Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a 2 és fél...

Mit tegyek, hogyha a 2 és fél éves gyerekem sokáig "egyedül" van a házban?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem, egy 2 és fél éves lányom és egy 3 hónapos kisfiam.

A lányom előbb felkel, mint a a fiam, én a gyerekekkel kelek.

Múlt hét szerdától viszont a lányom nem kelt fel engem. Mindig befogta az orromat, megcsikolt, viccesen ütögetett, hogy keljek fel, mert ő is fent van.

Fél 7 fele kel, a kicsi 8 órakor kel véglegesen. Addig a lányom egyedül van. Ajtót ha becsukom kulcsra, akkor sincs semmi, mert éjjelre még kel neki a pelenka és belepisil abba. De így se kelek fel rá, meg ugyanúgy felmászik az asztal tetejére, felcsimpaszkodik a polcra, leeshet, rádőlhet a szekrény. Nem borítja ki a játékkockát vagy a csörgős dolgokat, mert tudja, hogy alszunk.


2022. aug. 30. 08:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Jesszus... :D fèrjem fèl 4-kor kel, sosem kelünk fel az èbresztőjère...mèg arra sem (nagyon ritkán), ha lefőzi a kávèt, illetve puszit ad. 21 hònaposom kèt percre nem merem egyedül hagyni. Ha felül inni èjszaka (mellettünk van az ágya) is felkelek fèlálomomban. Ez amolyan anyai ösztön nálam. Nyilván nem mondom, hogy minden anyuka felületes alvò lesz szülès után, de nagyon furcsa a hozzáállásod. Konkrètan veszèlyezteted a gyermeked. Kèt gyermeked van, jò èg, ha az első 5-kor kelne kötelessèged felkelni neked is, a kicsit meg hagyod tovább aludni, ajtò bezár. Mi nehèz ezen?
2022. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
2,5 évesről a szemedet nem veheted le, mert bármit kitalál. Örülj, hogy eddig nem gyújtotta rátok a házat. Szóval muszáj leszel felkelni vele, vagy legalábbis szemmel tartani. Okosóra, halk ébresztő a telefonon, stb. Valami megoldás csak van. Egyébként meg is mondhatod neki, hogy keltsen fel reggel, talán már megérti.
2022. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Mert szerinted nem mondtam neki, hogy keltsen fel? Nem változott semmi, nem mondtam, hogy ne keltsen fel.

Rezgő ébresztőt állítottam be, nem kelek fel rá. Okosóra nincsen, de akkor majd vesztek nekem. Ez a nem vagy képes felkelni a gyerekedhez komment undorító, felkelnék, de nem kelt fel, a neszére sem kelek fel.


Itt fejeztem be, nem kioktatást kértem. Meg lehetett volna szépen is írni.

2022. aug. 30. 09:19
 14/31 anonim ***** válasza:
62%

Omg… én arra is felkelek

ha csak néz engem a gyerek… Ő meg arra sem, ha leejtek 1 edényt a kőre :D (3 hós)

Kényszerzubbonyt a nagyra aztán lehet nyugodtan szundikálni.

2022. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
Szóval te azt várod, hogy a 2 és fél éves tudja, emlékezzen rá, hogy te azt kérted, ébresszen fel? Nem tudja, hogy fel kéne ébresztenie téged. Eddig vicces volt neki, hogy piszkált, és felébredtél. Most meg az a vicces neki, hogy akármit csinál, nem kelsz fel. A gyerekek ilyenek, változnak, ami egy ideig működik náluk, az később nem.
2022. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

Most (vagyis holnap reggel) állíts be ébresztőt. És vegyetek egy okoskarkötőt, az elég jól föl tud ébreszteni csak téged, hosszú távon úgy jobb lesz. Azt nem írtad, de ha nem egyedül neveled őket, akkor akár a párod is fölkelhet reggel a nagyhoz, váltogathatjátok, hogy kit ébreszt a karkötő.


További lehetőség biztonságossá tenni a lakást, elzárni azokat a bútorokat, helyeket, ahova felmászhat és leeshet onnan a felébredt gyerek.

2022. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
6%
Ne foglalkozz azokkal, akik attól érzik jobbnak magukat, hogy másokat leszólnak. Meg azokkal se, akik a fejedbe látnak és még nálad is jobban ki tudják találni a motivációidat.
2022. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
98%

jézusom :D

eleve ennek a mondatnak mi az értelme? "A lányom előbb felkel, mint a a fiam, én a gyerekekkel kelek." most akkor melyikkel?


mindenesetre szerintem ha a lányodnak nincs rád szüksége reggel, az tök jó, ha tudsz aludni, DE KIZÁRÓLAG AKKOR, ha teljesen biztonságos és veszélytelen a környezete, és nem tud se magában, se a berendezési tárgyakban (se az öccsében!) kárt tenni! ez azért megoldható, nem? egyéb esetben kénytelen vagy megoldani, hogy felkelj, amikor ő is!

2022. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, ahogy a többiek. Ha nem ébredsz magadtól, akkor állíts be ébresztőt. A 3 hónapos, ha fel is kel rá, szopi vagy reggeli tápszer után visszaalszik, ha még fáradt. Inkább ez, minthogy a nagyobb bármi veszélyes dolgot csináljon a nagyobbik abban a másfél órában. Az rengeteg idő. És ne hitegesd magad azzal, hogy soha nem szokott semmi olyasmit csinálni, ami gond lehet, mert pont elég ha egyszer történik valami. És nem is kell drasztikus dolgokra gondolni, elég, ha megbotlik és rosszul esik oda, beveri a fejét. Én a helyedben elgondolkodnék, mi fontosabb.az,hogy biztonságban tudd, vagy az a másfél óra alvás, amit a kicsi a nap folyamán bármikor bepótol.
2022. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell venni semmit. Telefonod biztos van, tedd ki a nappaliba, vagy csak messze tőled, és úgy szóljon. A baba valószínűleg ébred egy ideig, amíg meg nem tanulsz szépen felkelni, de inkább ez, minthogy a másik kicsi önveszélyes helyzetbe keveredjen.

Tényleg nem kéne két gyerekkel ennyire életképtelennek lenni. Tudom pontosan, mennyivel kényelmetlenebb kettővel, nekem is kettő van, én is kelek, mikor az egyik felkel. Kérdés nélkül is meg tudnád oldani, ha akarnád, dehát aludni kényelmesebb.

2022. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!