Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a 2 és fél...

Mit tegyek, hogyha a 2 és fél éves gyerekem sokáig "egyedül" van a házban?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem, egy 2 és fél éves lányom és egy 3 hónapos kisfiam.

A lányom előbb felkel, mint a a fiam, én a gyerekekkel kelek.

Múlt hét szerdától viszont a lányom nem kelt fel engem. Mindig befogta az orromat, megcsikolt, viccesen ütögetett, hogy keljek fel, mert ő is fent van.

Fél 7 fele kel, a kicsi 8 órakor kel véglegesen. Addig a lányom egyedül van. Ajtót ha becsukom kulcsra, akkor sincs semmi, mert éjjelre még kel neki a pelenka és belepisil abba. De így se kelek fel rá, meg ugyanúgy felmászik az asztal tetejére, felcsimpaszkodik a polcra, leeshet, rádőlhet a szekrény. Nem borítja ki a játékkockát vagy a csörgős dolgokat, mert tudja, hogy alszunk.


2022. aug. 30. 08:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Kipróbáltad már egyébként, hogy a baba felkel-e az ébresztőre? Az enyém például sosem ébredt fel ilyenekre, max arra, ha elkezdünk reggel beszélgetni mellette. A légzésfigyelő téves riasztásaira sem ébredt fel soha, még nagyobb korában sem.
2022. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%

Öcsém..

Hihetetlen egy véglény vagy. Nem a kisebb gyereked alvása a lényeg, hanem a te saját kényelmed..

Még megfogalmazni sem vagy képes normálisan a mondanivalód.


Rázárod a gyerekedre a szobaajtót? Normális vagy?

2022. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén nem izgatna, ha a háromhónaposom néha felriadna, de az jobban, hogy a kétéves súlyos balesetet szenved a kényelmem miatt.


Mert ez csak a kényelemről - a TIÉDRŐL - szól.

2022. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

Te komolyan elvárod egy kétévestől, hogy emlékezzen rá!, hogy fel "kell" keltenie?


Hát te nem vagy normális, már ne is haragudj :(

2022. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan bezárod a szobába? Te tényleg nem vagy normális. A saját kényelmedet a gyereked elé helyezed.
2022. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
66%

I kább keljen mindenki. Mint baj legyen.


Másrészt az én 2,5 évesem ilyeneket nem csinál a lakásban..

( mellesleg simán kinyitja az ajtókat, fellépővel a kulcstartóról leveszi a kulcsot is)


Igaz pelenkája nincs, de megoldja a wc-n, kitörölni nem tudja, arra kiabàl.


Én raknèk riasztót az ajtóra ( 500 ft) amikor kijön, arra felkelj.


Szóval nincs az az Isten hogy egyedül hagyjam a 2 éves gyereket, a 4 éveset már simán ennyi időre

2022. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
72%
Hogy csinalod, hogy nem kelsz frl a gyerekre? En arra felebredek, ha megfordul 3x. Tenyleg kivancsi vagyok. Allits be ebresztot, szolj a gyereknek, hogy keltsen fel.
2022. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
97%

Kavet ne fozzon neked esetleg? Hiszen elmult mar 2….

Tenyleg ennyi ostoba van amugy?

Nem az o feladata teged felkelteni de hogy 2 gyerek mellett is ilyen melyen alszol az orvosi csoda szerintem

2022. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Megoldottam. A rezgőre alapjáraton nem kelnék fel, de előszedtem az Alcatel C1 telefonomat, ami kis pici, bekapcsolom rezgőre, és beleteszem a zoknimba lefekvés előtt. Erre fel tudok kelni, mert rezegteti a talpamat.


Szépen is lehet kommentelni, cinizmus és irónia nélkül.

2022. aug. 31. 06:26
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok


Nekem eddig sem azzal volt gond, hogy nem tudsz felkelni.

Férjem sem tud..


Hanem azt láttam, hogy nem is akarod megoldani, ennek ellenére nem szóltam be ;)



Amúgy eleinte, amikor mászkálósak lettek a gyerekeim, de még nem tudtam mi történik én a légzésfigyelőt kapcsoltam be, ami nálam szól.


Ha kikelt az ágyból, megszólalt.

Hallottam így előre, tévs riasztás nem volt.


A kicsit pedig nem zavarta a csipogás. 3-5 hónapos volt ekkor.


Csak plusz 1 tipp esetlg másnak..

Nekem éjjel indult meg amúgy, amikor megtanult kimászni a kiságyból ( emiatt a rács is kikerült)

2022. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!