Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egyszer gyereket...

Szeretnék egyszer gyereket (mert szeretném a képességeimet tovább adni) de egészségügyi okokból terhesség nélkül kellene valahogy, vélemények érdekelnének(?)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék gyereket egyszer, érzelmileg is, valakivel törődni tanítani, felneveleni.

Mindig volt egy ilyen idilli elképzelésem, hogy majd az egész család együtt ünnepel, gyerekek (kettő) szaladgálnak a fa körül.

Illetve tanulmányilag gyerekként jó képességeim voltak, egyetemi tudományos területen is elismerték a munkámat, és arra gondoltam milyen jó lenne ezt a képességet tovább adni, ha már én nem használtam ki, (más terültet választottam). (és tudom nincs rá garancia hogy öröklik, és elvárás sem lenne, azt csinálna amit szeretne, szimplán csak jó lenne másnak megadni azt a lehetőséget hogy a tanulás nem olyan megterhelő mint a gyerekek többségének)


A másik része a dolognak viszont az, egészségileg vannak problémák, genetikaiak, amik közül sokat a terhesség, főleg a szülés hoz ki. A hormonális változások miatt.

Az én születésem után is nagyon sok problémája lett anyukámnak, és gyakran gondolok rá hogy ha nem szült volna, sokkal jobb lenne lenne az egészsége.


Emiatt nem szeretnék szülni, inkább rettegek mondjuk úgy.

De azt sem tudom elképzelni hogy ne legyen gyerekem.


Leginkább csak külföldi béranyasággal kivitelezhető.

Jelenleg 25 éves vagyok, és kapcsolatom sincs, így csak elméleti kérdés, mert nem nagyon tudok másokkal beszélni erről, így leginkább csak jó volt kiírni magamból, és kíváncsi lennék, véleményekre tanácsokra. :)



2022. okt. 1. 01:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen, erre mondják, hogy a leendő anyák a rózsaszínpónifingot látják a gyerekbe, aztán rögtön szülés után pofán csap a valóság.


Az anyaság egy 0-24-es állás. Ahol mindig a maximumot kéne nyújtani, főleg ha egyedül is maradsz. (Apuka folyton dolgozik, rokonok meg messze). És meg kell küzdened az emberi fejlődés minden lépcsőjével: kicsiként ha hasfájós egész nap üvölt mint a sakál, amikor nagyobb ott a szeparációs szorongás, egy levest nem tudsz megkavarni mert sír a gyereked, hogy vele foglalkozzál, aztán jön a dackorszak amikor kezelned kell hogy csakazért sem fogad szót, durva esetkben akár megüthet, megrúghat megharaphat rendszeresen.

Olyan 5-9 között van egy kis pihi, aztán már kamaszodik is...


Sok anya kimerült, mert egy gyerek neveléséhez egy falú kell, és a mai mikrocsaládokban már nincs meg ez a luxus. Így marad az, hogy jobb esetben 2 szülőpár állja a sarat, akik kimerülnek.


Van szép oldala is a gyereknevelésnek, de ezek kapaszkodók csak a hétköznapokra, amikor elvész mindez és marad a küzdelem.

2022. okt. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínűleg genetikaiak, legalábbis egy része.


Vizsgálatok régóta folyamatban vannak, de csak rész eredményekkel."


Ezt fejtsd már ki, kérlek... Mert nekem is szükséges volt a dolog, de 2 hét alatt volt eredmémy, nem csak rész, hanem minden, ami a tudomány jelen állása szerint megállapítható...

2022. okt. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom neki nem egyértelmű, hogy a terhesség miatt fáj-e a háta, meg amiatt ritkul-e a haja, meg ilyesmi.


Kérdező, nem lehet, hogy anyukád idős anyuka volt, és összeköti a terhesség utáni dolgait a menopauza miatti dolgokkal? Ha negyven körül szült, akkor egybeeshetett a kettő, és tévesen köti a terhességhez.


Egyébként 11es, nem két szülőpár, hanem egy pár szülő:) Mert egy pár, az két ember, két pár meg 4.

2022. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%

Es ha nem olyan aranyos és nem hisz a varazslatban? Én 3 eves voltam, amikor lebuktattam anyámékat, hogy ők a Jézuska, és nem voltam meglepve, tudtam már. És akkor onnantól ne szeressenek? Nem jó ilyen elvárásokkal lenni a még meg sem született gyerek iránt, mint te, mert majdnem biztos, hogy nem fogja tudni teljesíteni őket. Az anyaság sok csalódást magában foglal, sosem olyan, mint amilyennek az ember elképzeli, de amikor ilyen kőkemény elvárások vannak, meg hogy te "átadod a tudásod" (és ha nem az érdekli...?), akkor teljesen biztos, hogy csalódás lesz, es a gyereken fogja ezt az adott szülő leverni.

