Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6+ éves gyerekek szülei,...

6+ éves gyerekek szülei, ezekből mit csináltatok teljesen másképp, mint ahogy terveztétek? Mit csinálnál másképp utólag?

Figyelt kérdés

Ha már 6 év fölötti a gyereked, akkor válaszolj csak légyszi, mégha a kisebb életkorokra is vonatkozik a kérdések egy része. Az érdekel, hogyha valamit nagy meggyőződéssel teljesen máshogy terveztél a gyerekvállalással, neveléssel kapcsolatban, és mégis az ellenkezője lett, illetve hogy utólag máshogy csinálnád-e, és miért?


- szülés: természetes vs. császár

- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt

- szoptatás vs. tápszer

- hordozás vs. babakocsi

- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól

- bölcsi vs. otthon oviig

- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni


Melyikről mit gondoltál, és miért változott meg teljesen a véleményed?



2022. okt. 12. 12:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Picit lehet nehezen fogok tudni válaszolni hiszen a kislányom után nem sokkal jött az öccse.(2,5èv)

Ezt csak azért írom le ,mert van néhány olyan dolog amit másképpen válaszolnèk meg ha egyedül lenne ,vagy ha sokáig egyedül lett volna.igy hogy hamar ketten lettek más a helyzet. De azért megpróbálom 😀


szülés: természetes vs. császár


Természetes úton született mind a 2 gyerek. Így szerettem volna , így lett. Magamtól a mai napig nem választanám a császárt. Minden pillanatot imádtam. ( Na jó ,akkor és ott pokolian fájt 😅, de ugyanígy csinálnám akkor is )



- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt


Együtt! Persze biztos sok mindent megkönnyitett volna ha külön altatunk , de imádok a mai napig velük aludni! ❤️ ( Egyébként idén 8 éves lesz a kislányom , 5 múlt a kisfiam )


- szoptatás vs. tápszer


Szoptatni szerettem volna sokáig. Első baba, tapasztalatlan,tudatlan voltam e téren! Azt hiszem hamar feladtam😟 Nagyon bánom. Hamar tápszeres lett! Bár semmilyen hátrány nem ért emiatt bennünket. Sajnálom ,hogy nem küzdöttem jobban a dologért. De a tapszernek is megvannak az előnyei!

( Kisfiamat több mint 2,5evig szoptattam)


- hordozás vs. babakocsi


Imádtam hordozni! Iszonyú nagy segítség egy pici lány mellett. Ugyanis a fiamat hordoztam,mert a kislányom ült a babakocsiban 😅

Ezért írtam ,hogy nehezen tudok válaszolni.

De szerettem mind a kettőt. A hordozást különösképpen ☺️


- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól


Jól jön, ha normális a rokonság!


- bölcsi vs. otthon oviig


Csakis itthon velem oviig.


- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni


Kislányom 7 éves koráig nem volt fizetett segitsègünk!

Mindent én csináltam. Mindenhová jöttek velünk. Aztán rájöttünk. Kell a mi időnk is a férjemmel.


Rokoni segítség híjján ,jött a babysitter. Néha néhány órára jön és vigyáz a gyerekre.

Tudod mit ? Hamarabb kellett volna. Nem mindig, de ésszerű határokon belül ,igenis kell romantikazni menni a férjeddel , vacsorázni ,esetleg egy moziba. Hogy akkor ,arra a pár órára ne csak szülők legyetek. Hanem egy pár , szerelmes nő és férfi! ❤️Mindenkit kicsit kizárni ,és csak egymásra koncentrálni. Már amennyire lehetséges.


Szóv ezen hamarabb kellett volna változtatni. Csak én nem mertem oket idegenre bízni. De éreztem , valamit lépni kell. Jól tettük. Tündéri aranyos babysitterünk van. Gyerekek is nagyon szeretik.

Bár már régen volt nálunk.


Azt hiszem mindenre válaszoltam .😀

Tulajdonkeppen amiket felsoroltál és ahogyan én csináltam ,ma sem változtatnèk.

2022. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

1.

Nagyon féltem a császár lehetőségétől, de végül az lett, részben a család eü dolgozó tagjainak érvei miatt (kb ua mint amit néhány kommenttel előbb írt valaki), és mert nem fordult be a gyerek, akiről minden doki állította hogy hatalmas lesz (nem volt) és ez a kettő együtt erős indikációnak számított. Utólag nem bánom, mindketten jól vagyunk, ez a lényeg.


2. Külön az első perctől. Így akartuk, szerencsére a baba is így gondolta. Ha beteg, vagy egyéb baja van, jöhet a mi ágyunkba, de alapvetően mindenkinek megvan a saját helye a saját szobájában.


3. Nem lett tejem, és pár hét próbálkozás után nagyon könnyű szívvel elengedtem a kérdést.


4. Elsősorban babakocsi, a fiam nem volt oda a hurciért, pár főzést tudtam csak így megoldani, azt se sokáig. Viszont mikor túrázni megyünk, elvan a túra hordozóban, fene se érti.


