Mivel segithetnek neki?

Figyelt kérdés
3 hetes kislanyom szopizik de muszáj potoljak is tapszerrel nagyon hasfajos erolkodik pukizik de a kaki nem jon napjaban csak egy.Sir huzza fel a labat rugdos borzaszto erzes hogy nem tudok neki segiteni.Maszirozzuk a pocakjat tornaztatjuk hasfajasra kap cseppet mast mit tudnek meg vele csinalni hogy jobb legyen?Előre is koszonom a valaszokat

2022. nov. 10. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Védőnő, gyerekorvos, nem gyakori kérdések!
2022. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Orvoshoz vinni.

Egy 3 hetes gyerekkel nem kísérletezgetni kell.


Lehet a tápszert nem bírja. Lehet neked kell elhagynod a tejes dolgokat... stb... 1000 oka lehet, mi innen nem fogjuk tudni megmondani

2022. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Gasztroenterológus. Nálunk tejfehérje-érzékenység volt az ok. Elhagytam az étrendemből minden tejfehérjét tartalmazó dolgot (tejtermékek, péksütik, stb.), cimkét olvastam (pl. kekszekben, felvágottakban is gyakran van tejpor, illetve van, ahol még a sültkrumpliba is tesznek). Ha ez az ok, akkor tápszert is érdemes váltani. De a spec tápszerek elég rosszízűek, nem mindne gyerek fogadja el, az enyém nem fogadta el, ezen segít remélhetőleg, ha igény szerint szopiztatod (alvás közben is, komfortszopiból minimum napi 2 óra kell átlagos esetben, szaporításnál ennél több is), és ha nagyon muszáj pótolni, azt is Sns készülékkel csinálod (mint a Szoptanít, csak annak van nagyon olcsó verziója, egy 5-ös vagy 6-os tápszonda meg egy cumisüveg kell mindössze hozzá). Sokkal egyszerűbb neked diétázni és szoptatni, mint a spec tápszerekkel szenvedni szerintem, és kitalálni, hogy mennyire legyen lebontva benne a tejfehérje (Pregominban többszörösen le van bontva), vagy egyáltalán ne is legyen benne (mint pl. a Neocate-ben)
2022. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és ha ez a gond, akkor akár 2 hét is kellhet, mire javulni kezd a helyzet, 6-8 hét mire kiürül a tejfehérje teljesen a szervezetből. Nálunk a nagyobbik gyereknél 1 hét alatt már javulni kezdett (6 hetes volt, mikor rájöttem, hogy ez lehet a baj), a kicsinél 2 hetesen kezdődött, és felismertem a tüneteket, hamarabb változtattam, így 2-3 nap alatt már elkezdődött a javulás. Nálunk vigasztalhatatlan sírás jelezte, többnyire a délutáni órákban, illetve gyulladt pattanásos lett a bőrük.
2022. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!