Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek 3 éves koráig felmond...

A gyerek 3 éves koráig felmondhatnak nekem a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
8 órában dolgozom, így nem kapom a GYES-t.
2011. febr. 22. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés! engem is érdekelne a válasz. A kisfiam 2 éves kora után én is kénytelen leszek visszamenni dolgozni, de nem tudom, hogy a gyerek 3 éves koráig fenn áll e a védettség, ha nem kapom a gyest, mert 8 órában fogok dolgozni.
2011. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A védettség független a gyes igényléstől, a törvény szerint a gyesre jogosult szülőnek akkor is jár, ha nem veszi igénybe a gyest.

De ez csak a rendes felmondásra vonatkozik, rendkívüli felmondással elküldhetnek (igaz, az nagyon nehézkes, mert csak két okból lehet, és bizonyítani kell a munkáltatónak)


törvény:

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,

2011. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért... Kedves 2. Válaszoló!

Azt nem tudod esetleg, hogy próbaidőre mi vonatkozik? Most kezdtem új munkahelyen, a kisfiam 25 hónapos. Arra hivatkozva nem akartak bejelenteni 6 órában, mert ha gyest kapok, akkor védett leszek. Ezek szerint 8 órában is védett vagyok, csak elveszítem a gyest?

Köszi, ha tudsz válaszolni.

2011. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én nem a második válaszoló vagyok, de talán tudok segíteni neked.

Próbaidő alatt bármikor azonnali hatállyal felmondhat neked a munkáltató (és te is neki), a második válaszoló által írt felmondási védelmek a rendes felmondáshoz (határozatlan idejű jogviszonyhoz) kapcsolódnak. Tehát magyarul: esetedre nem vonatkoznak a felmondási védelmek, azonban ha eredményesen eltelik a próbaidőd, és határozatlan lesz a jogviszonyod, akkor igen. Azt szintén jól írták az elején, hogy a védelem nem a gyeshez kapcsolódik, hanem a gyermek három éves életkorához.

2011. febr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod!

Kérdezőtől pedig mégegyszer bocs...

2011. febr. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor is él a védelem, ha szervezeti módosítás van a cégnél, megszűnik az osztály , és a munkakör ahol dolgozom? Kötelesek felajánlani valamit helyette?
2011. febr. 23. 08:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor is él.

És köszönöm aki helyettem válaszolt:)

2011. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!