Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy alakul a gyes, gyed, ha...

Hogy alakul a gyes, gyed, ha a 2 gyerek között nem megyek vissza dolgozni? Munkahelyemen határozatlan idejű szerződéssel vagyok.

Figyelt kérdés

2. gyerek után is jár a gyed? Ugyanúgy otthon maradhatok gyeden 2 évig + 1 év gyesre?

(2. gyerek ápr 1. után születik)


2010. jan. 23. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idő lesz a két gyerek között?

Nálam 18 hónap, én is áprilisba szülök. Még gyeden vagyok. Nemrég kérdeztem meg a hivatalos szervet, hogy az uj baba születése után a minibálbér 70 %-át kapjuk meg.Elég kevés.... 2+1 évet pedig simán otthon maradhasz, mert május 01-től születetteknél lesz 1+1 év. Én örültem, hogy még igy sikerült a baba.

2010. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A második gyerekre is megjár a gyed, az alapja a szerződés szerinti béred lesz, ha a babád május egy előtt megszületik. És két évig jár a gyed, és megkapod még a harmadik év gyes-t is.

Én pl most gyeden vagyok, de csak szeptemberben fogok szülni,(még gyeden leszek, 22 hó lesz köztük) úgyhogy én is megkapom a gyedet 2 évig, de az alapja már más lesz (kevesebb lesz) és nem maradhatok csak két évig otthon vele.:-(

2010. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mivel határozatlan idejű a szerződésed, azért az lesz az alapja a gyednek.
2010. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!