Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak nagyon sokan...

Miért vállalnak nagyon sokan gyereket úgy, hogy nincs meg hozzá a megfelelő körülmény?

Figyelt kérdés
A napokban került szóba, hogy nem számít a szegénység, ha megvan a családi szeretet. Ezután az motoszkált a fejemben, hogy miért vállalnak az emberek úgy gyereket, ha nem látják azt előre, hogy fel tudják nevelni őket úgy, hogy biztosítva legyenek a megfelelő körülmények. Tudom, hogy bármikor becsaphat a villám egy stabil körülményekkel rendelkező családhoz is, de akinek már alapból nincs olyan környezete, az miért?
2022. okt. 12. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

mert nincs agyuk, csak az állati ösztöneik

Lásd: hülyék paradicsoma c. film

2022. okt. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

A napokban volt egy olyan kérdés, hogy mikor gondolod, hogy megvan a megfelelő anyagi háttér és a többségnél szerepelt gyerekenként egy szoba.


Volt olyan barátom, ahol négyen laktak egy két szobás lakásban úgy, hogy ők különböző neműek voltak a tesójával.


Teljesen rendes, egyetemet végzett (orvosi + villamosmérnöki) felnőttek lettek ennek ellenére.


Vagy pl. a férjemék is, mikor született, akkor egy másfél szobás lakásban laktak öten a nagyszülőkkel és nem fért be a gyerekágy. Ennek ellenére vagy emiatt a legszuperebb ember, akit ismerek. Kedves, empatikus, jól keres, kitüntetéses diplomája van, konfliktuskerülő, sport versenyeket nyer, szimfonikus zenekarban játszik, főz, mos, takarít, élvezi az életet és nagyon sikeres ember.


Nagyon nehéz megítélni, hogy mi a megfelelő körülmény. Nyilván érdemes a gyerekvállalás előtt állóknak javasolni, hogy ne szüljenek még, ha nincsenek meg a megfelelő anyagi körülmények, de szerintem ítélkezni nem kell azokon, akik nem a mi értékrendünk szerint élnek. Ki tudja, lehet, hogy nekik van igazuk.


(Amúgy anyósom alapján: bíznak benne, hogy minden megoldódik. A barátom alapján: szerintük megfelelőek a körülmények).

2022. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezt a kérdést a fejlődő országokban kellene feltenni. Ott jellemző leginkább.
2022. okt. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem megfelelő körülmények nálam azt jelentik, hogy mindennapos problémát okoz alapélelmiszerek, tisztálkodási szerek, nem márkás ruhák, rezsiszámlák kifizetése. Nem gondolnám azt, hogy problémának számít az, ha két gyerek egy szobában nő fel.
2022. okt. 12. 00:47
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Olvasd el a kérdező megnyilvánulásait. Idiót@ pics@ szegény, nem tehet róla...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2022. okt. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert ők is ilyen körülmények között nőttek fel és nekik ez a normális. Általában sok generáción keresztül tanulatlan réteg. Egy szociológus tudna neked mesélni.
2022. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legnagyobb igazság abban van, amit a 7-es ír. A saját családomban is ezt látom. Nagymamám megszült 3 gyereket, szó szerint a semmire. Büszke rá, hogy a gyerekei nem kaptak semmit a napi kaján kívül. Az én anyám szintén. Volt mit ennünk, volt hol laknunk, de az iskolai osztálypénzen kívül konkrétan semmi nem fért bele. Nem voltunk nyaralni, nadrágot és cipőt karácsonyra kaptunk, kirándulni is csak az osztállyal mentünk, saját szobánk sem volt. Anyám szerint jó volt így, jó gyerekkorunk volt. 13 éves koromtól kezdve minden nyarat végigdolgoztam, hogy be tudjak vásárolni az iskolára, a barátaim meg ide-oda jártak nyaralni. Borzalmas érzés volt. Anyám felfogása továbbra is az, hogy “gyerek mindenkinek kell”. Tök mindegy, hogy olyanról beszélünk-e, aki saját magát sem tudja fenntartani, ettől függetlenül szerinte jól teszi, mert a gyerek a legnagyobb csoda a világon. Azóta elköltöztem, most várom az első babánkat. A férjemmel jó anyagi körülményeket teremtettünk, de az egész fiatalkorom azt eredményezte, hogy egynél többet nem merek bevállalni, mert tudom, hogy egy gyereket akkor is ugyanilyen életszínvonalon tudunk eltartani, mint most, ha mindkettőnk elveszti a munkáját 1 évre, de kettővel már csökkenne. Nálam megszakadt ez a “semmire is szülünk egy halom gyereket” vonal, de pl. testvérem már nem látja ebben a problémát. Tény, hogy mire ők oda jutottak, hogy elmehettek diákmunkázni, én már saját magam tartottam el, és egy fokkal könnyebb lett a szüleim helyzete, amikor meg ennyire rossz volt, még nagyon kicsik voltak. Persze apám sem jobb, ő sem látta soha a problémát, szerinte is generációk nőttek fel egy szobában és milyen jó volt (pedig ők is szó szerint éheztek gyerekkorukban a testvérével). Sajnos azóta rájöttem, hogy a szüleim nem igazán foglalkoztak soha a világ dolgaival, mondhatni egész életükben “burokban” éltek, ezért el sem tudják képzelni, hogy lehet máshogy is. Azóta is irigykednek mindenkire, és turkálnak mások pénztárcájában, valamint mindenki sz@r, aki nem az 1500 Ft-os kínai cipőt veszi a gyerek lábára, mert “minek kell nagyzolni, jó az olcsó is”. Szomorú.
2022. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Anyagilag az én szüleim sem álltak a legjobban, szeretetből nem volt hiány és oda is figyeltek ránk. Diplomám van, 3 nyelven beszélek, nagyon jól fizető állásom van, amit szeretek, tehát nem a Gucci-ruhák meglétén vagy nemlétén múlt a boldogságom.

