Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kizáró ok sokaknál a...

Miért kizáró ok sokaknál a bérelt lakás gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

8 albérletben laktam, mindig a beköltözésem után derült ki, hogy mégis eladják a lakást, vagy éppen ezek miatt átmenetileg költöztem tovább. Az utolsóban 2,5 évet éltünk a baba előtt, bejelentkezni nem lehetett, sosem volt abban a városban lakcímem, szenvedés volt az egész. Gyerekkel hosszútávú albérletet találni (főleg nagyvárosokban) borzasztó nehéz, egyébként én meg is értem. Emiatt eszembe sem jutott volna albérletbe gyereket szülni, nem kockáztattam, hogy kiraknak 1 év után, és kereshetek másikat egy babával, vagy éppen kisgyerekkel. Hiába adják elő, hogy hosszútávra keresnek lakót, ha 3 hónap múlva mégiscsak úgy gondolja, hogy eladná, vagy beköltözne a gyereke vagy a 40. unokatestvére. Ezek mellett előfordulhat, hogy egy év után akkorát emel a bérleti díjon, amit már nem fizetnél ki, akkor

megint csak költözhetsz stb… fiatalon, vagy gyerekmentes felnőttként alapvetően jónak gondolom, a rugalmasságot tekintve, de gyerek nélkül meg mindig az járt a fejemben, hogy majd a nyugdíjamból is bérleti díjat fogok fizetgetni, vagy hogy lesz? Ezért végül belevágtunk a lakásvásárlásba, nem bántuk meg, sokkal biztosabbnak gondolom.

2022. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
#9 pl nem fizet, se albérleti díjat se rezsit (hiába tűnik megbízhatónak ránézésre, bárki kerülhet nehéz helyzetbe), de mégis milyen ember rak utcára, főleg télen, kisbabás/gyerekes családot? Kisebb az érzelmi nyomás gyerektelenek esetén.
2022. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
20%
Magyarországon lehet, hogy ez van, de Nyugat-Európában sokkal nagyobb kultúrája van a lakásbérlésnek. Egyrészt mindkét felet szerződés védi, másrészt nagyon ritka, hogy ne ügynökségen keresztül történne a bérlés, ami plusz egy védelem. Nincs olyan, hogy "bármikor kirakhat". Aki szerint meg felelőtlenség meg semmire szülés meg majd hogyan indul el a gyerek az életben, az a takarékoskodás egyéb módjairól hallott már?... Attól, hogy valaki albérletben lakik, még nem csóró ;)
2022. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Már megválaszolták többen is, a főbérlő bármikor mondhatja, hogy viszlát, nehéz másikat találni, mert sok helyre nem engednek gyereket (háziállatot sem). Meg nem rendelkezik a lakó úgy a bérelt lakással, hogy bármikor bármit átalakíthat, felújíthat, nem nyúlhat csak úgy semmihez hozzá. Márpedig egy gyerek mellett lehet szükség van átalakításra. Mi például laktunk olyan lakásban, ahol régi nyílászárók voltak, csak úgy húzott be a hideg télen, hiába mondtuk, a főbérlő nem csinált vele semmit. Azt mondta, fizessük ki a felét, akkor kicseréli. Szóval lehetnek hasonló afférok.
2022. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
#13, ne keverd a nyugati kultúrát a magyarországi viszonyokkal. Nálunk annyira nincsen még kultúrája az albérletben lakásnak, hogy tulajdonképpen még mindig a bizonytalan anyagi helyzet egyik legnagyobb ismérve, ha valaki így él. Persze, lehet, hogy van már olyan, aki szánt szándékkal, a kötöttségek kerülése miatt él albérletben ma Magyarországon, de nem ez az általános.
2022. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%

15-ös, én is ezt mondtam. Nyugat-Európában van lakásbérlési kultúra. (13 voltam)

A kérdésben nincs specifikálva, hogy csak Mo.-ra vonatkozik.

2022. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

"Miért nem úgy állnak hozzá, hogy ha valami "baleset" / gyerekrongálás történik, a szülő van annyira felelős, hogy helyreállítja, vagy kijavíttatja? Miért nem így állnak hozzá?"


