Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás albérletbe?

Gyerekvállalás albérletbe?

Figyelt kérdés

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy ki az közületek, aki albérletben vállalta a gyermekét?


Mi jelenleg albérletben lakunk, lakásra spórolunk, de normális önerőnk csak 3-5 év múlva lesz. (Babavárót előre nem akarunk felvenni).


Én 27 éves vagyok, férjem 31.


Kort is írjatok kérlek, hogy hány évesen vállaltatok gyermeket és ha jutottatok lakáshhoz, akkor hány éves korotokra sikerült.



2021. okt. 27. 14:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

29 évesen lett lakás, 2013-ban. (8 millió forintos lakás, 5 millió önerőt gyűjtöttünk addigra, többi kölcsön, addig otthon laktunk, szüleink extra jofejek, nem kellett fizetnem semmit, de ami a legfontosabb, ez még nem a mai ingatlan árak mellett volt). Hónapról hónapra újítottuk, mert elég lepukkant volt, meg eleinte ágyunk se volt csak matracunk :)

31 évesen osszehazasodtunk, 36 évesen szültem.

Ma nem tudom, hogy lenne lakásunk, a mai árak mellett.

2021. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen akartok gyereket, akkor a Babavárót nem érdemes kihagyni, mert ha jól tudom akkor az önerőnek is jó.

Buktató csak az lehet, ha nem jön össze véletlenül a baba.

2021. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
2 gyermekünk van, albérletben élünk, már 8 éve. A gyerekek is ide születtek. A 8 év alatt csak egyszer költöztünk, az is azért történt, mert munkahelyet váltottunk, és nem akartunk ingázni. Nem jelent gondot kifizetni az albérletet, megvan az önerőnk is, de mivel itt a fővárosban egekben a lakás árak, így hitel nélkül nem fog menni, azt meg egyelőre még nem tudunk egy régi hitel miatt felvenni, még 1-2 évig. Én nem érzem rossz döntésnek, mivel nincsenek anyagi gondjaink, nem valószínű, hogy nem fogjuk tudni fizetni az albérletet, és a tulaj sem tervezi eladni a lakást, nyugodtan maradhatunk addig, míg nem tudunk venni. A férjem 39, én hamarosan 35 leszek. Ha most megvártuk volna, míg tudunk lakást venni, a férjem már elmúlik 40, és én is közel lettem volna hozzá már. Ezt már későinek tartom első gyermekhez.
2021. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Én 39 vagyok,világ életemben albérletbe laktam.Oda született a fiam,majd 20 évvel később a pányom is albiba született.Simán meg lehet élni,ha a férjed jol keres.Nekünk sokat segített a babaváró,így már saját lakásban lakunk fél éve.🙏😁
2021. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Épp most vettünk saját kertes házat. Volt egy kis önerönk + babavárot felvettük s igy sikerült.

Jövöre tervezzük a babát.

Én 33,férjem 34 éves.

Én nem szültem volna albérletbe,de mindenki maga dönti el!

Nem itélkezem!

2021. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi, ment mindenkinek a zöld kéz! :)



#2-es válaszoló


Igen, tudom, hogy lehet önerőre használni, viszont akkor még több piacit kéne felvenni, és ahogy néztem a mostani árakat, élhető lakás (+50 nm) jelenleg nincs 40 millió alatt. Így maximum 10 milla babavárót és mellé egy maximum 15 milla hitelt vagy szülői kölcsönt tudunk bevállalni, a fennmaradó rész önrész. Három gyereket meg nem szeretnénk, így a CSOK nem játszik.

2021. okt. 27. 15:02
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az albérlettel csak annyi a baj, hogy bizonytalan. Nem a díja, mert azt egy két keresetű család ki tudja nyögni, hanem a magyar mentalitás, hogy eladja a fejed fölül, kitesz akármikor, nem enged kifestetni stb. Egy gyereknek nagyon nem jó, ha gyakran van költözés.

De ha találsz egy megbízható jó lakástulajt, akkor nem vészes.

2021. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
És azt nem írtam, hogy kizárólag budapesti lakáavásárlásban gondolkozunk.
2021. okt. 27. 15:04
 9/24 A kérdező kommentje:

#7


Szerencsére a főbérlőnk jófej, már 4 éve béreljük tőle az ingatlant, elég jutányos áron, cserében folyamatosan karbantartjuk. Eladással nem akar bajlódni még egy jó darabig, főleg, hogy mind a gyerekeinek mind pedig neki van saját ingatlanja + két nyaralója.

2021. okt. 27. 15:07
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
4 es vagyok.Hát mi meg menekultunk pestről.Falun vettunk házat 7 millioért.Szép,de átalakítottuk mert ők nyaralónak használták.Volt vele munka,de megérte.Nekunk a lényeg hogy saját!Elegünk volt már abbol hogy más zsebét tömtük!
2021. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!