Példa: már egyetemre jártam, amikor télen a fűtés-szezonban megszorultunk, mire kifizettük a számlákat és a napi ételt, semmi sem maradt. Akkor éppen diákmunkám sem volt a vizsgaidőszak miatt. Annyi pénzt nem tudtunk összekuporgatni, hogy beutazzak az egyetemre és megvegyem az UV-csekket (előző vizsgán elhasaltam). 250 Ft-ot tudtunk összeszedni. Kínunkban röhögve, anyukámmal lementünk a lottózóba és vettünk egy sorsjegyet. Nyertünk vele 1000 Ft-ot: abból kitelt a buszjegy és az UV-csekk ára és még a vizsgám is meglett :)


Bennem kialakult az a meggyőződés, hogy csak akkor vállalok gyereket, ha minden körülmény adott lesz.

Nem feltétlenül a márkás ruhákról van szó, de ne kelljen fillérezni, ne az én gyerekem legyen az, aki azért nem mehet moziba a barátaival, mert nem tudok neki adni még a jegyre sem adni, és hasonlók.

Egy ideig egy 1 szobás lakában laktunk, oda csak és kizárólag akkor szültem volna, ha a védekezés ellenére, véletlenül becsúszik egy baba.


Van olyan rokonom, akiknél most már 3 generáció kuporog egy 2 szobás pici családi házban. A felnőttek hol eljárnak dolgozni, hol nem, 2 kisgyerek van, akiknek szinte csak akkor van új ruhájuk, ha az ismerősök elküldik nekik a saját gyerekeik kinőtt cuccait.

Sajnos a szülőknek nincs annyi eszük, hogy felfogják, venni egy csomag óvszert még mindig olcsóbb, mint felnevelni egy gyereket, a nyagyszülők pedig a régi családmodell miatt csak a vállukat vonogatják, mondván, ők is felnőttek valahogy...

A szeretet a legfontosabb, de sajnos nem minden.

2022. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Pl. mert mindenhonnan azt sulykolják beléjük, hogy a gyereket nem "szabad" kihagyni. Még beteg embernek az orvos is (ez konkrétan velem esett meg).
2022. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a legszegényebbekre, igazi nyomorban élőkre gondolsz, ott a fogamzásgátlás nehéz elérhetősége, költsége és az ezzel kapcsolatos tudatlanság is erősen belejátszik. Nőgyógyász nincs a faluban, a városba drága bemenni, a fogamzásgátló is nagyon drágának számít, ha napi 300 Ft/fő jut kajára (már aki egyáltalán be tudja osztani a pénzt). Ja és az XY ismerősének a barátnője is szőrösödött/meghízott/vérrögöt kapott tőle. Az óvszer még drágább, és "hát az én párom azt nem lenne hajlandó félhúzni". Szóval "majd vigyáznak". Aztán néha "becsúszik" a baba.


Ezt az olvasnivalót ajánlom:

[link]

2022. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!