Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyha a...

Mit csináljak, hogyha a gyermekem depressziós és nem fogad el semmilyen segítséget?

Figyelt kérdés

16 éves, eredményes élsportoló, már 5-6 éves kora óta sportol, több magyar és külföldi tornán is szerepelt már. Egy tét nélküli edzőmérkőzés nagyon rosszul végződött a számára: a bokaszalagja megrepedt, a térdszalagja viszont részlegesen elszakadt. 2x leszívták a folyadékot, nem fáj neki, de műteni kell. Minimum egy év kihagyás vár rá.

Teljes letargiába esett, begubózott a szobájába. Próbáljuk mi is, a barátai is kihúzni ebből. Neki hetek óta az lenne a jó, hogyha hagynánk a sötétben sírni egész nap. Vittük pszichológushoz, ott dacból nem szólt 45 perc alatt a pszichológushoz. Már öngyilkossági gondolatai is vannak.


2022. aug. 27. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Figyeljetek rá, de hagyjátok megélni a bánatát. El fog múlni. A lányom apjának egy baleset miatt tört ketté a sport karrierje (elütötték). Ő hosszú ideig kórházban is volt, ágyhoz láncolva, majd mikor hazakerült, magába zuhant. Hónapok kellettek, míg jobb lett. Ez is olyan, mint a gyász. Valakinek az a jó, ha elterelik a figyelmét, valakinek meg bele kell süppednie mélyen, aztán jobb lesz. Beszélgessetek vele sokat, de ne legyetek "túl sok" neki.
2022. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

mondjátok neki h a pozitív hozzáállás mindig segít.

én vívtam. egyszer ok nélkűl kiugrott a jobb vállam. másnap pedig nyílt csonttörést szenvedtem a csuklómon egy idióta bőr focilabdától amit bikából lőtt egy srác.


azt mondták h a kezemnek kampec. nem depiztem s hamar tökéletesen meggyógyúlt. aztán azt mondták h később sok szenvedés lesz vele. meg azt h érezni fogja a frontokat stb. hát nagyon rosszúl jósolták meg. sztem az miatt h csak azért is pozitív maradtam.


most sokat dolgozok, vívok és van h gitározok.


amúgy utánna is tört már el ez a kezem. tehát elvileg nem tudnák vele dolgozni. kicsi alkatrészeket nem tudnák fogni s mégis ilyen munkám van. elvileg azt jósolták h nem fogok tudni megemelni egy ásványvizet sem. pedig aztán meg tudok emelni 50 vagy több kilós dolgokat.

2022. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!