Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az helyes, amikor...

Szerintetek az helyes, amikor egy szülő arra tanítja a gyereket, hogy mindent meg kell ennie, ami a tányéron van, mégpedig azért, mert Afrikában éheznek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről az érvelésről?
2022. nov. 3. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk az volt a szabály, hogy egyszerre annyit szedjek, amit meg is eszek.


Ezért is utálom, amikor más szed nekem, mert nem szeretek ételt hagyni a tányéron, én viszont tudom, hogy mennyi fér belém.

2022. nov. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
8%

Miért kell mögöttes tartalmat képzelni egy egyszerű állítás köré ?

Éppen olyan mint mikor megkérdezik miért internetezel egésznap ? Mikor más hasznos munkát is csinálhatnál !

2022. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
92%

Remélem, ha egyszer gyerekünk lesz, nála sikerül elkerülnöm, hogy továbbadjam ezt. - keress szakembert a gyerek érdekében, mert sajnos valószínűleg NEM fogod tudni leküzdeni.


A párodra - egy felnőtt emberre - is rászólsz emiatt. A tőled függő gyerekre is rá fogsz.


Nem bántásból írom, hanem mert mostohaanyám ugyanilyen mindent egyél meg nő, és a fiai is pontosan ugyanezt a mintát képviselik. Nekem mindegy, mert ha az öcsém beszól, hogy egyem meg, ami tányéron van, max kiröhögöm, de a gyerekével pontosan ugyanzet fogja csinálni.

2022. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2022. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 NTBS ***** válasza:
69%
Részben.
2022. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
38%

23

Felnőtt ember annyit vegyen, amennyit megeszik.

2022. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
96%
Annyit kell enni amennyit a szervezet igényel
2022. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem felejtem el hogy ültem az asztalnál öklendezve és kicsit pityeregve próbáltam lenyomni a torkomon a tökfőzeléket és még sorolhatnám."


Nekem a húgom csinálta ezt mindig. A szívem szakadt meg, hogy ebéd után egy órával is ott ült és sirdogált. Konkrét bűntudatom volt. Úgyhogy rászoktam, hogy megeszem helyette a kaját. Aztán jött a bulímia, a koplalás.


Amit nem értek, hogy nekem felnőttként is sokszor van, hogy a szemem többet kíván, mint a gyomrom. És azt csináltam én is, hogy "ami a tányéron van, azt meg kell enni", akkor is, ha szuszogok már, mert tele vagyok, akkor is, ha egész este nem tudok aludni, mert puffadok, de kiszedtem, meg kell enni. Baromi nehéz volt megtanulnom, hogy el lehet tenni a kaját későbbre, másnapra, nem kell addig ennem, amíg ülni is kényelmetlen.

2022. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
0%
Szépen kiderül, ki nem volt sem katona, sem kollégista, sem igazán éhes életében. :)
2022. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


Ennek hála én az elmúlt több mint 1 évben csak akkor ettem levest, ha a menzán ettem (kolisként kötelező a havi 10 kajajegy), de akkor se ettem meg a levét.

De babot, főzeléket meg hasonló dolgokat se ettem, mióta eljöttem egyetemre. És soha nem is fogok.

2022. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!