Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok az ellenszenves...

Mit csináltok az ellenszenves rokonaival a gyereknek? Mit kell mondani a gyereknek a rokonok "rossz" viselkedéséről?

Figyelt kérdés

Teljesen megszakítjátok velük a kapcsolatot? Hol a határ ennél? Nyilván nem bántja tettekkel senki, szavakban merül ki a dolog.


Aki nem szakítja meg a kapcsolatot, az hogyan oldja meg a nézeteltéréseket? Mennyire kommunikáljátok a gyerek felé, hogy adott rokonnal ne foglalkozzon, mert nem normális? Az alap, hogy kettesben nem marad vele, és minimálisat van a társaságában, de mégis ott van, és jönnek a helyzetek akár 10 perc alatt is?


Szóval ilyeneket képzeljetek el, hogy pl csúnyát mond a gyerekre a gyerek füle hallatára, rád mond csúnyát a gyerek előtt, nézetei teljesen eltérnek a tieidtől(pl szellemekben hisz, konteó hívő, mélyen vallásos, szélsőséges politikai nézetei vannak, focidrukker stb) és ezzel kapcsolatban oktat ki másokat(téged is, gyereked is), hipochonder, kényszeres, szóval ilyen nem értelmi sérült, de a viselkedése nagyrészt nem oké, zavaró, mérgező, hibáztató, rosszindulatú, ő a helikopter, mindenki más ostoba, vagy rossz megoldásokat ajánlgat(keverj le neki egyet)stb.. Néha tud "normális is lenni", de alapvetően nem az az esetek 80%ban.


Na ebből a rokonból nem egy van. Nyilván nem lehet a gyereket az egész rokonságától megfosztani és az se működne, hogy egyikkel tartjuk a kapcsolatot, másikkal nem, ez az egész egy egyszerű szülinapi bulin borulna.


Biztos vagyok benne, hogy nem csak nálunk van ilyen rokonság. Egyelőre azt kommunikáltam, hogy ne foglalkozzon vele, mert xy nem normális, de ugye ezt nem lehet, hiszen csak hallja, érti, miket mond, rossz esetben még igazat is képes adni a másiknak.. a gyerek meg folyton koppan is, mert egy két jó pillanat után jönnek a szélsőséges gondolatok/viselkedések a rokontól, sokról pedig ő még fel sem fogja, hogy mi vele a gond(akár csak rasszista beszólásokkal, vagy mindenki szidásával, akinek nem extrém alacsony a testzsírja, vagy beszól a gyerek füle hallatára, hogy mérgezem a gyerekem, mert olyan teljesen átlagos ételt is kap, ami tök átlagos(pl hús, bizonyos fajta gyümölcs, bizonyos zöldség, péktermék, cukor, felvágott stb, mikor épp mit tart mumusnak), vagy nem játszhat videójátékkal, mert sérült lesz agya, meg ilyen szrságok(iskolás gyerek).


Szóval ilyen emberekből sok van a rokonságban és tudom, hogy sok van a világban is. Hogy lehet ezt kezelni? Kifejezetten örülnek is, ha ilyet is hall a gyerek, mert akkor ugye te nem rontod el a téves életről alkotott képeddel, de ugyanakkor szidják is a gyereket, éreztetik, hogy kevesebb náluk és nem tartják tiszteletben a határait. Máskor meg játszanak vele, nevettetik, meg ilyen "normálisak" is tudnak lenni. Én egész életemben arra gondoltam, hogy nem normálisak, és nem foglalkozok velük, kiválogatom és élvezem a jó részeket, a többi meg mintha nem is lenne, mert tudom, hogy "betegek belül", de erre a látásmódra a gyerekem nem képes.


Mit csinálnál a helyemben? Mit mondanál a gyereknek, hogy helyén tudja kezelni őket, és ne inogjon meg a bizalma a szülei felé, továbbá ne vegye fel a dolgaikat? És mit tennél olyankor, hogyha a párod esetleg osztaná az egyik szélsőséges nézetüket és több időt akarna velük lenni gyerkestül, sőt, rájuk bízná felügyelni a gyereket, hogy "hadd legyen velük kettesben is"..?


2022. szept. 10. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen vérszívó, labilis veglényekkel megszakítanám a kapcsolatot.
2022. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot. Hogy a gyerek előtt sem tud viselkedni, már csak hab a tortán. Ilyen szélsőséges, negatív emberrel amúgy sem tartanám a kapcsolatot, hisz minek?
2022. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is van egy ilyen rokonom. Tudom, hogy nem rossz ő csak elgurult egy gyógyszere, na de akkor is. Nekem eddig hatásosnak az bizonyult ha ráoltok. Ha valami nem tetszik, akkor már pedig megmondom a szémébe a frankót, hogy most már álljon le. És úgy vettem észre, hogy ilyenkor tényleg visszább vesz. Azt vettem észre, hogy, meglepődik, ilyen nagy hangú embereknek nem sokan mernek vissza szólni. Lehet van abba valami, hogy amelyik kutya ugat az nem harap.
2022. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem próbálna így kioktatni, úgy helyre raknám, hogy köpni-nyelni nem tudna.
2022. szept. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az konteós ilyen rokonokkal megszakítottuk a kapcsolatot már rég. HA csak sima okoskodásban merülne ki a dolog, akkor elmondanám a saját véleményemet, akár a rokon gyerek füle hallatára.
2022. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, de minddel? És mit csináltok, ha mondjuk anyukátok születésnapja van, és ott vannak a testvéreitek, nagynénik, nagybácsik, unokatesók(akikkel megszakítottad a kapcsolatot)?