Mert a legtöbb ember nem teszi meg, vagy nem szívesen. Nálunk pl. volt, hogy a bérlő gyerekei letépték a tapétát, össze vissza volt mázolva a fal, tele volt minden szoba zsíros kéznyomokkal. Tudtuk, hogy ez teljes festés, a kauciót pedig bukni fogják így. Nyilván volt pofájuk követelni vissza, miközben azt sem akarták beismerni, hogy ők gyerekekkel laktak ott. Ezután sem tanultuk meg, hogy családosoknak nincs lakás kiadva, újabb költözött be az egyikbe. 2 hónap után kezdték az alkudozást, hogy megcsúsztak anyagilag, anyuka táppénzen volt a kisebbel 3 hétig, vagy a bérleti díjat fizetik ki, vagy kaját vesznek maguknak... De ígérik, következő hónapban két havit utalnak majd. Jött a következő hónap, ahogy az üzenet is, hogy hááát lehet késni fognak a bérleti díjjal, mert nincs a számlájukon pénz és már késő este van, nem is tudnak rá tenni és másnap utaznak el kora reggel. Férjem mondta nekik, hogyha kifizetik az útiköltségünket, akkor mi azonnal indulunk a pénzért, ne bajlódjanak azzal, hogy a számlára teszik (automatában ez kb. 20 másodperc lenne amúgy). Mit ad isten, ez sem volt jó nekik, akkor mondtuk, hogy így viszont mi szeretnénk, ha kiköltöznének a lakásból, mert nem szeretetszolgálat vagyunk. Itt jött a könyörgés, hogy mindjárt karácsony, hová mehetnének 3 gyerekkel így hirtelen, nincs nekik most egy új albérletre pénzük és még minket próbáltak elszámoltatni, hogy tudják, hogy több lakásunk van az épületben, biztosan nem az az X ezer forint hiányzik. Meg anyád. Mi ezután fogadtuk meg, hogy kisgyerekes családnak sosem adunk ki semmit.

Igen, egyedülálló 27 éves, dolgozó nő is lehet paraszt, de mi nem ezt tapasztaltuk. Akikkel gond volt eddig, kivétel nélkül családos bérlők voltak.

2022. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy gondolják, hogy a kisgyermekes családot nem rakhatják ki akkor sem ha esetleg nem fizet. A jogszabályi hátterét ennek nem tudom (és nincs is felesleges kiadó lakásom), mindenesetre nem vagyok àlszent , úgyhogy ha már lehet válogatni én is gyermektelen párnák adnám ki inkább, hogy véletlenül se kerüljek ilyen helyzetbe. Senki nem tenne ki az utcára egy kisbabát/gyereket. Tudom, hogy elég gáz gondolkodás, hogy inkább ki se adjuk nekik , de ez van. Másrészt , mi úgy voltunk, hogy ha gyerek előtt nem tudunk elég önerőt gyűjteni a hitelhez, akkor gyerek mellett méginkább nem fog menni. Ráadásul pont ezért, amit írtam , nem mertem volna bevàllalni, hogy eladják a lakás mt esetleg, mi meg kereshetünk újat gyerekkel. Még ha hosszú távra tervezik kiadni , akkor se lehet tudni. Harmadrészt meg, inkább fizetem a sajátom , minthogy állandóan bérleti díjat emeljen a tulaj.
2022. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

Amikor mi megvettük a lakást, az albérlő család élete omlott össze kb. 5-7 éves gyerekekkel ott éltek a gyerekek születése óta. Kb azt se tudták,hova menjenek... helyben van itt az orvos,védőnő, iskola, óvoda, bölcsi,boltok, posta, minden...


Hát,nem irigyeltem őket,az biztos.

2022. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Értem azokat az érveket, hogy ha biztosan megvan-e egy hely, ahol felnőne a gyerek, akkor nem jó a bizonytalanság. Ugyanakkor ha éppen a lakásbérlés jelentette rugalmasság jó a szülőknek, akkor működhet?


Amúgy bérbeadói oldalról persze nem egyszerű: én igazából valahol éppen jobban örülnék egy kisebb családnak bérlőként, mert lehet velük hosszú távra tervezni. Notórius bérlők minden kategóriában vannak, de persze nehéz volna válogatni.

2022. nov. 29. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!