Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki úgy...

Van itt olyan anyuka, aki úgy vállalt gyereket, hogy nem érzett rá égető vágyat?

Figyelt kérdés
A férjem szeretne nagyon apuka lenni, én meg őt mindennél jobban szeretem és boldoggá akarom tenni. Meg a körülményeink is megvannak a családalapításhoz, ahogyan korban is ott tartunk (én 31, férjem 33) hogy nem lenne baj ha jönne. Azon izgulok egy kicsit, hogy én annyira nem vágyok rá. Illetve nem lenne ellenemre, de az sem zavarna ha nem lenne gyerekünk. A gyerekek is közömbösek nekem. Nem kedvelem őket, de ellenérzésem sincs irányukba.
2022. aug. 28. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérdés: Ha voltál hasonló helyzetben, hogyan alakult az életed anyaként?
2022. aug. 28. 20:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy lehetetlen megmondani előre, hogy mi lesz.

Én sem éreztem valami giccses "elsöprő vágyat." Egy szép napon megkérdeztem a férjemet, mit szólna, ha abbahagynám a fogamzásgátlót, ő meg azt mondta, ez jó ötlet. A gyerek pedig első hónapban összejött. Nagyon szeretem őt azóta is, és a húgát is.

De én az a típus vagyok, aki kislánykora óta tudja, hogy szeretne gyereket. Ez egy pillanatig se volt kérdés. Nem ezzel keltem, ezzel feküdtem, fiatalabb koromban mindig volt, ami fontosabb volt, de hogy szeretnék anya lenni valamikor, az egyértelmű volt. Gondolom, ezért sem csapott fejbe a nagy vágy, inkább csak örültem annak, amikor megfelelőek lettek a körülmények.

2022. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi későn vállalatunk gyereket, és bánom abból a szempontból, hogy nincs türelmem annyi. Az éjszakák is gyilkosak. 40 vagyok, 1 éves múlt a második gyerekünk. Az elsőt 36 évesen szültem (majdnem depis lettem) , de őszintén nem gondoltam volna, hogy pikk pakk osszejon. Azt gondoltam hogy lehet évek telnek majd el, hát nem. A második is elsőre osszejott. Igazából nem volt hova várni, de én imádtam úgy az életem, ahogy volt. Így is imádom, csak máshogy. Előbb belevagtam volna a gyerekvallalasba, csak a körülmények nem voltak adottak.

Teljesen más eletvitel. Meg változik minden. Nem tudok mit tanácsolni sajnos, ezt neked kell eldonteni.

2022. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem úgy voltam vele, mint a 4-es. 4 éve voltunk együtt a párommal, 1 éve voltunk jegyesek. Jó volt az életünk, buliztunk ha kellett, ha nem, élveztük az élet adta örömöket és bár én idősebb vagyok nála egy kicsit egyszercsak elkezdett foglalkoztatni a gyerek téma de nem igazán akartam feladni a megszokott életünket de mégis akartam gyereket. Aztán megbeszéltük, hogy abbahagyom a gyógyszert, mert úgyis az a hiedelem, hogy hónapokat kell várni, hogy összejöjjön de hát nekünk a második hónapban megfogant. Őszintén megmondom, hogy sírtam a pozi teszt után és nem az örömtől...belegondoltam, hogy nincs több buli, nincs féktelen vadulás. Egész addig éreztem így ameddig nem hallottam a szívgangot. Utána a föld felett repkedtem. A sors ironiája, hogy a gyerek koraszülött és sajnos meg is halt. Ekkor azért mérhetetlen fájdalom volt bennem, hogy biztos azért, mert nem örültem szívből, magamat hibáztattam stb...aztán utána csak arra tudtam gondolni, hogy gyereket akarok, másikat kb azonnal. Amúgy nem sokkal később megfogant a másik gyerekem, ő időben jött. Nem mondom, hogy nem nehéz, mert nagyon is nehéz, hogy sokmindenről le kell mondani, hogy sok mindent hozzá kell igazítani, hogy nem mindig megoldhatóak a spontán dolgok, nincsenek vad bulik de semmiért nem adnám oda ezt a gyereket. Imádom, amikor mondja, hogy anya és hogy neki én vagyok (mi vagyunk) az egész világ. Nekem (nekünk) meg ő. Lassan szeretnénk egy testvért és itt meg is állunk.
2022. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam olyan dolgokat csinálni, ami iránt nem érzek égető vágyat.
2022. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknál nem érzem a nagy vágyat. Inkább azért akartam, mert a férjemmel előre megbeszéltük, hogy két gyerek legalább kell, mert mindig is úgy képzeltem, hogy több gyerekem lesz, és az időzítésnél meg mert relatíve kis korkülönbséget szerettem volna közöttük, és preferáltam volna, ha közben én sem vagyok túlságosan öreg. A vágyakozást meg a "babázni akarok" érzést azt inkább így bemagyaráztam magamnak.


