Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Levelezünk e-mailen. 8 éves....

Levelezünk e-mailen. 8 éves. Tárgymező: anya. Levél: szia miért szerec (mit írjak erre vissza?)

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy nem így irjuk le a szereccet:D


Gondoltam nem baj ha tanulgat fogalmazgatni egybefüggő szövegeket írni, amiknek van eleje kifejtése befejezése esetleg konklúzio, megszólítás, elköszönés, és legalább sokat olvas, tanul helyesen írni, szokincsvővítés, nethasználat stb(szóval nem cset oda vissza, hanem hosszabb levelek, de még csetnek használja az e-mailt)

Visszatérve:

Nem akarok olyanokat irni hogy mert tunemény vagy szép és okos, mert ebbol azt hiheti, hogy a szeretet jutalmazás rendszerű


Azt sem, hogy csak azért, mert a kisfiam, mert ebbol meg azt hiheti, ha nem lenne az, nem is szeretném.


Mi a jó válasz?


2022. nov. 19. 09:43
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
# 19 ezért is akarom kizárni ezt a "jutalmazásrendszerű" választ. Te értesz akkor
2022. nov. 19. 13:36
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég... egyrészt ne tőled tanuljon helyesírást és szókincset...

Másrészt meg huh, nagyon túlpszichologizálod a gyereknevelést. Elhiszem, hogy sok mindent elolvastál róla, de ugye az a fránya szövegértés...

2022. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A szeretetre nincs magyarázat. Ez egy érzés. Szeretlek attól a pillanattól kezdve, amikor a fejemben először megjelent a gondolatod. Nrm azért szeretünk valakit mert okos, mert ügyes, és attól se szeretjük kevésbé ha éppen rossz jegyet kap vagy kupi van a szobájában. A szeretetnek nincs feltétele. Nem tudod megmagyarazni miért szeretsz valakit. Én se tudom megmagyarazni miért szeretlek. Csak azt tudom hogy ezen soha semmi nem fog változtatni legyél akarmilyen rosszcsont is.
2022. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Azt én értem 23#


Nem véletlen irtam, hogy mikre nem akarok hivatkozni.

(Mert a gyerekem mert ugyes okos etc)


Hanem olyasmire, ha netalántán egy önmagáról próbál képet kialakitani hogy ő vajon mitől miért szerethető. Ebben segítettem volna.

Mert majdan felnőve nem az fogja igazán szeretni aki a pénze karriere miatt szereti(mert ügyes okos), vagy csak azért mert vele van, birtokolhatja(mert a gyerekem vagy, bnő esetén meg vmi kapcsfüggő nő mert a barátom vagy), a szeretet az nem ez.

2022. nov. 19. 14:10
 25/31 A kérdező kommentje:
Mert ez szerintem önismereti kérdés is valahol egy gyerektől.
2022. nov. 19. 14:11
 26/31 anonim ***** válasza:
93%
Az lehet, de pedig egy anya azért szereti a gyerekét, mert a gyereke. Akármilyen is. Aki nem, azzal baj van. Senki más a szülein kívül nem fogja a puszta létezése miatt szeretni, ezt ne is próbáld meg beadni neki. Lehet itt csűrni-csavarni a dolgokat ("nem azért szeretem a férjem mert a férjem, hanem azért a férjem mert szeretem", csak semmi értelme. Fájdalmasan túlgondolod. A legjobb válasz itt egy ŐSZINTE válasz lett volna. Olyat tudsz neki adni? És akkor lehet, hogy még hiteles is leszel.
2022. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem menj el dolgozni, vagy keress magadnak valami hobbit. Esetleg kérd meg a férjed, hogy kicsit jobban és többet matasson ott lent mert segítségre van szükséged.
2022. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Itt kiderült, hogy a gyereknek több esze van, mint az anyjának. Érdekes, ő meg tudta fogalmazni azt, ami neked nem megy. Szerintem inkább ő tanít téged levelezni, nem fordítva 😉
2022. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%

De csúnyán kikezdtek kérdező, pedig legalább gondolkodsz.


A szeretetnek nincs oka, csak érzi az ember nem lehet megmagyarázni;)


Sosem azért szeretünk valakit, mert sok jót tesz nekünk, az ilyennel nem lehet kierőszakolni a szeretetet. Sokszor ezért szeretünk szemét embereket is. Csak úgy jön, a másik váltja ki belőlünk, gondolom férjet sem úgy választottál, hogy előnyös volt, ő tette érted a legtöbb jó dolgot. Amikor én párt választok, akkor csak úgy "jön" az érzés, a pozitív dolgok, jótulajdonságok csak megerősítenek benne, hogy jó embert szeretek.


Gyereknél viszont ilyen nincs, mivel jó sok bántó dolgot tesznek akarva akaratlan, őket csak úgy maguktól szeretjük, mert a gyerekeink, anyákba van kódolva az érzés. Illetve én szeretem még magam felismerni benne, de ez már extra, ilyen "hozzám tartozás" érzés, amikor a vonásain felismerem a sajátomat, biztos te is így vagy vele, vagy akár a férjedét.. egyszerűen hozzám tartozik a gyerek, és örülök neki, hogy van.

2022. nov. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mindenki gondolkodik valamennyire. Olyan ez, mint bármilyen sport. Ha egészséges vagy és csinálod, akkor megy valahogy, még fejlődsz is egy bizonyos pontig, de ha a képességeid nem olyanok... Most ezt úgy általánosságban mondom, nem konkrétan erre az esetre.
2022. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!