Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főleg a vállalkozó férjek...

Főleg a vállalkozó férjek feleségétől szeretnék kérdezni?Éreztétek így magatokat?

Figyelt kérdés

5 éves múlt a gyerekünk.Nem lesz több ez már kb biztos.Mióta megszületett az én gondom minden. Az én bajom volt,hogy 2.5 éves koráig egy éjjelt se aludt végig (alaphangon kelt 8x egy éjjel), mikor beteg volt kisebb korában egyetlen egy alkalommal cserét velem a párom valamikor hajnali 3 körül, mert nem bírt aludni. Ezt leszámítva minden alkalom az enyém volt.Ez rányomta a bélyeget a kapcsolatunkra.

Vállalkozó, sokat dolgozik.Mióta a gyerekünk ovis én is beszálltam a vállalkozásba.De én egyáltalán nem érzem a magaménak.Sok buta, iskolázatlan férfi anyagi dolgaival kell foglalkoznom, vagy épp hallgatóságként a faxságot hallgatni, hogy épp miért jön valami anyagi követelés a fizetésükre...stb..stb.Rendeléseket, papírmunkát és a helyben vásárlást+ számlázást,szerződéseket rendezem.

Őszintén szólva nem érzem jól magam.Sokszor érzem rossz anyának magam.Úgy érzem ha egy támogatóbb társam lenne akkor sokkal jobb anya lehetnék.Ha kicsivel több segítséget kapnék akkor más lenne a helyzet.

Sokszor utálom magam, hogy így 5 év után már terhes ha napi 24-ben velem van a gyerek, (és sokszor van velem, mert sokszor beteg)ha nekem kell játszani vele, ha minden igényét én elégítem csak ki.

Az ismerőseink közül szerintem sokan csak pitsogásnak éreznék ezt, meg a jó világában azt se tudja mi a baja dolognak.

Éreztétek így magatokat? Nem tudok létezni úgy érzem. Nem tudok megvalósítani dolgokat ,mert mindig más diktálja az időbeosztásom, nincsenek normális emberi kapcsolataim, mert képtelenség bármit tervezni..

Úgy érzem nem bírok élni vagy boldognak lenni. Hogy mindenki előttem van és megfojt a felelősség..



2022. nov. 27. 12:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Az éjszakázással tökéletesen egyetértek veled kérdező.

AZ egy dolog, hogy anya otthon van, tehát alapesetben viszi az éjszakázást. De valóban nem normális az, hogy az egyik fél évekig kialvatlan, a másik meg minden nap kipiheni magát a munkára való hivatkozással. Minden héten bele kell férnie szerintem egy szombatnak pl, amikor apuka vállalja, hogy másnap ő lesz mosott kaki, de legalább a párja heti egyszer hadd pihenjen már rá a következő hétre. És ezen nem változtat, ha apuka buszsofőr, asztronauta, maga a miniszterelnök vagy az atyaúristen, olyan nincs, hogy neki minden nap aludnia KELL, anyucinak meg soha... -_-

2022. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a munkájával van gond, hanem a kapcsolatotokkal. Ha ennyire nem akart soha foglalkozni a gyerekkel, akkor valószínűleg nem is vágyott rá. Ha változást akarsz, akkor neked kell változtatnod. Keress munkát, legyél önálló, és akkor olyan munkát végezhetsz, amihez kedved van.
2022. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

De anyuka azért van otthon. Ő nappal bármikor tud aludni amikor a kicsi, de apuka?! Aludjon a munkába?


Szerintem igenis anyuka dolga.


Én 3.5 éve nem aludtam át az ejszakát, de egyszer nem jutott eszembe, hogy felleltsem a férjem, reggel meg úgy menjen dolgozni, hogy elhet elalszik a volán mögött, úgy hogy mögötte ül 9 kollégája. Vagy épp a fáradtságtól csak 1 vezetéket kössön félre ezzel lehet valakinek a halálát okozza.


Én kipihenem magam napközben,nem vagyok zombi. Pedig 14hónapja nrm aludtam 2óránál többet egyben.

2022. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudok megvalósítani dolgokat ,mert mindig más diktálja az időbeosztásom, nincsenek normális emberi kapcsolataim, mert képtelenség bármit tervezni.."


Az, hogy mi volt az elmúlt pár évben, azon nem lehet változtatni. De most miért nem változtatsz? A gyereked ovis, el tudsz menni dolgozni, lehetsz független anyagilag, lehetnek emberi kapcsolataid. Én egyedülálló anya voltam, tehát nulla segítség apukától, mégis volt életem, munkám, emberi kapcsolataim.

2022. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
13. És én legyek egész nap hulla a gyerekkel? Bármikor tud aludni? Neked milyen gyereked van, hogy te csak úgy pihengetsz napközben? Vagy bevágod a tv elé aztán jól van? Szerintem ahhoz, hogy jó anya legyen valaki és értelmesen foglalkozzon a gyerekkel szüksége van pihenésre és a keléseket igenis meg kell osztani éjszaka. Amikor pici volt a fiam a férjem is felkelt ő cserélt pelust én szoptattam, mert mi csapat vagyunk. Mondjuk sosem volt olyan, hogy nincs kedvem a férjemmel együtt lenni, mert nem egy elkényeztetett here, aki annyit tesz hozzá a gyerekneveléshez, hogy elmegy dolgozni.
2022. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%
15-ös, mondjuk az sem mindegy, hogy a férj 8-9 órát dolgozik, vagy napi 10-12-t. Persze ettől még hétvégén felkelhet a gyerekhez. De a kérdező férje nem tette, tehát teljesen irreveláns, hogy más férjek mit csinálnak, mert az ő élete ettől még nem lesz boldogabb. A férje össznépi szidása nem fog változtatni a helyzeten. Egyedül a kérdező tudna változtatni, azzal, hogy önállósodik, elmegy dolgozni, de úgy látszik ehhez meg nincs kedve.
2022. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

15!


2 éves koráig aludt a fiam nappal, minden nap aludtam vele.


Most a kicsi 14hónapos, 5-6x kel éjjel. Nappal alszik 2x1 órát, sinán alszok vele.


Meg van oldva, nem vagyok zombi. Az alváson kívül pedig minőségi időt töltök vele, nem néz tévét hidd el 😉 sajnálom, hogy ennyire fusztrált vagy. Talán nem vagy kipihenve?

2022. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
17. Én kipihent vagyok, mert nem egy óvodáshoz mentem hozzá. A férjed az alsógatyáját feltudja venni, vagy azt is te húzod fel neki? Mondjuk én amíg alszik magammal foglalkozok, azt amit szeretek csinálni, nem azt pihenem ki, hogy egész éjjel virraszthattam, de tuti te csinálod jól 😊
2022. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
De most amúgy páran hiába háborognak itt, h jajj hát ez a dolgod, nappal is lehet aludni. A nappali alvás nem olyan! Van aki bírja az éjjelt van aki nem.
2022. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%

19 ez is igaz, meg az is hogy mindenkinél máshol van a végkimerültség. Van aki egy két ébredést is nehéznek él még, más meg ha már két órát alhat egyben akkor már jól bírja. Nem vagyunk egyformák.


Nekem sosem volt nagy az alvásigényem, ha 5 órát alhattam egyben másnap már úgy éreztem megválthatom a világot. Aztán mikor gyerekem lett és óránként ébredt az első 3 hónapban akkor azt éreztem beledöglök.

2022. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!