A terhességet most sokkal de sokkal rosszabbul viselem, mint az elsőnél, akire igazán őszintén szívből vágytam, pedig pontosan ugyanúgy egy problémamentes, könnyű terhességről beszélünk, sőt, az első trimeszter kevésbé is terhelt meg, nem hánytam annyit, nem voltam olyan fáradékony, mittudomén. A babát várom, őt már most is szeretem igazából, főleg amikor nézem a nagyobbik lányom újszülött kori fotóit, akkor tényleg alig várom, hogy vele is végre találkozzunk és a kezemben tarthassam, de közben meg azért bennem van az is, hogy erre még nem voltam igazán felkészülve, testileg még csak-csak, de lelkileg biztosan nem. Csak remélni merem, hogy ettől egyik gyerek sem fog sérülni és le tudom majd magamban boxolni ezeket a kettős érzéseket.


Amúgy mások gyerekei nekem most is közömbösek, sőt, a legtöbb idegesít is. Vannak szintek, az igazán kicsiket még cukinak látom, ilyen 1-2 éves kor körül, de minél idősebb egy gyerek engem annál jobban zavar a jelenléte. Ez mindig is így volt, sosem voltam valami jó a gyerekekkel, legalábbis másokéval valahogy sosem találtam meg a közös hangot. A sajátom viszont imádom, és úgy érzem, tényleg jó anyja is tudok lenni. Őt az idő előrehaladtával is csak egyre jobban szeretem, szóval talán őt nem fogom annyira idegesítőnek találni mondjuk 8-9 évesen, mint a baráti körben a hasonló korú gyerekeket :D Ezt csak így a kérdésed második felére értve mondom. A saját gyerek mindig más.

2022. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen van. Én. :) Imádtam a terhességemet. A kislányomat annyira szeretem,hogy el sem tudom mondani. Egy igazi kis csoda! Amikor megszületett és haza jöttünk valami földöntúli csodás érzés járt át. Annyira hihetetlen tud még mindig lenni. Nem úgy élem meg hogy lemondás meg leköt ,nem csinálhatom amit akarok meg ilyenek. Viszont az tény, hogy időnként fárasztó és vannak nehézségek. Szerintem ne aggódj! Ami fontos,hogy a párod tényleg legyen társad a gyereknevelésben.
2022. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem elsöprő vágyat, de úgy voltunk vele itt az ideje, ha egyszer gyereket szeretnénk. Viszonylag hamar összejött, én a terhességet mind lelkileg, mind testileg elég rosszul éltem meg, közben nagyon féltem hogy rossz anyuka leszek, nem fogom szeretni majd a babát. Aztán megszületett a kisfiam, és minden a helyére került. Nagyon jó baba, szeretek vele lenni, nem élem meg nagy lemondásnak, hogy más az életünk. Majd eljön újra a kirándulás, utazás, eljárkálás időszaka is, csak most már hármasban. :)
2022. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem akarod 100% biztosra NE vállalj, mert ezt nem lehet visszacsinálni.


Elsülhet jól - ez a kevesebb - és bromi rosszul is.

2022. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!