Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogyan engeditek el...

Anyukák, hogyan engeditek el a folyamatos pakolást, takarítást?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 6 hónapos. Jó baba, sok mindent meg tudok csinálni akkor is, ha ébren van. De ha nap közben alszik, olyankor is állandóan pakolok, takarítok, mosok, főzök, mindent csinálok, csak nem pihenek.

Tegnap már az ügyeleten voltam, felment a vérnyomásom, és a pulzusom is folyamatosan magas volt. Azt mondták, nagy valószínűséggel a kimerültségtől. És hogy pihenjek.

Ti hogyan veszitek rá magatokat, hogy hagyjátok a fenébe a házimunkát?

A férjem mindent meg tud csinálni, csak nyilván mivel dolgozik, nem szeretném, hogy amikor hazaér, még neki kelljen takarítani mondjuk.

De egyébként ő nagyon jó fej, egyáltalán nem várja el, hogy csillivilli legyen minden, mire hazaér. Ez az én mániám sajnos. Nekem kell az, hogy rend legyen. És amúgy rend is van, csak nekem az sose elég. Szóval nem az van, hogy fut a lakás, csak mondjuk az elmosogatott edény ott van a konyhapulton. Na azt nem bírom.

Mit tegyek, hogy lazábban vegyem ezt az egészet? Érzem én is, hogy feszült vagyok emiatt. És fogalmam sincs, kinek akarok megfelelni, mert a férjemnek így is tökéletes, más meg igazából nagyon ritkán jár hozzánk. Szóval még csak az sincs, hogy azért csinálom, mert valaki váratlanul betoppanhat.


2022. nov. 4. 06:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az éjszakák nem vészesek, de 2-3 óránál többet nem alszom egyszerre.
2022. nov. 4. 06:49
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

én sehogy nem engedtem el, egyszerűen képtelen vagyok létezni úgy hogy nincs patika tisztaság. nekem most másfél éves a lányom de utána is rakodok állandóan, ha nem játszik valamivel már repülök is visszarakni a helyére.

nekem nagyobb stresszt okozott a “kupi” mint az ha egész nap pörgök.


lehet ha valahogy próbálnál rendszert vinni a takarításba nem merítene ki ennyire.

2022. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Én is tisztaság-és rendmániás vagyok, sajnos amikor a gyerek azzal a lendülettel pakol ki, ahogy én el, akkor a helyzet és a józan ész rákényszerít, hogy egy kicsit lazábban kezeljem :D

Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy egy nap csak egy helyiséget rakok rendbe. Nem az egész lakást, hanem egyik nap a fürdőszobát, másnap a konyhát, stb, és este, miután lefeküdtek aludni, akkor gyorsan egy általános rendrakás (játékok, szétszórt ruhák, stb). Közvetlenül evés után kicsit letakarítjuk a felületeket, ezt együtt, a nagyobbik lányom már nagyon ügyesen segít az asztalt letörölgetni meg felsöpörni, tudja, mi a rendszer :D Szóval így tisztán (hát, mikor mennyire, azért nálunk is vannak rosszabb napok) tudjuk tartani a lakást, de rend az csak akkor van, amikor alszik mindkettő, különben esélytelen fenntartani.

2022. nov. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem engedem el. A lényeg az állandóság szerintem. Ha minden nap van valami kis dolog csinálva, akkor nem gyűlik össze és nem fog szaladni a ház, ennyire egyszerű a képlet. Azt nem mondom, hogy patika tisztaság van, de a környezetemben nálunk van a legnagyobb rend és tisztaság.
2022. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Én elengedtem. Most ez egy ilyen időszak, nem fogok beleőrülni a 2 szintes ház állandó takarításába.

Mióta mi megyünk másokhoz vendégségbe, és nem ők hozzánk, azóta nyugodtabb vagyok. 😄

2022. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha már most kivagy, mit fogsz csinálni a gyerek 1,5 éves korában, mikor szó szerint mindent kirámol a játékos doboztól a véletlenül nyitvahagyott szekrényig?


Én azt gondolom, ez a rendmánia egy betegség, ezzel már gyerek előtt sem árt elnézni valami terápiára, most meg pláne. Gondold el, a te gyereked lesz az, aki 20 év múlva kiírja ide, hogy az anyja elviselhetetlen már ezzel a mániájával, és őt is rákényszeríti a rendmániára, teljesen kiidegelve ezzel.


