Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggódom a kapcsolatunk miatt...

Aggódom a kapcsolatunk miatt a baba mellett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjemmel 4 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, és van egy 4 hónapos kisfiunk, akit mindketten imádunk. Viszont a terhesség és a kisfiunk születése óta nagyon lecsökkent a romantika a kapcsolatunkban. Tudni kell, hogy ráadásul költözés előtt állunk, így a férjem a szabadideje nagy részét az új lakásunk felújításával tölti. Így alig van időnk egymásra, ha hazaér egy picit babázik, aztán fürdetés és alvás. Esetleg néha megnézünk egy filmet együtt. Sajnos a szex sem olyan mint régen (nekem még mindig fáj :(), de mostanában már ő se kezdeményez. Keveset is beszélgetünk, mert ő mindig fáradt hozzá. Hármasban se megyünk sehová, maximum 2 hetente egy közös sétát össze tudunk hozni. Tudom ez egy ilyen időszak, de nem akarom hogy helyrehozhatatlan kár keletkezzen a kapcsolatunkban. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?
2022. aug. 27. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinte kommunikáció sokat segít.
2022. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyelőre talán mást nem tehettek, mint hogy megbeszélitek. Mi ezt tettük. Őszintén elmondtam a férjemnek, hogy nagyon sajnálom, de én még nem tudok a szexre ráhangolódni. A szoptatás alatti magas prolaktin szint nekem nagyon rányomja a bélyegét a libidómra. A hozzátáplálás megkezdése után hónapokkal lett csak jobb a helyzet. Az első 7 hónapban jó ha havi 1 alkalommal voltunk együtt. Addig inkább annyi volt a romantika, hogy lefekvéskor összebújtunk picit, elmondtam neki hogy szeretem és milyen jó apa, meg hogy milyen szuper, hogy a sok viszontagság ellenére együtt maradtunk, meg hogy köszönöm hogy ilyen türelmes a helyzet miatt, stb. Elégnek bizonyult ennyi romantika, mert jobb kapcsolatunk mint valaha.
2022. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Sokan vagyunk így. Vannak nehéz időszakok, túl kell élni és sokat beszélgetni. Illetve szerencsés esetben olyan emberhez mentél, aki valóban szeret és te is őt, és a nehéz helyzetekben sem a félremenés lesz a megoldás.
2022. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem üljetek le beszélni. Kinek mi lenne az igénye, vagy ilyesmik. Kinek miben nehéz a helyzet, miben tudnátok egymásnak segíteni. Nehéz nagyon a babázás eleje, főleg hogy építkezésben is vagytok, fárasztó nagyon. Ebben benne voltunk mi is, csak nem volt problémánk a szexuális részével.
2022. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk fürdés után mielőtt lefekudne aludni néha lepippanthatnád, akkor lehet lenne kedve téged is kielégíteni behatolás nélkül aztán ha fel vagy izgulva az is könnyebb. Nem kell a babára fogni, meg kell oldani. Most nem a progranozásin van a hangsúly, te a picivel tudsz menni, ő meg hagy haladjon a munkálatokkal. De a kényeztetés még fáradtan is jól esik mindenkinek. Ha nincs jó szex, senkinek nincs kedve együtt lenni a másikkal, az haveri kapcsolat.
2022. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 5-ös, nem mindenkinek van olyan férje akinek mindegy, hogy a felesége kívánja-e a szexet. Én például felajánlottam az általad nagyrabecsült lepippantást, de azt mondta, hogy úgy ő nem szeretné, hogy csak miatta legyen valami. Az első hónapokban ráadasul még az orgazmuskészségem is a libidómmal volt azonos szinten, az orális szex sem segített sajnos.
2022. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Én azt tanácsolom ne törődjetek ebbe bele, mint a #2 válaszoló. A férjét szívesen megkérdezném, hogy őszintén , hogy élte meg azt a 7 hónapot amikor 0 intimitás volt a kapcsolatukban a feleségével. Nyilván ha szeret téged nem fog félremenni és durván a szemedre hányni, hogy miért nem kívánod de ne áltassuk magunkat azzal,hogy ez egészséges. Az nem romantika, hogy elmondod neki mennyire jó apa :D

Szerintem pettingeljetek , vagy orális szex és kezdeményezzetek mindketten. Hónapok múlva már annyira el fogtok távolodni egymástól , hogy egyre nehezebb visszazökkenni.

2022. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem se az a megoldas,hogy 7 honapig kb csak eltek egymas mellett.


Ti a kapcsolatokban gyerek utan ia ferfi es no maradtatok. Es ugyebar egy gyerek nelkuli kapcsolatban, tobb honap szexhiany utan mar azon gondolkoznak sok esetben az emberek,hogy ez a kapcsolat nem mukodik es elobb utobb vege.


Igen, a jo kommunikacio is nagyon fontos,de azert nem csak "pippantani" lehet. Ha mar mashoz nincs kedvetek,de egy kis cirogatas, masszazs, furdes egyutt, gyertyafenyes vacsi otthon, akar egy tal spagetti es cola mellett is. A lenyeg,hogy kifejezd az erzeseid,ha az csak egy apro erintes akkor mar azzal.

2022. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Jaj, utolsi vagyok es elkuldtem befejezes nelkul.


A lenyeg amit akartam mondani,hogy a kettes valaszolo kapcsolata sem csak a kommunikacio miatt lett jobb,hogy elmondta hogy jo apa, hanem mert tenyleg tudatosan oda tudott figyelni a parjara. Kedveskedett, biztos voltak mas apro gesztusok is ami miatt a parja jol erezte magat es egy erosebb lelki koteleket sikerult letrehozniuk.


Hiszen ahol nincs lelkileg igazan eros kapcsolatod a paroddal, na az biztos ott nem fog kibirni 7 honapot.

2022. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
A 2-es válaszoló vagyok. Nem volt szó semmilyen beletörődésről. K.szarul éreztem magam az miatt, hogy némi esti egymáshozbújáson és szép szavakon kívül nem tudok nyújtani semmit a férjemnek, mint feleség. Viszont ő nem volt vevő arra, hogy úgy szexeljünk, hogy bárhogy is próbáljuk, nekem nem jó. A bolygó összes vitaminját beszedtem, sikosítót próbáltunk, imádkoztam, relaxáltam, reménykedtem, hogy ha majd kevesebbet szopik a baba, stb. Beletörődtem volna bármibe? Vagy a férjem? Nem. Türelmes volt és megértő, mert látta, hogy min megyek keresztül és hogy próbálkozok, nem csak takarózok a gyerekkel meg a hormonális dolgokkal. Nem tudom, hogy hány férfi van a válaszolók közt, de szent meggyőződésem hogy nem az én férjem az egyetlen, aki nem ösztönlény. Egy férfi sem halt még bele abba, hogy pár hónapig nem a szex körül forgott az élete azt követően, hogy a felesége kihordta a testében és megszülte a közös gyereküket. Ha ennyire rá tudott volna menni a 10 éves kapcsolatunk, akkor úgy érezném, hogy mégsem a megfelelő embernek szültem gyereket. No, további szép estét mindenkinek.
2022. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!