Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kizáró ok sokaknál a...

Miért kizáró ok sokaknál a bérelt lakás gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 11:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én korán szültem, de ha nem lett volna saját lakásom nem tettem volna, sajnos örökségből volt.

Ha valamiért nincs munkánk( soha nem volt ilyen) akkor az + kiadás, ha nem tudom fizetni irány az utca, vagy anyós.

2022. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%

Én albérletbe szültem mindegyiket, a két nagyobbik már kamasz. Menet közben lett saját ház de a volt férjemmel szétmentünk, úgyhogy ismét albérletbe kényszerültem a két gyerekkel. A harmadik, a párommal közös gyerek is albiba született. Jelenleg 1,5 éve béreljük ahol most lakunk, soha nem volt semmi gondunk.

Nekünk magas a jövedelmünk viszonylag, de így, hogy 3 gyereket kell eltartani és ilyen magasak az ingatlanárak, csak nagy megszorítások árán tudnánk csak önerőt összekaparni, nekünk nem éri meg. Esetleg a volt férjemmel közös házat eladni, de nem szeretnék 20 milliós hitelt a nyakamba venni hosszú távon (mivel annak a fele jár csak nekem és az nem elég ahhoz, hogy másikat tudjak venni).

2022. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele (gyerekesként), hogy teljesen mindegy, hogy hitel törlesztőnek, vagy bérleti díjnak nevezzük, olyan nem fordulhat elő, hogy a lakhatásunkra nem tudjuk előteremteni a pénzt. Ebből a szempontból kvázi mindegy, ha nem tekintem, hogy az egyik az enyém (lesz), a másik meg nem.

Persze könnyen beszélek, mert jó szakmáink vannak, egyedül is boldogulnánk a férjemmel mindketten a gyerekekkel.

Éltem Amerikában egy évet, nekem az a rendszer nagyon tetszett, ha ilyen lenne itt is, akkor nem zavarna, hogy albérletben élünk. Tök mindegy ki vagy, van-e kutyád, gyereked, akárkid, leinformálnak. Fizeted-e a hitelkártya tartozásiadat, a rezsidet, az előző bérleti díjaidat, a biztosításodat, stb. Van egy előéleted, ami alapján minősítenek. Minél "megbízhatatlanabb", vagy "átláthatatlanabb" vagy, annál nehezebben találsz magadnak albérletet. Alap, hogy frissen meszelt, kitakarított, újra szőnyegezett lakásba költözöl be. Alap, hogyha csöpög a csap, akkor jön a karbantartó és nem "oldjukmegokosba'". Alap, hogy a klímát, fűtő/hűtő berendezéseket évi 1-2 alkalommal fertőtlenítik, karbantartják, szűrőt cserélnek, ilyesmi. Alap, hogyha kárt okozol, azt kifizeted. Alap, hogyha zavarod a szomszédokat, kiraknak. A bérleti piac szimpla üzlet. Ha fizetsz és nincs veled gond, akár egy életet leélhetsz egy lakásban, de akár cserélhetsz lakóparkon belül nagyobbra, ha üresedik. Ha panasz van rád, vagy nem fizetsz, kiraknak. Senkit nem érdekel hány gyerekkel, vagy kutyával mész utcára és ez szerintem így fair.

Itthon lélekre hatunk, meg a halott nagynéni lakását adjuk ki, amiből érzelmi kötődés miatt egy 1000 éves szekrényt nem lehet kirakni, ha csapot kell cserélni, oldd meg magadnak, majd max elszámolunk (jobb esetben). Blabla. Oda-vissza nincs meg a kultúrája és így én nem szívesen vállaltam volna a gyerekeimet albérletbe. Ha én tisztességesen fizetek, próbálom csendben tartani a gyerekeimet, nem okozok kárt, akkor is ott lebeg a fejem felett, hogy holnap szól a tulaj, hogy 30 napom van elköltözni, mert kell a lakása. Két gyerekkel önmagában egy költözés is óriási macera. Hát ha még lakást is keresni kell, ahova mehetünk...

2022. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletben nőttem fel a 2 tesómmal, hát nem volt leányálom 2 évente költözni, mert mindig eladták a házat. Nem mellesleg az állandó provident stb amit a szüleim felvettek kaucióra stb, mert mindig volt indokuk a tulajoknak, hogy miért nem adják vissza...Minimum 10x költöztem 18 éves korom előtt, ami valljuk be, hogy nem normális.
2022. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!