Nezz utana jól, mert nalunk a béranyaság illegalis, külföldi beranyát fogadni is. A hatóságoknál nem fogod tudni igazolni, honnan van a gyerek, akkor meg elveszik. Külföldre kell ehhez költöznöd, olyan orszagba, ahol ezt engedik. Járj ennek utána normálisan, ne csak álmodozz csak, ha már ennyire "tudományos" a gondolkodásod. Abból, amit írsz, abszolút nem látszik amúgy. Csak az, hogy éretlen, lila felhőkben bolyongó.

2022. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%
Jó szívvel ajánlom az 56 pizsama című rövid youtube sorozatot. 1-11 gyerekes családok beszélnek benne, a gyerekek is benne vannak. Kicsit talán realizálódik benned a gyerekes életről alkotott kép.
2022. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

"milyen jó lenne ezt a képességet tovább adni"


Neee!

Igen, sokan így indulnak neki, de abszolút helytelen.

Nincs garancia, hogy 1, ugyanolyan képességei lesznek (nem, még csak az esélye se nagyobb); 2, se arra hogy ugyanaz érdekli.

A nem megélt álmaid gyerekre erőltetése szintén rossz megközelítés.

Igen, rengetegen teszik így tönkre a gyerekük életét. "Mindig xy akartam lenni, beíratom a gyereket akkor is ha nem akar" "Majd megtanítom angolul/zongorázni/balettre már csecsemőként... engem későn írattak, ezért nem ment, de majd az én gyerekem"

Te is csak egy akarsz lenni közülük?

2022. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

12es: Nem terhességgel kapcsolatos genetikai vizsgálat, hanem endokrinológiai betegségek, illetve olyanok amik, még csak kutatási fázisban vannak az országban, van amit külföldön csináltak tetsztet.

Egy teljes körű vizsgálat pedig elég drága.


Neked milyent végeztek? Genetikai hordózóság szűrést?


13: 24éves volt :)

És endokrinológus mondta, hogy a szülés kihozza az ilyen betegségeket.


16: Leírásban benne van, hogy nem erre gondoltam.

2022. okt. 1. 10:35
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te várd meg, hogy engedélyezzék az emberi klónozást, mert a leírtak alapján akkor lennél maximálisan elégedett, ha a tökéletes klónjaid lennének a gyerekeid.


Magyarországon nincs béranyaság, márpedig ez az egyetlen esetleges módja, hogy a te génjeidet örökölje, de ne neked kelljen megszülnöd. Esetleg külföldön próbálkozhatsz ezzel, ha van elég pénzed. De emellett nem ártana egy Nobel díjas tudós spermáját is megszerezned a mutatványhoz, mert hiába vagy te átlagon felüli, ha apa csak középszerű.


Egyébként iszonyat káros a gyereknek, ha a szülője a saját be nem teljesedett álmai valóra váltását várja tőle. Érdemes ennek a témának is utánaolvasnod. Látszik, hogy ezen a téren van mit pótolnod.

2022. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Hányszor kell még leírni, hogy nem akarok pótolni semmit.

És határozottan nem klónjaim lennének.

EGY tulajdonságot emeltem ki, aminek öröklése, annak aki örökli, és társadalmilag is hasznos.

Teljesen mindegy mit kezdene vele, de hasznosítani tudná.


Minden egyes ember kivétel nélkül azt szeretné, hogy a gyermekei a jó tulajdonságait örökljék, nem véletlenül szokták kiemelni mindig a rokonok szülők, hogy remélik a gyerek majd ezt vagy azt a tulajdonságot örökli.

És az sem véletlen hogy jó bizonyítvánnyal kérkednek sokszor a szülők, annak ellenére hogy kb. semmit nem jelent.

Így már érthető?

2022. okt. 1. 12:28
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a béranyaság azért is rizikós, mert a béranya mint közeg meghatározóbb a gyermeked tulajdonságait illetően, mint a génjeid. Pont az USÁban nézték, hogy pl. genetikailag nem volt hajlam a csaladban az elhízasra, de a béranya meg hízasra hajlamos volt, és szedett is jócskán magára, és a gyereknek 4x nagyobb volt az esélye az elhízásra.
2022. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!