Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan szülőkről akik ráerőltetik a gyerekükre a saját akaratukat?

Figyelt kérdés

Mikor én kicsi voltam, velem ugyanezt csinálták a szüleim, mindent rámerőltettek. Azt hogy vallásos legyek és hogy mi legyen a vallásom, minden héten misére kellett járjak pedig nem akartam, most sem értem hogy mi értelme volt.

Tanulásban ugyanez, elvárt volt hogy legalább 4-5-ös legyek minden tárgyból, ha 3-as volt valami akkor már büntetést kaptam, eltiltottak a gép elől például.


Hallottam olyanokról is akik még azt is eldöntötték hogy mi lesz a gyerek, tehát ők találják ki neki hogy mit fog tanulni és dolgozni.

Illetve régen volt olyan hogy a szülők választottak párt a gyerküknek, nem volt joguk szabadon párt választani sem, ma már szerencsére sok helyen nem így van. A legdurvább az az volt amit hallottam eddig, hogy a szülő vegetáriánus volt, ezért nem engedte a gyerekét sem, hogy húst egyen, ráerőltette a saját étrendjét is.


Mit gondoltok az ilyen szülőkről, ez lenne a helyes nevelés, a szülő akartát érvényesíteni?



2022. dec. 21. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az nem ráerőltetés, ha elvárnak egy bizonyos szintet tőled az iskolában.


Főleg, ha tehetséges, eszes gyerek vagy - de mondjuk lusta. Akkor igenis jogos, hogy elvárják azt, hogy teljesíts az észbéli képességeidnek megfelelően.

2022. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát egyértelmű, hogy 3 évesre ra kell erőltetni a zöldség evést, a 6 évesre az iskolaba jarast, a tizenevesre a tovabbtanulast
2022. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Most sem lehetsz túl idős a kérdésed alapján.

A gyerekre nem lehet a vallást ráerőltetni, de ha a szülők templomjárók, akkor értelemszerű, hogy a gyerek is megy velük, amíg nem lehet otthon hagyni egyedül. Hogy közben a gyerek magában mit gondol, azzal nem tudnak mit csinálni, de ha nekik fontos, akkor a gyerek egy bizonyos korig megy velük és pont. Mondom ezt ateistaként.

A normális tanulást is elvárja az értelmes szülő. És a 4-es 5-ös az egy teljesen reális szint, nem arról van szó, hogy kikészülnek, ha a gyerek nem kitűnő. Én nem igazán szoktam büntetni, de ha négyesnél rosszabbat hoznak, nem örülök, és ezt ők is tudják.

Régen volt szokás eldönteni, hogy mi legyen a gyerek, és az elrendezett házasságok is jó rég voltak divatban. Ezzel most lehet, hogy nem mindenki ért egyet, de vállalom: nem biztos, hogy rosszabb volt. A szülők más szempontokat néztek, mint egy szerelmes fiatal, és ez néha bejött, néha nem. Az elrendezett házasságok között is volt, ami jól sikerült, miközben ma, amikor mindenki maga dönt a párválasztásáról, a házasságok fele válással végződik, a maradék jó része meg csak a hitel miatt marad együtt. Éppúgy lutri, mint az elrendezett, ez van.

Vega étrendet erőltetni a gyerekre mondjuk hülyeség, de ez is olyan, hogy csak pár évig lehet, utána, amikor nem látja a szülő, azt eszik, amit akar. Ugyanez van a szektásan édességellenes szülőknél is, az ő gyerekük szokott lenni a legnagyobb zugevő onnantól fogva, hogy meg tudja venni magának.

2022. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Na az én nevelőapám pont ez a kategória.


Ha 3ast vittem haza, kaptam. Fizikailag.

Lany létemre rendőrnek kellett mennem, mert szerinte a legjobb szakma. (Elköltözésem után évekbe és rengeteg pénzembe került, hogy legyen egy normális szakmám).

Az exem is neki "köszönhetem". "Vele csak jól jársz, jó gyerek az, arany életed lesz mellette". Ismerte már régóta. Ja. Aztán megvert, megalázott, megerőszakolt. Jól jártam.


Anyám meg mindenhez csak bólogatott.


Ezzel a lendülettel költöztem is el mindenkitől a legtávolabbra és azóta sem beszélek velük.

2022. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pedig rám lett erőltetve a vallás. Nagyon kis koromban együtt mentünk templomba, de mikor már kicsit nagyobb lettem akkor a bátyámmal együtt elküldtek mindig misére, persze ők sosem jöttek velünk. Még akár fel is ébresztettek csak ezért, hogy készüljünk mert misére kell mennünk.

Csak nekünk kellett menni kettesben, a szüleim meg otthon maradtak vasárnap. Minden héten ez ment.

2022. dec. 21. 16:40
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nézd kérdező, egyreszt alapvetoen minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének. A legjobb pedig számára az, amit ő annak lat. A másik pedig mindenki a maga világnézete alapján fogja nevelni a gyereket. A vallásos vallasosnak próbálja nevelni, az ateista pedig ateistának
2022. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha vallásosak lennének akkor ők is jöttek volna velünk. Miuátn megvolt a bérmálkozás vagy micsoda, már nem is emlékszem rá, egyszer sem voltunk misén, sem mi sem ők, temetést kivéve.
2022. dec. 21. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Addig kettesben tudtak maradni, amíg ti templomban voltatok.
2022. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez sem igaz, mert a mamánál laktunk, a szüleim nem költöztek el, tehát 3-an maradtak otthon, apukám, anyukám és a mamám.
2022. dec. 21. 17:38
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, nem látod, hogy nincs értelme ide kiírni semmit? Mindig azt támadják be, aki a kérdező.


Ha kettesben akartak volna lenni, akkor vagy rábíztak volna a mamára, vagy küldtek volna szakkörre, amit még élveztetek is volna, esetleg sportra. Ezt csinálták volna, ha szerettek volna titeket, de nem! Ők inkább a földbe döngölték a véleményeteket, mindenre rákényszerítettek.


A gyereket meg a tanulásra úgy kell ösztönözni, hogy kiabálnak vele egy sz.ros hármasért vagy meg is verik? Ti így ösztönzitek a gyerekeiteket?

Gondolom nektek aztán nem csúszott be egy 4-es se, minden tetves órára készültetek, mi?



Ők nem a legjobbat akarták a gyerekeiknek, hanem a legkényelmesebbet. Könnyebb volt misére zavarni a gyereket, mint megkeresni azt a tevékenységet, ami tetszik nekik, ami motiválja őket. A tanulást meg meg se említeném. De bagatelizáljátok el, támadjátok be a kérdezőt. Gondolom nemcsak ebben nem érdekelték a gyerekeik érdekei, hanem másban se, csak ez a kettő lett kiemelve.

2022. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!