Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogyan engeditek el...

Anyukák, hogyan engeditek el a folyamatos pakolást, takarítást?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 6 hónapos. Jó baba, sok mindent meg tudok csinálni akkor is, ha ébren van. De ha nap közben alszik, olyankor is állandóan pakolok, takarítok, mosok, főzök, mindent csinálok, csak nem pihenek.

Tegnap már az ügyeleten voltam, felment a vérnyomásom, és a pulzusom is folyamatosan magas volt. Azt mondták, nagy valószínűséggel a kimerültségtől. És hogy pihenjek.

Ti hogyan veszitek rá magatokat, hogy hagyjátok a fenébe a házimunkát?

A férjem mindent meg tud csinálni, csak nyilván mivel dolgozik, nem szeretném, hogy amikor hazaér, még neki kelljen takarítani mondjuk.

De egyébként ő nagyon jó fej, egyáltalán nem várja el, hogy csillivilli legyen minden, mire hazaér. Ez az én mániám sajnos. Nekem kell az, hogy rend legyen. És amúgy rend is van, csak nekem az sose elég. Szóval nem az van, hogy fut a lakás, csak mondjuk az elmosogatott edény ott van a konyhapulton. Na azt nem bírom.

Mit tegyek, hogy lazábban vegyem ezt az egészet? Érzem én is, hogy feszült vagyok emiatt. És fogalmam sincs, kinek akarok megfelelni, mert a férjemnek így is tökéletes, más meg igazából nagyon ritkán jár hozzánk. Szóval még csak az sincs, hogy azért csinálom, mert valaki váratlanul betoppanhat.


2022. nov. 4. 06:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
57%

19 le lett kicsit pontozva pedig 100% így van.


Amikor reggel 6-tól megy a készülődés, hogy bevidd a gyereket bölcsibe, oviba, iskolába, majd ha jó kis 8-16-ig tartó munkád van, akkor utána 5-re hazaér az ember gyerekkel, de akár 6-ra ha be kell vásárolni, gyors összedob egy vacsit, vagy egy szendót, játszik 1 órát a gyerekeivel, majd fürdés alvás és jó esetben van este 1-2 óra énidő/romantikázás.


Persze ott a hétvége, de a napi pucolás szerintem felejtős. Inkább a családoddal töltöd az időt, nem?


Hétvégén szintén, esetleg egy kis hobbival.

Nálam most a péntek a takarítós nap, mert én heti 4 nap dolgozok, és inkább elintézek akkor mindent, de tudod ki áll neki kádat sikálni szerda este 9-kor.

2022. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

A munkám szerencsére viszonylag rugalmas, szóval szerencsére nem 8-tól 4-ig jellegű.

Szerencsére emiatt gyerek előtt is mindig volt idő mindenre. A nagyobb gyerek iskolás már, szóval mellette is van bőven logisztikai feladat, hogy eljusson különórára, edzésre, satöbbi. Reggel el kell vinni, délután érte kell menni, szóval nem itthon ülök egész nap most se a picivel.

Csak egyszerűen azt érzem, amikor ő pihen, hogy ha én is pihenek, akkor lusta vagyok. És ha nincs is mit csinálni, akkor is kitalálok valamit. Tudom, hogy ez nem jó. Igyekszem változtatni rajta.

2022. nov. 6. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!