Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egyszer gyereket...

Szeretnék egyszer gyereket (mert szeretném a képességeimet tovább adni) de egészségügyi okokból terhesség nélkül kellene valahogy, vélemények érdekelnének(?)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék gyereket egyszer, érzelmileg is, valakivel törődni tanítani, felneveleni.

Mindig volt egy ilyen idilli elképzelésem, hogy majd az egész család együtt ünnepel, gyerekek (kettő) szaladgálnak a fa körül.

Illetve tanulmányilag gyerekként jó képességeim voltak, egyetemi tudományos területen is elismerték a munkámat, és arra gondoltam milyen jó lenne ezt a képességet tovább adni, ha már én nem használtam ki, (más terültet választottam). (és tudom nincs rá garancia hogy öröklik, és elvárás sem lenne, azt csinálna amit szeretne, szimplán csak jó lenne másnak megadni azt a lehetőséget hogy a tanulás nem olyan megterhelő mint a gyerekek többségének)


A másik része a dolognak viszont az, egészségileg vannak problémák, genetikaiak, amik közül sokat a terhesség, főleg a szülés hoz ki. A hormonális változások miatt.

Az én születésem után is nagyon sok problémája lett anyukámnak, és gyakran gondolok rá hogy ha nem szült volna, sokkal jobb lenne lenne az egészsége.


Emiatt nem szeretnék szülni, inkább rettegek mondjuk úgy.

De azt sem tudom elképzelni hogy ne legyen gyerekem.


Leginkább csak külföldi béranyasággal kivitelezhető.

Jelenleg 25 éves vagyok, és kapcsolatom sincs, így csak elméleti kérdés, mert nem nagyon tudok másokkal beszélni erről, így leginkább csak jó volt kiírni magamból, és kíváncsi lennék, véleményekre tanácsokra. :)



2022. okt. 1. 01:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

"EGY tulajdonságot emeltem ki, aminek öröklése, annak aki örökli, és társadalmilag is hasznos"


De kár hogy nem fogod fel, hogy annak az EGY "tulajdonságnak" az öröklése se garantált.

Ilyen hozzáállással vajon mihez kezdenél egy fogyatékos gyermekkel?

2022. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban nem nehéz elhízni, hajlamtól függetlenül 😁
2022. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem majdnem, hogy mindegy melyik jó tulajdonsagunkat fogja orokolni, de tekintettel arra, hogy kapasbol csak apa részéről ott van apa, mama, papa és mama se verfertozesbol szuletett így kapasbol +2 genallomany jön már itt túl sokszínű. Másrészt sok minden nevelés kérdése és fejlesztese. Ha azt kellene nekem összegezni, hogy én öröklés szempontjából mit szeretnek atadni a kB 3 hét múlva születendő gyermekemnek az a betegségekre való kevésbé való hajlandóság, nem úgy mint a férjem apai ágában. Nem vagyok egy nagy értelmiségi, nincs diplomám és a szüleim se a waldorf iskolába tanittatak, de úgy gondolom talán a genetikai állománya a tényleges fizikális felepitese halmozotabban örökítetheto, mint az hogy milyen képességei vannak anyának és apának. Többek közt ahogyan sokan irtak előttem, mindezek amiket leirtal nem indokok a gyerekvallalasra, azt a gyereket fel kell nevelni az pedig nem annyi, mint egy kisállatot ellatni.
2022. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Kedves 23as:

Először is gratulálok a picihez! :)


És igen a betegségekre való kévésbé hajlamoság, sokkal jobb dolog, de sajnos ezt én nem tudnám átadni, mert én sem örököltem.

Azért ezt a tulajdomságot emeltem ki mert, ez az amit jó lenne örökölni, a fizikai állapotot pedig másik ágról.

Nyilván nincs rá grancia, ( ami szintén írtam a leírásban, amit nem olvastak többen)

De ahogy te is írtad, hogy mit szeretnél, hogy örököljön úgy én is úgy gondolom, hogy az egészségi állapot nem lenne érdemes gyerek, mert azt nem szeretném örökíteni, ugyanakkor mint többség mégis szeretnék gyereket, és azzal bíztatom magam, ha az fizigailag nem is, de legalább a tanulmányi képesség egy olyan dolog, ami jó tulajdonság, és aminek egy gyerek is örülne h örökli.


Azért mert engem mindig ezért a képpességért ismertek el, még a fizikai gyengeség miatt, csak bántottak.

