Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarra...

Borderline személyiségzavarra van valamilyen terápia?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el járni pszichoterápiára de egyenlőre nem jutottunk el odáig hogy erre valamilyen terápiát kapjak. (egyetlen alkalmon vagyok még túl)

Sajnos eléggé költséges eljárnom orvoshoz így csak ritkán tudok elmenni majd, viszont érzem hogy azonnali segítségre volna szükségem.

Kinek mi a tapasztalata, kinek mi segít/segített ebben a dologban?

Hasonló cipőben járó ember társaimmal is szívesen beszélgetnék.



2021. dec. 21. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Pszichoterápia, és amennyiben szükséges (azaz kialakul mellette pl. depresszió) gyógyszeres kezelés. A terápiának semmi értelme, ha ritkán tudsz eljárni. Ez nem olyan dolog, ahol csenttintésre megoldódik a probléma. Hónapok kellenek, mire javulni fog az állapotod. Csak úgy lehet haladni, ha rendszeresen (értsd: heti 1 alkalommal) jársz szakemberhez.
2021. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves első. Sajnos nem megoldható.
2021. dec. 22. 05:53
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Kognitív, sématerápia + dialektikus viselkedésterápia. Én is ezekre járok, és segítenek.
2021. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
71%

Sèmaterápia kifejezetten borderline szemelyisegzavar kezelésére fejlesztettek ki. Integratìv szemléletű, tartalmaz kognitív , viselkedés, magatartásterapias élmény alapú modszereket.

Szükségesetèn gyógyszeres kezeléssel kiegészíthető a tünetek sulyosaggatol függően .

2022. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!