Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az helyes, amikor...

Szerintetek az helyes, amikor egy szülő arra tanítja a gyereket, hogy mindent meg kell ennie, ami a tányéron van, mégpedig azért, mert Afrikában éheznek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről az érvelésről?
2022. nov. 3. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
94%

Sosem értettem a logikáját. Ha belédtömi, attól több kaja vagy kevesebb ember lesz Afrikában? Ezt kétlem.


Sokan ezzel akarják rászoktatni a gyereket arra, hogy mindent megegyen. Én inkább elmondamám neki, melyik étel mit erősít a szervezetben.

2022. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
97%
Hogy fölösleges kör. El kell venni az ételt előle ha nem eszik, majd eszik ha éhes lesz. Az erőltetéssel csak azt érik el hogy a gyerek utálni fog enni, pláne együtt enni a családdal, mert azonos lesz neki a baszogatással. Ja, ha nem eszik akkor természetesen nasiról szó sem lehet, mert elveszi az étvágyát a normális kajától. Se cukros lötty, se csoki, se chips nem kell ebben az esetben.
2022. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Sosem felejtem el, ahogy anyukám elmesélte, hogy az apjának ez volt a gumimacija, afrikai éhezők nélkül. Előfordult, hogy visszahányta a tányérba a kaját.
2022. nov. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
36%
Csak akkor, ha ésszerű adag megy a tányérra. Pl amennyit a gyerek vesz. Az étellel spórolni kell, túl sok megy a szemétbe, ez tény.
2022. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
95%
Hát, végülis még nincs elég evészavaros gyerek és felnőtt
2022. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
96%

Hasonlóan bánt velem anyám is, de Afrikázás nélkül, neki szimplán alapfogalom volt, hogy a kaja szent, azzal nem játszunk és nem dobunk ki semmit.

Valószínű, hogy azért csinálta, mert gyerekkorában sokat nélkülöztek és éheztek. Szerintem ez a hozzáállás az egyik nyomós oka annak, hogy dagadt vagyok.

2022. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen rossz hozzáállás, nem baj ha már nem esik jól a gyereknek de azért egye meg.
2022. nov. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
91%
Azt kell megtanítani a gyereknek, hogy annyit vegyen (illetve kérjen), amennyit meg tud enni, aztán ha még mindig éhes, kérhet repetát. Ha mégis előfordul, hogy már nem kívánja az előtte lévő ételt, azt el lehet tenni későbbre. Igen, az étel érték, ne dobjuk ki, ha lehet. A pazarlás nem erény, előfordul, hogy muszáj kidobni valamit, de józan paraszti ésszel minimalizálható ennek a mennyisége.
2022. nov. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt nem laknak jól attól Afrikában, hogy te mindent megeszel, másrészt ahogy mások is írják, így lehet behuzalozni a gyerek agyába a káros étkezési szokásokat...

Szóval nem, több szempontból sem helyes. Ha túl sok marad a tányéron, azt pedig el lehet tenni későbbre, a gyerek pedig kényszerítés nélkül is megtanulhatja, hogy legközelebb annyit szedjen, amennyit meg is eszik.

2022. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
31%
Nem azért, mert Afrikában éheznek, de igen, ne szedjen többet a gyerek, mint amit meg bír enni, és egye meg, ami a tányérján van.
2022. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!