5. Szívesen vesszük bárki segítségét, aki csak felajánlja. De inkább úgy szeretnek vele lenni, hogy mi is ott vagyunk, így persze annyira nem nagy segítség 😅 azért remélem ez változni fog, most épp a legszaladósabb, pakolós korban van, megértem hogy nem könnyű vele


6. Lassan szeretnék visszamenni dolgozni, csak nálunk nagyon nehéz akár állami, akár magán bölcsibe bejutni.


7. Néha felmerül, de inkább ilyen nagyobb projektekre tudom elképzelni, mint pl ablakmosás, kárpit tisztítás, stb. Az alap dolgokat szeretem magam csinálni. Babysitter sztem lesz, de csak nagyobb korában, ovi környékétől, kisiskolás korban

2022. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Szülés: császár lett, ha lehetne változtatnék


Altatás: egy szobában kezdtük, 11 hónaposan költözött külön, ezt most is így csinálnám


Szoptatás: 1 éves koráig szoptattam, nekem D-Mer szindrómám volt, ha ezt tudom az elején tudatosabban tudtam volna hozzáállni és nem magamat okolom, egyébként ugyanúgy csak szoptatnék


Hordozás vs babakocsi: szerintem mi megtaláltuk a kettő között az egyensúlyt. Sokat hordoztam, de voltak fix babakocsis séták. Kirándulni még 2,5 évesen is csatossal jártunk, ha kellett felvettem. Viszont 1,5 éves kora óta nem babakocsizott.


Rokoni segítség: jó lett volna, de nem volt. Ha másképp lehetne, kérném, de nem a kérésen múlt hanem földrajzi akadálya volt/van


Bölcsi: 20 hónaposan ment, 2,5 éves koráig járt. Szuper gondozói voltak, szerette őket is és a csoporttársait is, újra így csinálnám.


Fizetett segítség: jó lett volna egy megbízható bébiszitter de nem tudtunk állandót szerezni. Takarítónő egy héten jön egyszer a mai napig. Nekünk ennyit megér, hogy senki nem frusztrálódik a takarításon. A napi porszívózás, mosogatás, mosás meg belefér és épp elég.

2022. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
Még nincs gyerekem, de jó a kérdés és a válaszok is.
2022. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

- szülés: természetes vs. császár

A komplikált, vákuumos hüvelyi szülésnél jobb lett volna a császár. Abban semmi természetes nem volt. Császárral megúsztunk volna sok-sok sérülést mindkét oldalon.

DE megtapasztaltam a viszonylag könnyű, valóban természetes szülést is. Ahelyett nem kívántam volna császárt.



- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt

Kezdetben sokat aludtunk együtt, de volt külön szoba és amikor csak lehetett ott altattuk.


- szoptatás vs. tápszer

Egyik tápszeres, másik hosszan (3+ év) szoptatott anyatejes volt. Nem volt saját válsztás a tápszer, örültem volna ha összejön, de tényleg van nem szoptatható gyerek. Nem rajtam múlt, mindent megtettem. A tápszerre szükséges rosszként tekintek. Kellett, jó hogy volt, de jobb lett volna ha nincs szükség rá.


- hordozás vs. babakocsi

Akartam hordozni, többféle eszközt is vettem (rugalmas kendő, karikás, baby tai, csatos), de jobban szerettem a babakocsit. Második gyereknél sokszor praktikusabb volt, de őt is inkább toltam.


- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól

Nem. Első gyereknél semmi szükségünk nem volt rá, jól funkcionáltunk hármasban. Nem is szívesen hallgattam a kéretlen tanácsokat. Második gyereknél már jól jött volna, de nem a csecsemő ellátásában, hanem a logisztikában. Pl: a nagyobbat gyógytornára hordani.


- bölcsi vs. otthon oviig

Egyértelműen otthon ovis korig. A kisebb is már ovis korú (majdnem 3) volt, amikor bölcsit kezdett (mert év közben, tavasszal az ovi nem vette be, a bölcsi meg igen, így 4 hónapot járt, mielőtt jött a szeptemberi ovi).


- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni

Inkább gépesítés. Mosogatógép, szárítógép. A robotporszívó még hiányzik. Kellemetlenül érint, ha valakit be kell engedni az otthonomba. A gyerekek pedig amióta közösségbe járnak elég időt vannak nélkülünk. Alkalom adtán napközben romantikázunk, míg ők odavannak.

2022. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, akitől kérdezted a bölcsit miért bántam meg.

Kislányom 16 hónapos korában lett lehetőségem egy állásra, beadtam. 1 hetet bölcsiben volt, 2 hetet otthon, állandó fülgyulladás. Így ment ovis koráig. Sem jó anyának, sem jó munkavállalónak nem éreztette magam, állandó táppénz, sakkozás az idővel.

Valamint dolgoztam bölcsiben 12 évet, biztosan állítom, hogy bármennyire is szeretjük őket egy 1,5-2 éves gyereknek nem arra van szüksége. Hanem az egyszemélyes gondolkodásra, az anyai törődésre. Azért van a 2 gyerekem közt ilyen nagy korkülönbség, hogy most megtehessem, itthon maradok vele 3 éves koráig minimum.

2022. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem az altatás kicsit. Rövid időre másik szobába tettük pár honaposan, aztán megint egy szobába került velünk, azóta is együtt alszunk. Kár volt külön rakni. A másik, hogy szerettem volna szülés után mellre tenni rögtön, de a dúlát nem engedték be velem, a szülésznő meg azt mondta, ráér még, mikor segítséget kértem. Az nagyon bant utólag.

A hordozás: szívesen tettem volna, de nem tudtam annyit, mint akartam, mert folyton fájt a hátam. Azt hiszem, ennyi.

2023. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!