Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borderline személyiségzavarral...

Borderline személyiségzavarral és bipoláris depresszióval vállalnál gyermeket?

Figyelt kérdés
Én pont ilyen vagyok és sokszor úgy érzem hogy nem való nekem ez.
2022. okt. 14. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Apám is ilyen volt, hát nem volt minta apa. Állandó rettegés és lelkiterror volt.
2022. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Minek rontsam el a gyerek életét azzal, hogy ilyen nehéz eset legyen a szülője. Amúgy is sok dolog an az életben, amivel még kell küzdenie, ha felnő
2022. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt érzem. 24 éves leszek, de egyre inkább úgy érzem hogy jobb ha én ilyen mentális problémákkal inkább nem vállalok gyereket. Saját magamnak is nehéz, nem szeretnék más embert is rombolni ezzel.
2022. okt. 14. 17:38
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Gyermekjólétisként találkoztam ilyen esettel. Az anya borderline-os, mellé még ivott is. Kb. két hónapos volt a gyerek, amikor a bíróság azonnali ideiglenes hatályú elhelyezéssel az apának adta a kizárólagos felügyeleti jogot. Még ment a huzavona, de a gyermekelhelyezési per is így végződött. Az anya olyan szinten elvesztette a kontrollt, hogy magára és a gyerekre is veszélyt jelentett. Sajnáltam a gyereket, anya nélkül kell így felnőnie. Láthatást is csak felügyelt kapcsolattartással kapott az anya.
2022. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2022. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
78%
Nem. :(
2022. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Megfelelő szintű önismeret, régebb óta tartó és folyamatos terápia mellett igen.
2022. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom ismered e a Teenmoms sorozatot, abból is Amber Portwood-ot. Nos, ő vállalt. Kettőt. Két különböző pasival. Az elsőt 16 évesen. Egyiket sem ő neveli, mindkettőnél a gyerek apja kapott felügyeleti jogot. Nézz meg pár epizódot...
2022. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartom kizáró oknak, de nehezíti a gyerekvállalást.



A diagnózis önmagában még nem mond el sokat az állapotodról, helyzetedről, kompetenciádról, stb.



Mint előbb mondták, túl fiatalon, nem biztos lábon álló kapcsolatban, egyéb szociális védőháló nélkül, 0 terápiával, 0 megtakarítással ez tuti recept arra, hogy pokollá tedd az életet magadnak is és a gyereknek is.



Ha viszont felnőttél már, dolgoztál eleget magadon, ott van mögötted a biztos családi háttér, segítőkész nagymamák és párod is, rendezett anyagiak, nincs drog vagy alkohol a képben akkor el lehet rajta gondolkozni.



Mondjuk ha nem akarsz gyereket, akkor tényleg jobb, ha nem vállalsz.


Ez nem fogja összetartani a széteső párkapcsolatodat, nem fogja megoldani a lelki problémáidat, a gyerek nem garantált feltétel nélküli szeretet....

2022. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Van egy baratnom, o csak siman bipolaris, de szed ra gyogyszert, amit terhesen meg szoptatva nem lehetett. Rajott egy adag gyermekagyi depresszio, es heteket volt a pszichiatrian. Azota helyrejott, egyutt tudtak maradni a gyerek apjaval.


Egy masik baratnomnel terhesen jott ki az OCD, de nagyon durvan. A gyerek 2 honapos koratol tobb honapog volt a korhazban, a gyerek otthon az apjaval. Ok vegul elvaltak, de jo maradt a kapcsolat a szulok kozott, az anya pedig a gyerek 2 eves korara terapias segitseg mellett rendbejott, es kozosen van a felugyelet, alapbol nala maradt a gyerek is, bar kb. ugyanannyit van mindket szulonel. Azota uj parja is van, akinek szinten van gyereke.


A tesom panikbeteg, es bar nem bipolaris, de valamilyen masfajta depresszio van nala. A gyerekeimet imadja, barmikor ra lehet oket bizni, illetve foglalkozott kisgyermeknevelessel is egy ideig. Hihetetlen turelme van hozzajuk, tobb, mint nekem. Es szereti is nagyon a gyerekeket. De sajatot nem akar, o nem meri bevallalni a psziches dolgai mellett.


Ezeket nem velemenyadaskent irtam le, hanem mint valos peldak, akiket ismerek. Nekem enyhe panikbetegsegem volt, amit sikerult kikezelni (nem gyogyszeresen, hanem pszichoterapia+szembenezos-triggerelos gyakorlatokkal en magamtol). Ritkan lett panikrohamom, de akkor eleinte sokaig tartott. Hat ugy nem mertem volna gyereket vallalni. Szoval en szemely szerint kikezeltem, erre is van mod. Nagyon ajanlom a kognitiv viselkedesterapiat, kutatasok szerint is legalabb olyan hatekony, vagy hatekonyabb, mint a gyogyszeres kezeles, csak ennek nem negativ, hanem pozitiv mellekhatasai vannak.

9 eve volt utoljara kb. 40 perces panikrohamom. Azota nem. 6 eves a nagyobbik gyerekem. Sem a terhesseg, sem a szules alatt nem volt problemam, sem azota se vele, se az azota szuletett tesojaval, pedig kemeny elso evek voltak, keves alvassal.


Nekem amugy a pszichoterapeutam utalt arra, hogy esetleg lehet enyhe bipolaris zavarom, de nem lettem ezzel konkretan diagnosztizalva. Azt viszont tudom, hogy egy bipolarisnak nagyon kemeny tud lenni az elso idoszak, bezavarhat a nemalvas nagyon, illetve az aggodas, megfelelesi kenyszer, ezektol brutal lecsokkenhet az alvas, ami nyilvan minden szinten kikesziti az embert, es nem teszi alkalmassa a szuloi feladatok ellatasara.


Fiatal vagy meg, es a kognitiv viselkedesterapiarol keszult lassan 30 evnyi kutatasi eredmeny nagyon biztato, meg lenne idod kezeltetni magad. Persze kerdes, hogy mennyire sulyos a helyzet nalad.


Oszinten szolva, en meg nem igazan talalkoztam olyan emberrel, akinel minden oke lett volna minden teren. Eleg sokan kuzdenek mindenfele mentalis zavarokkal.

2022. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!