2022. okt. 1. 20:49
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

Pont a fizikai állapot múlik jobban a genetikán. Ilyen alapon neked donor petesejttel legyen gyereked egy egészséges nőtől, aztán majd átadod neki az érdeklődési kört stb.

Ahogy írsz, abból nem igazán tudnám megmondani, hogy akadémiai szinten birtokolsz valamilyen tudást, a 24-es hozzáazólásodban pl teljesen összevissza az egész, a mondatoknak se füle, se farka. Érdekes.

2022. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

A előző kommentemből kimaradt egy "miatt" és gyermek"et vállalni", mert siettem.

Ettől szerintem még értelmezhető, nyilván egy fórumon nem szakmai szöveget fogalmaz meg senki mert felesleges, és egyátalán nincs helye. Ha csak kötekedni szeretnél azt tudsz máshol is.


Mivel a kérdésben is szerepel, hogy a terhesség fizikailag megterhelő jellegével van gond, így a donorpetesejt teljesen irrelváns ajánlás, ha a fent leírtakat is elolvasod.

2022. okt. 1. 23:45
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan milyen betegsegeid vannak, nekem hála istennek nincsenek, azonban rövidebb vékonybél szakasszal és egy teljes hasat lefedo függőleges heggel rendelkezem egy korábbi baleset okozta műtét miatt. Azonban eszembe meg nem fordult volna, hogy emiatt ne vállaljak gyereket, pedig hidd el az sem kellemesebb, mikor nagy pocakall a wc-n gubbasztasz fel, 1 órákat és próbálod elvegezni a dolgod (közben tudod hasmenesed lesz és az eletedert imádkozol, sírsz mert úgy fáj és nem megy közben az ájulás és q hanyas kerulget) plusz az általános állapotot tekintve a has növekedése, a bőr nyulasa miatt a heged is fáj. Tudtam, hogy ezzel fog járni, ha twrhes leszek, mégis vállaltam. Nem azert, hogy egy szuper géniuszt szüljek vagy valakivel tudják törölni stb...nem azért vállaltam, hanem mert anya akartam lenni világ életemben és pont nem fog érdekelni, ha már bocsánat a gyerek hülye lesz, mint a föld és a földművelés jobban fogja érdekelni, mint Arisztotelész.
2022. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! :)

A válaszod tényleg hasznos, így hogy van tapasztalatod.

Részben át tudom érezni, mert emésztőrendszeri gyuladással járó dolog is van, így a hasmenős, fájó sírós részt áttudom érezni, és mindezt nagy hassal, elismerésem, kitartást. :)


De nem emiatt, ennek is utána olvastam, hogy a felszívódás, tápanyag ellátas miatt komplikáltabb, de azért kivitelezhető.


És ahogy íratad nyilván az én legfőbb motiváciom, is az lenne mint a tiéd, csak azért írtam ki a kérdést úgy ahogy, mert általános vélemény, hogy akinek vmi betegsége van, az ne akarjon gyereket, mert az önzőség.

És ezért gondoltam, hogy ha beleírom a kérdésbe, hogy azért van esélye jót is örökölni akkor kevesebb ilyen véleményt írnak.

2022. okt. 2. 17:44
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez tényleg az ú, b+ kategória. Téged sem az eszedért szeretnek, akármilyen okos nagy képességűnek gondolod magadat. Én nagyon szívesen kölcsön adom a 3 hónapos kislányomat csak egyetlen egy napra. 24 órából 14-et fixen ordít, mert nagyon hasfájós és a foga is elkezdett jönni. Azon kívül, hogy egész nap cipelem, nyugtatom, altatni próbálom (nem alszik semmit nappal) szrnu, hugyozni, enni nem tudok és eskü fárasztóbb, mint lehúzni a sürgősségin egy durva műszakot (ápolónő vagyok). Nem csak tündibündi a gyerek, akivel nincsen semmi gond. Szerintem is egy kutyát vegyél és ha azzal boldogulsz, akkor talán, nagyon nagyon talán szülhetsz is.
2022. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
A 29-es vagyok, nekem van krónikus betegségem. Autoimmun vagyok, pontosabban Crohn-beteg. Van esélye, hogy a gyermekem örökölte, de rejtetten akár a férjem családjától is örökölhetett volna bármit genetikai alapon. Mivel a Crohnnak pontos kiváltó oka nem ismert, nem fogok emiatt várni a család alapítással. Ha csak nem halmozott down szindrómás meg egyéb élettel összeegyeztethetetlen genetikai betegségek tömege jelenik meg a családfában, akkor ne pont ez legyen az akadályozó tényező.
2022. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!