiban lezuhanyozni, dolgozgatni (ami a hobbim) es a lelkemre köti, hogy ne házimunkát csinaljak olyankor. Egyébként ha igényem lenne ra, akkor bármikor meg tudná es akarná oldani, hogy elmenjek egyedül ide-oda. Mentem már pl este koncertre vagy baratnovel találkozni mióta a fiunk kicsit nagyobb es nem csak cicivel tud aludni, hanem apukájaval is.

2022. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!