Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggódom a kapcsolatunk miatt...

Aggódom a kapcsolatunk miatt a baba mellett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjemmel 4 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, és van egy 4 hónapos kisfiunk, akit mindketten imádunk. Viszont a terhesség és a kisfiunk születése óta nagyon lecsökkent a romantika a kapcsolatunkban. Tudni kell, hogy ráadásul költözés előtt állunk, így a férjem a szabadideje nagy részét az új lakásunk felújításával tölti. Így alig van időnk egymásra, ha hazaér egy picit babázik, aztán fürdetés és alvás. Esetleg néha megnézünk egy filmet együtt. Sajnos a szex sem olyan mint régen (nekem még mindig fáj :(), de mostanában már ő se kezdeményez. Keveset is beszélgetünk, mert ő mindig fáradt hozzá. Hármasban se megyünk sehová, maximum 2 hetente egy közös sétát össze tudunk hozni. Tudom ez egy ilyen időszak, de nem akarom hogy helyrehozhatatlan kár keletkezzen a kapcsolatunkban. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?
2022. aug. 27. 21:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Mitől távolodtatok így el?


Nekünk se vele se nélküle a házasságunk, de a babás időszak alatt annyi mondani valonk volt, türelmes volt ha nem kívántam a szexet, odafigyeltunk egymásra. Nem ennyire az elején kéne h jöjjön a gond. Mi lehet a mögöttes dolog? Nem akart gyereket vagy nem volt biztos alapokon a kapcsolat? Ha őszintén nézed, tudod, sejted? ( nem kell ide kiírni, de gondolkozz el a válaszon)

2022. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

"Hiszen ahol nincs lelkileg igazan eros kapcsolatod a paroddal, na az biztos ott nem fog kibirni 7 honapot."


Ahol pár hónapot nem bírnának ki a felek egymás mellett szex nélkül, úgy hogy megvan az oka, ott komoly gondok vannak. Halkan kérdezem meg, hogy egy olyan kapcsolatban miért születik gyerek...

Az a legszomorúbb ebben az egészben számomra, hogy megint nők vannak egymás ellen. Hogy arra van kondicionálva a társadalom, hogy a nőknek már kb szülés után helyt kell állniuk mint anya, szobalány, szexuális segédeszköz, miegymás. És hogy a nők szerint is azok a felnőtt emberek az ufók, akik képesek a társas kapcsolataikban elfogadni, hogy nem minden róluk szól. Pár hónap miatt lesz a múlté az egymásnak tett fogadalom, az együtt töltött évek, és az hogy közösen életet adtatok? Irigylem a nagyobb libidóval rendelkező nőket, azokat viszont nem, akik csak azért erőltetik meg magukat, mert azt hiszik csak akkor lesznek elég értékesek a férjük szemében. És ez nem szemrehányás feléjük, hanám sajnálat.

2022. aug. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

#12 ez azért nem ennyire fekete fehér.Én például le is írtam , hogyha szeretitek egymást és jó a kapcsolat a férjed nem fogja a szemedre hányni ezt, és nyilván kibírja .Ugyanakkor a saját tapasztalatomat osztottam meg azzal,hogy jobb már az elején kicsit "megerőltetni" magad, időt szakítani az intimitásra,akkor is ha konkrét szex nincs. És nem csak a férj,hanem a kapcsolat miatt. Nekem is 0 volt a libidóm,de ha mégis összebújtúnk,akkor jól esett és élvezni tudtam. Az első gyerek után mi sem csináltunk semmit hónapokig,mert én arra vártam,hogy majd hamarosan visszatér a normális szexuális éhségem. Nem tért, nagyon sokáig. Aztán rávettem magamat és sokkal jobb lett, ez kellett ahhoz,hogy újra kívánjam a férjemet. A második gyereknél már tudatosabb voltam. A férjemtől egyetlen egy rossz szót sem hallottam soha, nagyon türelmes ,és megértő volt,de őszintén: kinek esik jól,ha a párja hónapokig,évekig nem kívánja ? Tudom,hogy neki is nagyon rossz volt ez az első gyerek után. Szülés után sokminden megváltozik az emberben, de szerintem jobb ebbe nem beletörődni,hanem egyszerűen elkezdeni újra a testiséget ,akkor is,ha kicsit meg kell erőltetnie magát az embernek eleinte , akkor is,ha kevés az idő és akkor is ha fáradtak vagytok. Szerintem erőrl szól egy kapcsolat,hogy időt és energiát szántok egymásra és dolgoztok azon,hogy jobb legyen. Ha csak 10 perc megy, ha csak egy erotikus masszázs vagy egy orális szex,akkor az , de sokat számít .

Úgyhogy nem mindenki rosszindulatból válaszolt,sőt, szerintem a többiek sem,hanem inkább úgy tűnt ők is saját tapasztalatból.

2022. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

En pont az vagyok,akitol a lelki kotodeses mondatot masoltad peldanak.


En sem azt mondtam,hogy eroltesse a szexet, hanem hogy maskepp kozeledjen, lelkileg.

Pont azert mondtam ezt,mert 6 hetig eleve nem lehet semmit csinalni es a gyerek miatti faradtsag es teendok miatt az ember csak az agyba zuhan es mar alszik is.

Ez par alkalommal teljesen jo,de ha minden nap ismetlodik es az ember csak egy mokuskerekben talalja magat es esetleg tavolodnak a fentebb emlitett faradtsag miatt.

Viszont ha vannak aprobb gesztusok, egy oleles mikozben epp a konyhaba mesz, egy gyors puszi mikozben a furdobe megy a parod, ezek mind segitenek. Egyaltalan nem kell szexelni, csak ha keszen alltok ra.

2022. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

"Illetve szerencsés esetben olyan emberhez mentél, aki valóban szeret és te is őt, és a nehéz helyzetekben sem a félremenés lesz a megoldás."


Nekem hazassagom ez ido tajt tonkrement (2.terhesseg alatt), most mar tudom h a ferjem ilyen tipus volt, nem kapott eleg figyelmet, keresett mashol.


2.ferjnel mar tudatosan keszultem ra, tapasztalatom is volt, beszelgettunk errol elotte, szules utan is (szoptatas alatti libidocsokkenes pl) es 3 gyerek mellett is keritettunk ra idot es lehetoseget h osszebujjunk, oral, kedveskedes, petting. Ehhez hozzajon h o hazat ujitott 6honapig es 4hos volt a legkisebb amikor koltoztunk. Tehat ugyanigy mint nalatok kerdezo ferj reggel el,fizikai munka, en inteztem a 3gyereket es dobozoltam es altatasnal talalkoztunk. Ezt csakis eron felul lehet, akkor is ha szived szerint osszeesnel helyette. Minden agyban dol el, szex is. De ha faj, akkor beszeljunk pettingrol vagy szexcsetrol napkozben, bele kell tenni mindket felnek azt az extra erofeszitest amig visszatertek egymashoz ferfi-noi es nem apai-anyai minosegben. Nagyon megcibalja a kapcsolatot egy gyerek, fontos a kommunikacio, fontos hogy a felek tudjanak toltodni es taplalni a kozos kapcsolatot is. Egyaltalan nem lehetetlen ha mindket fel akarja.

2022. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!