Ezt így nem tudom kivitelezni, nem zárhatom el mindenkitől, akinek más a felfogása és (kéretlen)véleményt nyilvánít... már iskolás, most kellene megtanítanom neki, hogyan kezelje az ilyesmit, csak én sem tudom, mert az én módszerem nála nem válik be, ami "hagyd rá, mert nem normális és foglalkozz a jó részekkel".


Most komolyan redukáljam le a rokonságát 15 főről 2-re és kerülgessük az egy városban élő rokonokat, nehogy véletlen összefussunk..? Ráadásul sok ilyen lesz, homofóbokkal, rasszistákkal, konteósokkal, szélsőséges politikai nézetet vallókkal sokkal fog még találkozni, és barátairól is kiderülhet ilyesmi, azt mégsem mondhatom majd, hogy ne menjen át a barátjához, mert az anyja beszól, hogy miért eszik mondjuk rendes kenyérből készült szendvicset, amikor a glutén tönkreteszi a szervezetét, de nyaraláson is összefutott már ilyen gyerekkel, akit úgy neveltek, hogy nem játszhat a cigány osztálytársával, mert az cigány(kérdeztem hogy viselkedik, gyerek szerint semmi extra, mégsem játszhat vele), az enyém meg csak nézett, ott utólag beszéltük meg a dolgot, de a szélsőjobbos apa előtt nem mertem volna vállalni nyíltan a véleményem, hogy ez nem normális. Szóval ez az egész nem csak rokonságra korlátozódik, csak itt halmozottan jön elő.


Valami jó kis magyarázat, felfogás kellene, amit átadhatok neki anélkül, hogy visszamondaná, hogy anyukám szerint nem vagy normális, hiába gondolom így, nem akarom nyíltan vállalni, mert tudom, hogy nem normálisak(korábbi tapasztalat). Velük nem lehet "beszélni" és "beoltani", mert agresszíven, támadóan lépnek fel(ugye ők káromkodnak is alapból, és hangosabbak), ez a szélsőségesek ismérve, és hát tényleg "betegek" belül, azért ragaszkodnak ilyesmihez. Nem ilyen laza "olvasott valami hülyeséget és elhiszi, mert nem ismer mást", hanem elvakultan ássák bele magukat és gyűjtik mások hülyeségeit "tényként" tálalva, szóval nyakig benne van mind ilyesmiben.


Meg olyanok, hogy már a 30. ételre "allergiás", de mindre csak egy két hónapig, meg hogy csak bio-illatmentes kozmetikumos használ bizonyos márkából, aztán x hónap múlva az szr.. és akkor úgy megy, hogy van családi evés, és ő nem eszik mondjuk krumplit, mert viszket tőle a torka, és akkor a gyerekem rákérdez, hogy allergiás vagy, de az előbb még nem voltál, vagy hogy elmúlt az allergiád(egy hónap múlva), és ugye ez nem így megy, nem akarom, hogy úgy gondolja ez a valóság, de nem mondhatom, hogy xy hipochonder, mert ugye a másiknak nincs betegségtudata, és ő érzi úgy, hogy "ellene nevelem" a gyereket és lenézem őt, nem hiszek neki(tényleg nem).


Szóval ilyen rokon/embertípus is van, nem csak a kioktatós, ebből is most volt konfliktus.


És ti mit mondtatok amúgy a gyereknek? Hogy van 2-3 nagybácsid/nagynénid, pár unokatesód, nagyszüleid, de velük nem tartjuk a kapcsolatot, mert.. ?

És hogy vagytok így családi rendezvényen? Mit csináltok, ha összefuttok? Másik országban engem sem zavarna, akkor visszafelé csak bizonyos rokonokat látogatunk rendkívül ritkán, de egy városban, közeli városokkal, "normális" rokonokat látogatva/segítve ezt nem tartom kivitelezhetőnek.

2022. szept. 11. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Hát igen, nálunk mindenki elég súlyosan elborult, ezért ez nem igazán kérdés, senkivel se tartjuk a kapcsolatot, amit simán elmagyarázok majd a gyereknek, hogy miért nem. Nincsenek közös rendezvények, ill. nem hívnak meg minket. Szerencsére össze se futunk, mert más városban élünk. A véleményemet én is csak akkor vállalnám, ha amúgy azért nem fog rám támadni valaki, pl. egy szélsőjobbost inkább otthagynék, én se vállalnám előtte a véleményem, úgyse tudsz rajta segíteni, se a gyerekén.

2022. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7es, az ÉN gyerekemről van szó, az ő rálátását, helyzeteit próbálom kezelni, nem szólok bele mások dolgaiba(amíg nem veszélyeztetnek senkit), csak ahogy/amit felé kommunikálnak, amit ő tapasztal, azzal szeretnék valamit kezdeni.


Hát igen, mindenkit levágni, távolságot tartani könnyű, ha egyik sem normális, de oviban, iskolában is tanulnak a rokonokról, elsős etika könyv, másodikban családfa és több rész az etika könyvben.. ugye az új natban minden a család fontosságáról szól, nem lehet eltüntetni a rokonokat a képből, ha közel vagytok(és van, akivel megőriznétek a kapcsolatot), meg olyan "igazságtalannak" érzem, végülis nem szidják durván a gyereket, nem ütik meg, meg ilyesmi.. csak a lelki-személyiségfejlődéses-látásmódos-bizalmi dolgokat ásnak alá a viselkedésükkel, életvitelükkel, nézeteikkel. De úgy érzem nem jogos ezért levágni őket, de meg is nehezítik a dolgokat, mert a gyerek még kicsi.. áh, nem tudom. Lehet csak ideiglenesen kellene leszakadni, mire annyira megnő, hogy felfogja maga körül a dolgokat és ne legyenek rá hatással ezek az emberek.. de ezt sem tudom kivitelezni.

2022. szept. 11. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!