Nyilván nem kell koszban, kupiban élni, annyira én sem engedem el, és szerintem senki. Az se baj, ha megvannak a kis heppjeid, én se szeretem, ha ott marad a mosogatógép edény, de máson meg nem görcsölök.


Nyilván minden napra jut pár házimunka, mosás, porszívózás, ilyesmi, de szó szerint egész nap ezt csinálni? Amikor a gyerek alszik, akkor dolgozom vagy pihenek, úgyhogy főleg nem érek rá ilyenre, és mégsem lehet azt mondani, hogy rendetlenség van nálunk.


De én pl. nem pakolok el a gyerek után folyton, megtanultam már, hogy minek? 10 perc múlva ugyanúgy ott van minden, könyv, kisautó, vackok. Este elpakolok, vagy hétvégén, ha itthon a férjem, ő is elszokott délben, míg altatok, de a tököm sem fog szó szerint egész nap a gyerek után rámolni.


De nyilván ehhez egészségesnek kell lenni, aki rendmánoás, annak már van egy mentális problémája, amihez szakember segítségét kell kérnie.

2022. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Előre szólok, hogy megsértődik valaki annak inkább kicsit el kéne gondolkoznia ha pedig nem vagy mániás ez nem neked szól.


Nem kellene ezt biztatni hogy haha én is tisztaság mániás vagyok. Mielőtt megszóltok, nálunk rend és tisztaság van, de nem beteges módon.


Csak hogy tudd kérdező, meg a többiek is, a rend és tisztaság MÁNIÁSOK (a hangsúly a mánián van) elhanyagolják a gyerekük érzelmi igényeit. Előbb nyalják fel a padlót, minthogy olvassanak mesét, feszülten telik az evés mert hót ideg vagy (meg leszel) ha a gyerek dobálja a kaját. Kiborul valami, már borulsz ki te is a biliről felállva cseppen valami, ahelyett hogy örülnél az ügyes gyereknek, haragszol a pisi vagy kaki miatt a csempén.


Ez nem helyes. A túlzott tisztaságmánia egy betegség, és a családod sínyli meg, meg ugye te is mert kórházba kerülsz.


Nem baj ha szereted a rendet és tisztaságot, de iktass be napi 2 óra énidőt az alvások alá, és mindig legyen fontosabb a gyereked lelke mint a tiszta konyhapult. Senki sem fog csidálni, hogy mártírkodsz meg kórházba kerülsz emiatt. Tudatosan kell leállj. Tervezd el a napod, és szoríts be egy kis láblógatást nap közben hogy teljesértékű ember lehess ne csak egy háztartási eszköz.

2022. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem vagyok beteges. Nem zavar, ha a gyerek kiborít valamit, nem zavar, ha szétpakol, nem érdekel az se, ha a játékok szét vannak, mert este majd el lesz pakolva, ha már alszik.

Nem hanyagolom el érzelmileg, mert amikor ébren van, javarészt vele foglalkozom. Olyankor pl annyit csinálok, hogy ha evett, bent hagyom az etetőszékben, és elmosogatom gyorsan amiből evett. Nagytakarítás nem akkor szoktam, ha fent van.

Nálam ott van a baj, amikor elalszik, és én pihenhetnék, akkor mindig kitalálok valami tennivalót. Valahogy mindig a saját magam ellensége vagyok.

2022. nov. 4. 08:52
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok vele Kérdező. Mindig mondják, hogy feküdjek le én is, mikor a kicsi alszik , de nem tudok, mindig van mit csinálni. Ráadásul az enyém borzasztó alvó, jobb esetben 2 óránként kel, de az utóbbi napokban kb 40 percenként keltett.

Mindig elhatarozom magamat, hogy na majd ma lefekszem és pihenek, de sosincs így.

2022. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
En egyszerűen lefekszem pihenni es lesz.rom, hogy kellene-e porszívózni vagy pakolni. Ugyanis már tudom, tapasztaltam, hogy a gyerek akkor lesz jól, ha én jól vagyok. Ha egy űzött, folyton tennivalókon idegeskeső anya vagyok, akkor a gyerekem is ideges lesz. Mi most direkt ezért nem költözünk tovább nagyobb lakásba, hanem varunk pár evet a 2 szobásban, mert ezzel kevesebb tennivaló van. Nagyon rossz iranyba tud vinni ez a kenyszeres sertepertélés.
2022. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!