Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismertek olyat, aki nem volt...

Ismertek olyat, aki nem volt egy anyatípus, óckodott a gyerekektől, mégis jó anya lett belőle? Van egy saját sztori véleményekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

Van a férjemnek egy huga,30 éves. Tegnap kiderült,hogy 5 hetes terhes.

A párom teljesen kiborult,hogy a huga teljesen alkalmatlan az anyaságra és,hogy az apa is link. Ő 34 éves. Londonban dolgoznak. A lány kozmetikus a pasi egy gyárba dolgozik. Tény,hogy későn érő típusok mind a ketten. Eléggé óckodtak a gyerekválalástól. A sógornőm mindig mondta h neki nem kell gyerek,a sógor viszont már szeretett volna. Kiszállásos módszerrel védekeztek így várható volt,hogy idővel be fog csúszni.

Ez miatt kicsit összeszólalkoztunk a férjemmel. Én úgy gondolom,hogy felfog támadni bennük a szülői ösztön. Főleg az anyába. Arra is gondolt a férjem,hogy majd a pasi nem fogja bírni a gyűrődést és ott fogja őket hagyni. És majd akkor a mamára és rám szakad minden ő meg pénzelheti őket.

Ismertek ilyen párokat?

Én bízok bennük és örülök neki,hogy az egy évesemnek lesz egy unokatesója ilyen kis korkülönbséggel.


2015. júl. 10. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, nagyon visszahúzódó típus velünk barátnőikkel is alig tud beszélgetni,semmit nem mer elintézni, gyereket sem szerettek volna, majd 30évesen a párja felhozta a témát,hogy mi lenne ha,és sikerült a baba, barátnőm .El nem tudtam képzelni anyaként,mert semmit nem mer megkérdezni,orvoshoz is kísérgetni kellett terhesség előtt.De teljesen megváltozott, eddig azt se tudta hogy szóljon a gyerekekhez,most egyből leült és beszélgetett a gyerekeimmel, játszott velünk,beszélgetett, igazi anya lett.
2015. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Hogy megragadjam a lényeget: miért szakadna rád minden, ha lelép a pasi? És miért nektek kéne utána eltartani őket?


Amúgy ismerek jó és rossz példát is sajnos.

2015. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem arra, hogy egy nem kimondottan anyatípus nőből jó anya lesz ugyanannyi az esély, mint arra hogy nem. erre is arra is van példa. Ha saját példa érdekel, a férjemnek két nővére van. egyik sem volt anya típus, későn érő, bulizós, lusta....

kb. egyidősek a gyerekek, 1 és-2 gyerek van náluk. Az egyik tesója, az egy gyerekes nagyon belejött ebbe, tényleg szeretettel veszi körül a lányát, és felnőtt a feladathoz. A másik tesója, ahol 2 gyerek van ugyanolyan életet él amilyet azelőtt. Arra sem képes, hogy időben felkeljen, állandóan elkésnek még az oviból is. a háza ugyanolyan csatatér mint azelőtt. a gyerekekhez türelmetlen, de az elvárásai óriásiak velük szemben. És sajnos én azt látom, hogy a gyerekek életét igazítja az ő saját, korábban megszokott életviteléhez. pl. ha kávézni van kedve a barátnőjével, akkor átviszi a gyerekeket is, hiszen a barátnőjénél is van mese csatorna.

2015. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy goldolta a férjem,hogy mivel nekünk van egy gyerekünk majd nekem kell vigyázni gondoskodni a gyerekről,mert ha szétmennek akkor tuti hazaköltözik. A nagyszülők már idősek. Ő meg elég kicsapongó életet él. Haverok,buli,fanta. De én ezt nem itélem el. Addig tegye ezt az ember amég van rá lehetősége. Továbbá ha megszül 1-2 évig nem igazán tud dolgozni baba mellett így a párom gondolata az,hogy majd neki kell anyagilag támogatnia,mert az apa nem fogja.

Nagyon a falra festette az ördögöt. Azzal érvel,hogy nagyon ismeri a hugát én meg nem,mert nem sokat találkoztunk és 100%-os benne,hogy így fog történni.

Én viszont remélem,hogy kellemesen fog csalódni!

2015. júl. 10. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
olyan sötéten lát mindent a férjed, hogy lehet így élni? nem lehet, hogy ő egy sikertelen ember?azok beszélnek, gondolkodnak így...
2015. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval azt feltételezi a testvéréről hogy ha gond van, akkor lelép és sorsára hagyja a gyereket? Ez azért elég durva.

Angliában nincsenek otthon a nők évekig, 6-8 hónapos kortól fog tudni dolgozni.

Nem is értem, hogy lehet így hozzáállni hogy ő biztos lelép.... Ráadásul azt is természetesnek veszi, hogy onnantól majd te neveled a gyereket - ezzel kapcsolatban talán neked is kéne hogy legyen szavad.

2015. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki szó szerint undorodott a kisgyerekektől, nem evett olyan helyen, ahol gyerek van, a környezetében sem tudta elviselni őket. Aztán véletlen terhes lett. Nagyon jó anya. Akik ismertük, nagyon meglepődtünk, hogy hirtelen ennyire megváltozott.
2015. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Az utolsó mondatodig azt hittem irigy a férjed de látom van nektek is. Hát érdekes egy reakció. Bár nem ismerem a húgát, vannak tulajdonságok amiben lehet változni és van amiben nagyon nehezen.


Igen, egy barátnőm mindig azt mondta, hogy nem akar gyereket. Aztán meglepődve hallgattam, amikor 2 évvel később azt mesélte, hogy egy jó éve nem jön nekik össze. Két és fél éves a gyerek, a barátnőm jó anyja, legalábbis úgy tűnik. :D pedig rossz gyerekkora volt, apa nélkül, alkoholista anyával szóval még azt se lehet mondani, hogy értelmes "minta" mellett nőtt fel.

2015. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A MÁS gyereketol sokan ockodnak, abból nem lehet leszűrni semmit..
2015. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, van ilyen barátnőm, akit egyátalán nem tartottam anyatipusnak. 37évesen lett anyuka, és mit mondjak... 180fokos változás ment benne végbe. Nagyon igazi jó anyuka lett. Igazi anyatipus! :)
2015. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!