Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasság vs. élettársi kapcsol...

Házasság vs. élettársi kapcsolat. Melyik mellett vagytok és miért?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt a párommal, és babát szeretnénk.

A párom nem igazán hisz a házasságban, szerinte anélkül is ugyanúgy boldogok lehetünk életünk végéig, és a házasságnak is lehet pár év múlva válás a vége - ez igaz

De a szavaiból azt vettem ki, hogy ha én szeretném, akkor összeházasodnánk.

Én viszont úgy vagyok a házassággal, hogy nem az a lényeg, hanem a "nagy nap", a gyűrű, a névfelvétel, a lagzi, és hogy azt mondhassam rá, hogy a "férjem". Tehát a formai dolgok miatt vágyom rá, szerintem sem múlik sok a papíron.

Most viszont szóba került, hogy mi legyen? Házasságba szülessen a baba vagy jók vagyunk így, ahogy vagyunk?


Nektek mi a véleményetek?


2015. júl. 14. 19:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Én házasságba szülnék.
2015. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem mindegy, a kapcsolat minőségét nem határozza meg.


Mi adminisztratív okokból házasodtunk össze, de szűk körben, polgári esküvő volt.

A közös gyerek, a közös lakáshitel...na, az már kötelék :)

2015. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Házasságpárti vagyok, pontosan ezért férjhez mentem, majd babát terveztünk és meg is született a kisfiunk.

Én úgy érzem, hogy a házasság egy kapcsolat legmagasabb szintre emelése. Ez egy olyan elköteleződés a másik iránt, ami egyértelműen mutatja azt, hogy két ember komolyan gondolja egymással és azonosan a terveik, céljaik a jövőre nézve.

Számomra ezt jelenti a házasság.

Akivel meg nem házasodtam össze, azzal meg nem éreztem ezt.

2015. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
67%
Én is házasság párti vagyok. Ha majd lesznek gyerekeim ne azt lássák hogy mi csak úgy vagyunk hanem azt hogy boldog házasságban élünk és remélem ők is így fognak élni.
2015. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%
Én házasság-párti vagyok.
2015. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem: ha te szeretnéd, neki meg gyakorlatilag mindegy, akkor házasodjatok össze.
2015. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Válóperes ügyvédként, két válóperes ügyvéd szülővel, akik maguk is elváltak, én házasságpárti vagyok. Nálunk előbb volt esküvő és csak utána gyerek.
2015. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk még nincs babánk de házasok vagyunk én is mindig ilyen régimódi házasságpárti voltam :) 29 N
2015. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
ha két ember osszehazasodik, akkpr felelosseget vallal a kapcsolataert, a kozos eletre tarsat valaszt, ezzel is erositve a csalad koteleket. lehet hogy nem a papir kot ossze - de valasokert se felelos...igy aki ilyen olyan kamu okokkal nem hazasodik meg az szerintem egszeruen csak fel a felelossegtol. az elfogadott norma egyenlore gyerek-apa-anya/ferj-feleseg, nem pedig gyerek-anya, gyerek-apa netan gyerek-apa-apa pfff....
2015. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Én házasságpárti vagyok. Ahogy az előttem író is mondja, vállaljunk felelősséget egymásért! Ez az első lépés.

És igenis egy nőnek szüksége van a menyasszonyi ruhára, jegygyűrűre meg ami vele jár. Nekem a család az szent. Az áljunk össze mint lovak az istállóban az nagyon gáz.

2015. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!