Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki ez a Vámos Robi (gépészmérn...

Ki ez a Vámos Robi (gépészmérnök), aki gyermeknevelési útmutatásokat oszt könyvekben, előadásokon (nem kevés pénzért), milyen alapon teszi mindezt, valóban szcientológus?

Figyelt kérdés
Egy gépész, aki szeret rajzolni és pozitívan látja a világot - ennyit lehet olvasni róla hivatalosan. Gyermeknevelési tanácsokat, ill. életviteli tanácsokat oszt meg, akár egy motivációs tréner. Valóban hasznos, valóban jót tesz a gyereknek vagy mindez csak egy felszínes önjelölt világmegváltó, aki előtérbe szeretne kerülni? Csupán jó promóció vagy valóban van mögöttes tartalom is?

2022. nov. 29. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Rákerestem. Hát bár ne tettem volna. Az ilyenektől forog a gyomrom. Nagy, de üres szavak. A hiszékenyek lehúzása. A "gyermek coach és szülő félselemmentesítő"-nél szétköptem a kávém. Így kell jól megélni a megvezethetők zsírján.

De hogy hány gyerek életét teszi majd tönkre ezzel az áltudományos maszlaggal...

2022. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Közvetve ismerem. Egy jó ismerősöm gyerekének segített, amikor a kislány leukémiával küzdött. Ő mesélt róla, nagyon pozitívan és, hogy milyen jó hatással van a lányára ebben a nehéz időszakban.

Én, amit hallottam az arról szólt, hogy hogyan erősíti a gyerekek önbizalmát, önbecsülését, magukba vetett hitüket, a tudatot, hogy ők is értékesek. És valljuk be, erre a legtöbb gyereknek (és felnőttnek) szüksége lenne.

Valamilyen képesítésének meg lennie kell, mert a "kuruzsló törvény" óta nem lehet csak úgy odabiggyeszteni a neved mögé, hogy coach.

2022. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Nah most rákerestem én is 😅

A véleményem az hogy sokan nagyon jól profitálnak abból h volt problémájuk az életben, elmentek önsegítő csopikba, terapeutához, pszichologűshoz stb és az ott "tanultakat" továbbadják. Ráhúzzák ugyan azokat a sémákat akár teljesen más jellegű problémákra.

Nem szeretem a hozzá hasonló "segítőket"

Szerintem ha valakinek baja van, menjen SZAKEMBERHEZ. Ők nem azok

2022. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk ott van az oldalán, hogy végzett coach. Tehát ezért mondjuk nem támadható.

Akinek meg nem jön be maga coaching műfaj - ami nem pszichoterápia, nem a múlttal foglalkozik -, annak úgyis baja lesz vele is meg más coach-csal is.

2022. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Vicces, és mennyire jellemző az emberekre, hogy azok kapnak zöldet, akik most hallanak róla először, két mondatból alkotnak egy (negatív) véleményt és azt úgy kommunikálják, mintha náluk lenne a bölcsek köve.

Nem a véleménnyel van a gond, hanem hogy azért nem lehet releváns ha ennek nincs köze a munkásságához az illetőnek, csak egy ilyen első benyomás mert 5 perce még azt se tudtad ki az, de úgy érezted, neked el kell mondani a tutit.

Mondom ezt úgy, hogy több éve követem Vámos Robi munkásságát. A stílusa nekem kicsit fennkölt, de ettől függetlenül látom, hogy van egy bizonyos gyerekréteg, akiknél meg működik a módszere és a kommunikációja. És ha pár gyereken már segít, akik kívülállónak, elhagyatottnak, furának érzik magukat mondjuk a közösségükban, akik megtapasztalhatják, hogy ők is értékesek, akkor nem csinálja hiába. 1-es: szerinted mivel tenné tönkre egy gyerek életét?

2022. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Guru csak most gyerekeknek. Mindenhol léteznek ilyenek és sokféleképpen nyilvánulnak meg. Lelkipásztor ősi neve. Semmilyen pszichológia szakra nem tette be a lábát sose.

Ja, 125 órás tanfolyamot me hívjuk diplomának.

2023. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#

Az egyetemi papírost pedig Oklevélnek 😞🙁😮

2023. febr. 24. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet számolni. 13 hét egy aktiv félév egy szakon. Igy 12 óra volt neki egy héten. Semmi klinikai szakpszichológia felsőfokú szakirányú szakképzetsége nincs, ami egy mester diplomára épit. Ők szoktak akkreditált diagnosztizálást végrehajtani senki más. Az 7 év tanulás.

Nesze oklevél.

2023. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!